Amniocentéza - skúsenosti

katka1601
10. nov 2021

Ahojte mam otázku gynekolog mi odporučil amniocentezu pretoze mam 40 rokov.krvne výsledky este nemam ale povedal ze aj keby vyšli negatívne tak aj tak mi odporuca amniocentezu. Je jasne ze ak by krvné výsledky boli pozitívne tak ju podstupim ale ked budu negatívne tak neviem ci je to potrebné.mali ste niekto takúto skúsenosť?

anjelicek26
10. nov 2021

V dnesnej dobe mas aj moznost tri - rozsirene geneticke testy, drahe ale takmer sto percentne... amniocetezu ja uplne vylucujem (tiez budem starsia mamina), tam mi je riziko infekcie a kadecoho ineho proste prilis vysoke...

katka1601
autor
10. nov 2021

@anjelicek26 o tych krvných testoch viem ale nemam zbytočných 350€. Preto sa pýtam na amnio.toto je moje tretie tehu prvé bolo v 33rokoch druhé v 37 a všetko bolo ok.

anjelicek26
10. nov 2021

@katka1601 tak zbytocne je o uhle pohladu, pre mna je to dolezitejsie ako drahy kocik ci oblecenie pre babo, v prvej rade potrebujem istotu, ze je zdrave.

luccija
10. nov 2021

@katka1601 ja by som ju podstúpila, alebo si zaplatila testy, ale určite by som to nenechala tak.Mam dosť zlý prípad v blízkom okolí teraz by neváhali aj 500 eur zaplatiť za testy

kiki68
10. nov 2021

@katka1601 riesila by som to nifty testom, tam mas 9 syndromov myslim a microdeletions k tomu. V podstate keby to nieco ukaze, tak potom Amnio. Inak je to v 40tke iba k veku uplne zbytocne. To by v zahranici museli robit amnio kazdej druhej zene. Za mna uplne nezmyselne odporucanie bez vazneho dovodu na taky vykon.

kiki68
10. nov 2021

@katka1601 pri tretom dietati inak neni velmi dovod, odporuca sa to hlavne starsim prvorodickam ( Lebo tam nevies ze co bude) a potom tym, co maju dieta s postihnutim a postihnutie v sirsej rodine. Ale tych penazi za kvalitny morfo usg a nifty by som nelutovala. Mozes spravit aj to, ze pockam na morfo usg v 21tt a potom sa pri podozreni rozhodnes. Budes mat stale cas tie dva tyzdne na rozhodnutie keby to zle vyslo. Vela ludi to robi takto.

katka1601
autor
10. nov 2021

@anjelicek26 ty si ma ale vôbec nepochopila.keby som sa nebala rizík ktoré su pri amnio tak sa tu na to nepytam.a mimochodom kocik a drahé oblecenie ja vobec neriesim.

timi247
10. nov 2021

@katka1601 ja som rodila minulý mesiac ako 41 ročná, základné testy som mala ok, môj gyn ma do amnio netlačil, ale pre svoj kľud som sa objednala na morfo ultrazvuk v 20tt u Dr Grochala, ktorý potvrdil ze všetko je ok

iwka_77
10. nov 2021

Mam ju za sebou a som moc rada, ze dopadla dobre. Nepoviem, hrozne som sa bala, no natrafila som na super lekara, ktory proste vedel, co robi a vsetko sme to v pohode zvladli

alexadra001
10. nov 2021

@katka1601 ja som bola preklud duse. Vysledkylen koli

andrejka1974
10. nov 2021

@katka1601 ja som bola dvakrat raz koli zlym vysledko a druhykrat koli veku obe dopadli dobre hoci mladsia je autistka, ale to sa s tych testov nedá vobec zistit skoda, ale aj tak by som si ju nechala ale aspon by som hned vedela ze bude ina a nie az v 3 rokoch, kedy sa to prejavilo

matkahelka
10. nov 2021

@katka1601 ja mam pred 40-kou, mam starsieho a skuseneho gynekologa a on teda amnio vobec neodporuca. ked som sa ho na to pytala, povedal mi, ze to je invazivne vysetrenie s rizikami, pokial nevyjdu vyslovene zle geneticke testy, tak nie je dovod amnio podstupovat. odporucal mi n8fty alebo trisomy, dnes to bezne podstupuju aj mlade rodicky. ja som si dala trisomy complete, 560€ to stalo, vsetko negativne, takze som spokojna. mne to za tie peniaze stalo.

