Ovísajúca koža z chudnutia

pipi4206
11. mar 2021

ahojte, mám 21 rokov a chudnem momentálne zo 128kg a už mám 104,5 a začínam sa báť že keď schudnem ešte viac tak mi začne ovísať koža a určite nemám toľko peňazí na plastiku. na rukách mi už koźa začala ovísat a mám strach že mi začne aj na bruchu. máte nejaké skúsenosti z chudnutia z takej váhy? a že či je vždy len šanca že koźa bude ovísať?

adamol
11. mar 2021

@pipi4206 bude ovisnuta urcite, ako veľmi záleží na elasticite pokožky. Niečo bude menej niečo viac bohužiaľ. Ale stojí to za to, ako napr. 80, 70kilova sa budeš cítiť oveľa lepšie nehovoriac o tvojom zdraví. Takéto nedostatky aj prehliadneš. Drž sa, prajem veľa pevnej vôle.

millky
11. mar 2021

@pipi4206 tréner by ti odporučil silový tréning. Neviem ako chudneš, či stravou alebo cvičíš doma.... Každopádne, aj dnes v časoch nečasov sú stále tréneri, ktorí cvičia s ľuďmi. Skús zohnať nejakého aby ste začali so silovým tréningom. Totiž pri ňom sa aj objem svalov nafukuje a pomáha to pružnosti pokožky. Pokiaľ chudneš z upravenej stravy a domáceho cvičenia, je logické, že ti mizne voda a tuk z tela, dôležité ale je, aby si spevňovala a na to ti napr youtube nedá 100% na teba ušitý program, s tým len individuálny prístup od trénera.

ivkazba
11. mar 2021

Absolútne súhlasím s @millky na toto treba silový tréning, ten aspoň čiastočne eliminuje ovísanie. Nuž a silový tréning ak si nikdy nerobila, ta určite s ním netreba začať sama, aby si si nespôsobila problémy na chrbát či kĺby zlou technikou. A fandím ti, že si sa na to dala a že ti to ide. Držím palce. 😉

maria1989
11. mar 2021

Keď máš 21, zrejme máš kožu ešte pružnú, neboj nič, začni trochu cvičiť a chudni ďalej.

roja01
11. mar 2021

Aj ja som názoru, že si dostatočne mladá na to, aby sa aj s takým problémom tvoje telo časom vyrovnalo. Len buď dôsledná a cvič, zdravo sa stravuj a donúť sa vydržať - je to rozhodnutie na celý život.

judar
11. mar 2021

128kg je na 21r vela ...darmo silovy trening lebo ak to schudnes priliz rychlo za nejaky casovy interval ta koza bude aj tak ovisat a tazko sa bude stihat upravovat kedze v tvojom pripade ide o zdvojenu vahu a to bude boj

pipi4206
autor
11. mar 2021

@judar schudla som to za pol roka