Koľko schudnem s HIIT cvičením?

30. mar 2022

Prosim vas o nazor, mam vysoku nadvahu, chcem zacat s hiit cviceniami polhodinovými. Ako sa s tým dá schudnút z dost obeznej? Kolko by som mohla schudnúť za nejaký čas a ako často mám cvičiť? 3x za tyzden? plus samozrejme menej zrať s prepáčením, uz sa snazím, lebo to neni jedenie co ja robím niekedy. Vďaka

matullienka
30. mar 2022

Ak je nadváha vysoká netuším koľko vážis a predtým si necvicila odporučila by som skôr začať cvičiť pod dohľadom odborníka aby si si skôr ako začneš chudnúť neublížila. Nie každé cvičenie je pri vysokej nadváhe vhodné a aj zlé držanie tela a dýchanie môže narobiť viac škody ako úžitku

ella2015
30. mar 2022

Asi Ťa nepotešim, ale ak si veľmi obézna tak HIIT cvičenie fakt nie je pre Teba správny štart, obmedziť príjem, zvýšiť výdaj- prechádzky, rýchla chôdza, strečing a keď budeš mať akú taku kondičku tak skus HIIT lebo si skôr ublížiš a zotavovanie u obézneho človeka je náročnejšie

autor
30. mar 2022

@matullienka ja to chcem skúsiť, predtým som cvičievala trochu a skusim svojim tempom samozrejme, lebo co som pozerala, co chcem cvicit, aj tak nedám úplne, len svojim tempom, aj to co pises chcem zaradit, ako sa bude dať. Vdaka.

matullienka
30. mar 2022

A hlavne ak budeš chcieť cvičiť s trénerom treba vyberať naozaj starostlivo odporúčam vybrať si posilňovňu a zaplatiť si kardio a povsimat si ako sa ktorý venuje klientom a ako tí klienti cvičia, lebo to čo vidím v posilke tak niektorí si naozaj len hovoria tréneri

autor
30. mar 2022

@matullienka ja som mala trénera, ale to nijako nedopadlo, este ma aj buchol po zadku v posilovni co ma urazilo. A na trenera nemam peniaze. Ďakujem si zlatá.

oliviakatka
30. mar 2022

Schudneš z kalorickeho deficitu presne 1 kilogram tuku za kazdých -7700kcal za predpokladu že si udržiš svalovu hmotu správnym pomerom makroživin

autor
31. mar 2022

@oliviakatka vďaka.

alabama0011
31. mar 2022

Ahoj, Ak mas vacsiu nadvahu, asi zacni s HIIT bez skakania. Ja sice nadvahu nemam, ale uprednostnila som tento druh po operacii ako postupny navrat do kondicky. Nezatazis klby az tak.

elementissa
31. mar 2022

Ak máš vysokú nadváhu, tak schudneš hneď ako sa postavíš od gauča a upravís stravu. Oveľa horšie to je, keď si povedzme štíhla, ale potrebuješ upraviť len nejakú partiu alebo napríklad chceš schudnúť iba 2-3 kilá, no to nie a nie, žiadne cvičenie na to nezaberá. Ja som cvičila HIIT po pôrode 2 mesiace a je to fajn cvičenie, síce mega zaberák, zlepšila som si kondičku, ale neschudla som 😅😅🤣 ale to už je asi aj vekom, nemôžem očakávať, že celý život budem mať váhu a postavu ako v 21-22 rokoch

zuzuliennka1
31. mar 2022

ak mas naozaj vysoku nadvahu - zacni najskor stravou, strava je aj tak vzdy alfa a omega, upravit, zmensit porcie, pit dost cistej vody, zaradit ovocie a zeleninu, obmedzit sladkosti.
a pohyb ti na zaciatok staci aj obycajna prechadzka, kolko denne nachodis km/krokov?

neskor mozes zaradit aj hiit a podobne, ale ak
mas nadvahu, doteraz si necvicila a chces ist teraz stylom hrrr dat to dole cvicenim hiit, tak sa akurat tak odpalis

natassha1
31. mar 2022

schudnut sa da, len to netreba prepisknut a treba pravidelne cvicit a upravit stravu.

luccija
31. mar 2022

Čo je dosť obézna?našla by som si iné cvičenie na začiatok a úplne zmeniť stravu.Ak budeš rezko chodiť hodinu spravíš pre seba viac.

blaazi
31. mar 2022

Ahoj, mne pomohla zmena stravy - jedálniček na mieru, ako som chudla vracala sa mi aj chuť na pohyb a s pohybom - cvičila som podľa online videí:D mi to zrazu išlo ešte rýchlejšie dole. Za niekoľko mesiacov som pekne schudla. Predtým som skúšala veľakrát, bez zmeny stravy to však nešlo. Držím prstiky.

dadis
31. mar 2022

Ja som uplny zastanca cvicenia, ale vsetko trwba s mierou a rozumom. Lebo tieto hiit su naozaj energeticky narocne (rychlo ti po nich klesne cukor) a potom sa ta strava fakt tazko dodrziava. Zo zaciatku skus chodzu, hodinu rychlej chodze denne. Potom pridaj napriklad nieco na sposob hiit, alebo intervalovdho treningu...vybehnut rychlo 20s po schodoch a 40s uvolnene zist dole...opakovat 8x na zaciatok...a sleduj svoje telo...je potom hladnejsie? nemas vlci hlad? ak nie, tak pokojne pokracuj...ale ak mas sportove hodinky , tak zistis, ze z tych schodov budes znicena a unavena, aj svalovicu budes mat a alecten pocet spalenych kalorii nebude zodpovedat twj hodinovdj prechadzke, kde si aj oddychnes, mozes ju spojit s manzelom/kamoskou pokecat, pocuvat budbu alebo podcast, oddychnut si od deti...je na tebe, co ti bude vyhivovat viac...kombinaciou kalorickeho deficitu a pravidelneho pohybu schudnes urcite...nebude to mozno do leta, ale leosie chudnut pomaly a trvalo ako jojo efektom znova pribrat..a dalsie, co ti mozem poradit, ine nez kardio/hiit co pomaha s trvalym chudnutim/ aj ked nie je rychlym sposobom, je silovy trening...tazke cviky s vlastnku vahou(kliky, zhyby, planky) alebo s vahami(drepy/vypady s cinkami

magdalenal
31. mar 2022

ahoj, podobne ako píšu žienky vyššie, ak máš nadváhu vysokú, treba upraviť stravu. neviem aké máš stravovacie návyky, ale skús zvýšiť príjem zeleniny (ide jar, taraz jej bude viac a čerstvejšej), miesto sladkých vôd si daj čas alebo kávu. Isto na to nechoď naraz a rýchlo, radšej postupne, aby si získala návyk (ja sa rýchlo nadchnem, cvičím ako blázon pár dní a potom ma to prejde 🙂 Kam sa dá, choď pešo, ak vládzeš, tak rezkým krokom.
Za mňa - my sme so sestrou po pôrode mali cca 15-20kg navyše, cvičili sme doma cez YouTube 🙂 a šlo nám pekne dole, začali sme s Jillien Michaels 30 day shred a postupne jej ďalšie videá. Sestra menila stravovacie návyky postupne a váhu si krásne drží, ja som na to šla rýchlo a váha mi skáče furt 🙂
Zvládneš to, len s mierou a postupne, držím palce