any_soj
11. nov 2021

@katka1601 mám síce len 35, ale nedali sme robiť ani základné genetické testy, len kvalitné sono. Vážne veci, ktoré treba riešiť hneď po pôrode (napríklad operáciou a teda pôrodom v špecializovanej nemocnici) sa ukážu práve tam. Rok predtým nám zomrela dcéra v 38.tt a tam sme tiež nerobili genetiku a aj by to bolo zbytočné, keďže bola zdravá a ani dodatočne pitvou nezistili nič. Určite by som neriskovala amnio. Okrem toho, tých pár genetických syndrómov, čo sa dá vopred odhaliť testami, mi príde úplne smiešna kvapka v mori všetkých chorôb, ktoré moje dieťa môže mať, alebo dostať pri pôrode či skôr či neskôr po ňom, nerozumiem, prečo sa na tom tak zakladá. Ak moje dieťa dostane DMO pri pôrode, alebo leukémiu pár mesiacov po ňom (ako máme napríklad v rodine), bude to mať na môj vzťah k nemu rovnaký vplyv ako akákoľvek diagnóza, ktorá sa dá zistiť už prenatálne. Budem ho o to viac milovať a chrániť, o čo viac to bude potrebovať.

zuzanatomas9394
13. nov 2021

@katka1601 amnio ma svoje rizika ale je to bezpecne v dnesnej modernej dobe robia to pod ultrazvukom a riziko potratu po tom je max 1% este ked si najdete sikovneho doktora neni ocom ja by som asi sla po mojich skusenostiach som mohla ist na zaciatku a mala by som pokoj ... ked ste z kosic urcite odporucam sono clinic profesor dankovcik ten to urobim jak nic aj so zatvorenymi ocami ma stovky odberov zasebou

zuzanockamt
13. nov 2021

@katka1601 všetky výsledky aj sono bolo v poriadku, no aj tak som AMC podstúpila kvôli veku a všetko prebehlo v poriadku. Dieťa sa narodilo v termíne a je zdravé.

ane888
27. máj 2022

@iwka_77 Dobrý deň. Môžem sa opýtať kde Ste absolvovala vyšetrenie? Ďakujem.

ane888
27. máj 2022

@zuzanockamt Dobrý deň. Môžem sa aj Vás opýtať kde Ste absolvovala vyšetrenie? Ďakujem.

macik166
27. máj 2022

@anjelicek26 a keby neboli zdravé? Čo urobíš?

anjelicek26
27. máj 2022

@macik166 preco Ta to zaujima?

banalu
27. máj 2022

@katka1601 otazka skor je, ze ak ti amnio vyjde s nejakym problemom, vzdas sa dietata?
Ak ano - tak chod
Ak nie - tak by som nesla

macik166
27. máj 2022

@anjelicek26 lebo mne vyšli zle vysledky. Posielali ma na potrat, ale ja som sa svojho dieťaťa odmietla vzdať.

emlaju
27. máj 2022

Ja som bola na kvalitnom sone - na amnio by som nešla

katka1601
autor
27. máj 2022

No baby ja som nakoniec na amnio nesla ani na ziadne špeciálne sono a pred mesiacom sa mi narodila krasna bambulka.

zooeynka
27. máj 2022

Ja som amnio odmietla, potrat by som ajtak neriesila a nebala som sa ze by dieta nebolo ok. Za mna zbytocnost. Bola som v procare na morfo ultrazvuk, aj to bolo v podstate zbytocne, ale teda bolo to aspon zaujimave vidiet mimi v 3D.

zuzanockamt
27. máj 2022

@ane888 v UNM MT

any_soj
27. máj 2022

@katka1601 gratulujem ❤️

any_soj
27. máj 2022

@macik166 ❤️

katka1601
autor
28. máj 2022

@any_soj ďakujem

parcelka
9. aug 2022

@iwka_77 Ahoj, u ktoreho doktora si bola? ☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre