19 týždeň a pocity ako pri menzese. Je to normálne?

arhanta
2. feb 2011

ahojte,som v 19 tt a mam pocit akoby mala prist MS.. Je to sposobene rastom maternice alebo je to nieco vaznejsie,,mate skusenosti?

janicka
2. feb 2011

arhanta ahoj 🙂
No ci to je v poriadku, to neviem... ja cakam tiez svoje prve babo. Ale mam absolutne rovnaky pocit ako ty... takze zrejme je vsetko v poriadku 🙂 U lekara som bola predvcerom a tiez bolo vsetko ok 🙂

pepi_petra
2. feb 2011

Ahoj,aj ja mavam take pocity a hlavne ked mam obdobie menzesu,vtedy ma bolia vajecniky a prsia.Mam pocit ze kazdu chvilu mam dostat menzes.Myslim ze toto nieje nic neobvykle a vela zien maju to same.Hore hlavu ,neboj nic to nebude 😉 ked pojdes do poradne povedz to dr nech ta len pre istotu skontroluje.drzkaj sa 🙂

arhanta
autor
2. feb 2011

@janicka
@pepi_petra Dakujem za odpoved kocky, som rada , ze nie somsama co ma taketo pocity.. troska ma to ukludnilo.. Aj ked si pomyslim na zajtrajsiu poradnu, mam trocha obavy.. NIkdy neviem ako sa mam citit a ci je to normalne.. ci treba citit babatko kazdy den alebo ako je tovlastne..

janicka
2. feb 2011

arhanta no ja som na tom velmi podobne ako ty... Tiez netusim co by som mala citit a co nie... Teraz som ,,uz" v 21.-22. tt a uz som si povedala ze si nejdem robit hlavu z nicoho... Od 12.tt tehotenstva (co som zacala spinit) som si uzila tooolko stresu a strachu a tych otazok... Vsetky babule tu pisali, ze pohyby citia uz od cca 18. tt... a u mna to zacalo len teraz... a aj to je take zvlastne... obcasne... take akoby klopkanie zvnutra... 🙂
Po tych vsetkych trampotach si myslim, ze to uz musi dopadnut dobre, a tieto drobne bolesti akokeby menzes... to k tomu urcite patri... 🙂

arhanta
autor
4. feb 2011

@janicka ahojky, tak ked som Dr. povedala ze citim niekedy akoby mi mala zacat menzes tak sa zatvaril nechapavo a nevedelze preco to tak je.. Tak ked on uz nevie, kto to ma vediet??
Aj sa ma pytal na pohyby ci citim, hovorim ze aj ano aj nie a sa zacal smiat, ako neviem co bolo na tom smiesneho, ved som prvy krat tehotna tak neviem, mozno su citit aj castejsie ale to tak nevnimame este.. A ked ma vysetrval a pychol surovo ruku do mna tak to inak zabolelo.. surove to bolo. Nuz , clovek ked chce mat stastneho anjelika pri sebe a aby sa mal dobre, tak znesie vsetko..

janicka
4. feb 2011

arhanta ahoj 🙂
Chcem ta ukludnit. Vsetko je ok, ja som tiez bola u lekara a povedal mi, ze tie ,,bolesti" akoby menstruacne su normalne... je to neustalym roztahovanim maternice a vsetkych uponov s tym spojenych! Jedine co by nemalo byt, su menstruacne krce... ale to myslim nemas 🙂
Co sa tyka pohybov, to je tiez normalne... ved babatko ma svoj rezim...takze obcas je aktivnejsie, obcas spinka... U mna je to presne take iste ako u teba a neboj sa, je to vsetko OK! 🙂

arhanta
autor
4. feb 2011

@janicka ahojky, dakujem za ukludnenie, lebo ten moj Dr. nikdy nic nevysvetli,,,, Aj som rozmyslala o zmene ale nepoznam nikoho dobreho tu na blizku :( Tak uvidim..
Mam aj dost male brusko ale babatko ma vraj 273g .. co je na 19tt normal, podla Dr.
Uz si mala aj glukozovy test?

janicka
4. feb 2011

arhanta ahoj. Glukozovy test som estenemala, ja som v 21-22. tt a ani ja nemam velke brucho... Ale mozem ti garantovat, ze behom 2 tyzdnov sa to u teba viac zmeni... Aj u mna to pred 2 tyzdnami bolo biedne...a teraz to vyskocilo... 🙂
Nebojkaj

arhanta
autor
5. feb 2011

@janicka ahojcek, juj , tak to sa tesim, nech sa len brusenko ukaze :D Len uz druhy den mam zapchu :( snad mi nebude trvat , tak ako naposledy 4 dni, to bolo hrozne nieco..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre