Cvičenie s vlastnou váhou tela

3. feb 2022

Ahojte. Chcela by som schudnúť nejakých 7kg. Meriam 172cm a vážim momentálne 67kg. Chcela by som schudnúť a spevniť telo. Zacala som cvičiť HIIt tréningy podľa Growing ananas. Je to cvičenie s vlastnou váhou tela. Myslite že sa mi tým podarí pekne vyformovat postavu či treba radšej cvičiť s činkami a váhami ?

bilancia
3. feb 2022

ahoj 🙂 tak vzdy je to pomer vydaj - prijem. takze kludne staci aj cvicenie s vlastnou vahou , ked uz ti to nebude stacit, potom casom ked tak pridat vahy. nemusis ist hned bomby s cinkami . a odporucam aj prechadzky ,vela takeho prirodzeneho pohybu. ked sa bude dat tak bicykel/korcule/plavanie/beh, alebo proste nieco navyse co ti vyhovuje pridat k tomu cviceniu s vlastnou vahou a hlavne si sledovat stravu. lebo mozes makat kolko chces, ale ked budes mat ten prijem vyssi ,tak proste neschudnes.

3petka
3. feb 2022

Ja s ňou cvičím a poviem ti ešte nikdy som nemala take nohy …. Keď som cvičila s inými nevidela som vôbec pokrok ani v chudnutí a vôbec v ničom. Až teraz

autor
3. feb 2022

@bilancia sledujem si podľa kalorických tabuliek . Len neviem o koľko % mám mat menej prijatých aby to bolo zdravé a efektívne

autor
3. feb 2022

@3petka je super že ? Aj ja s ňou rada cvičím. Teraz keď dáva tie výzvy ako napr na február teraz tak to mám naozaj rada

mamina0078
3. feb 2022

Hiit v prvom rade je kardio nie silové cvičenie s vlastnou váhou. S hiit budeš mať pevné telo bez ovisajucich tukov, budeš chudá (pokiaľ si ustrážiš príjem-výdaj kalórií), ale nebudeš mať tak viditeľné svaly (na rukách, stehnách, chrbte) ako fitnesky.

3petka
3. feb 2022

Áno super. My vždy cvičíme s mužom niekoľko krát do týždňa …. Každým cvikom vie prekvapiť. A vidíme ten pokrok že čo sme kedysi ledva dali tak teraz si už povieme že toto tak teraz chvíľku oddych.

littlefiona
3. feb 2022

Na peknú vyrysovanú a vyšportovanú postavu treba cvičiť s váhami, silový tréning v posilovni. Pretože ak aj začneš doma cvičiť s malými váhami, po čase to nebude mať efekt na svaly, váhu treba pridávať, aby svaly reagovali.

brembo
3. feb 2022

@littlefiona k tomu treba brat i patričné doplnky stravy,najma bielkoviny. Neskor poprípade i kreatín

janinka007
3. feb 2022

Stiahni si knihu Telo ako posilňovňa pre ženy a uvidíš, že aj s vlastnou váhou urobíš zazrak

bilancia
3. feb 2022

@littlefiona ja s tymto nesuhlasim, venujem sa gymnastike, cviceniam s vlastnou vahou, stojky na rukach a ine rozne cvicenia , a mam svalnatu ,pevnu postavu. je to sice iny druh sportu, ale treba mat silne nohy do odrazov, vyskokov, pevne silne ruky a stred tela na stojky , proste telo tam je spevnene ako celok a kazdy sval si zamaka ale tazke cinky k tomu netreba .

dobromila
3. feb 2022

jasne, že činky netreba, iba ak by si chcela vyzerať ako Rambo 🙂

brembo
3. feb 2022

@dobromila Rambína😀

littlefiona
3. feb 2022

tieto predpotopné názory, že ak žena cvičí s veľkými váhami zákonite bude vyzerať ako chlap🤦‍♀️ po prvé nemáme na to dostatok testosterónu ako muži a ak neberiete anaboliká, nikdy ako mužatka vyzerať nebudete. Svaly budú len pekne vyrysované, zadok zaguľatený a celé telo spevnené. Dosiahnuť nízke % tuku, je veľmi náročné, takže veľkých váh sa netreba vôbec báť.

littlefiona
3. feb 2022

@bilancia máš nízke % tuku, preto si vyrysovaná. Ale športuješ celý život. Na naberanie svaloviny a formovanie postavy pre bežného človeka treba aj tie váhy, lebo gymnastka už zo mňa asi nebude.

bilancia
3. feb 2022

@littlefiona to percento je take normalne ,asi urcite nizsie ,ale tak tym, ze sa dost hybem, tak proste spalim dost to je pravda, nemusim si to nejak sledovat. nesportujem cely zivot ,boli aj obdobia ,ked som na to kaslala, ale teraz sa uz par rokov niecomu vzdy venujem, tomuto sa venujem tak 3 roky ako hobby a pred tym som tiez skor tak s vlastnou vahou cvicila ,ale pravda ,aj cinky som obcas chytila do ruk

bilancia
3. feb 2022

@littlefiona a s tymto suhlasim, naberanie svalovej hmoty je pre zeny velmi narocne a zdlhave, nebudete vyzerat ako rambo, aj ked budete dvihat tazke vahy :D ak sa vam pred ocami vynoria fotky nejakych kulturistiek alebo profi crossfiteriek, tak verte, ze tie bud teda aj nieco beru ale proste aj extremne makaju a maju vysoky prijem aby sa tie svaly aj dokazali poriadne vybudovat. a hlavne teda su to roky driny, nieje to zo dna na den. ja som dala tu gymnastiku ako len taky typ, ze su rozne formy toho pohybu, napriklad aj take vzdusne akrobatky, pole dance, alebo tanečničky maju krasne postavy, vsetko ma nieco do seba ,len sa treba hybat, ci uz si vyberies cinky ,alebo nieco ine, treba byt len konzistentna, neprezierat sa blbostami a pojde to, hlavne nech ta to bavi a aby to bolo pre teba z dlhodobeho hladiska udrzatelne .

panda21
3. feb 2022

Príjem si sleduješ tabuľkami, tie ti vyrátali koľko máš prijať aby si bola v deficite. A súhlasím, rysovať najlepšie s váhami, potrebuješ roztrhnúť svaly, to dokážu iba väčšie váhy (5-10kg). Ako máš nastavené tabuľky? príjem?

autor
3. feb 2022

@panda21 1226kcal mi vypočítali tabuľky že mám prijať za deň. Len neviem či to už je znizene alebo menej ako 1226kcal mám prijať aby som bola v deficite🙈

panda21
3. feb 2022

Zle nastavené. Choď do nastavenie jedálnička, vypni aktivity v DDD a trávenie, daj si stredný režim (neviem ako často cvičíš) a to čo ti vypočítajú tabuľky musíš plniť na 100%. V tom čo ti vypočítali je už zaratany deficit na chudnutie. Teraz si pod bazalom, telo dostaneš do stresu a chudnutie sa zastaví. Keď chceš aby rastli svaly, potrebuješ stavebný materiál.

autor
4. feb 2022

@panda21 ďakujem za pomoc dala som preč trávenie aj aktivity v DDD. Pise mi teraz ze moj BM je 1437kcal a kalórií mám prijať 1221

panda21
4. feb 2022

A aktvitu si si dala aku? Neostala ti "podľa vyplnených aktivít"? Dala si si stredný režim?

autor
4. feb 2022

@panda21 zmenila som a zrazu 1890kcal 😅 kks to je dobrý rozdiel

lily111
4. feb 2022

jej aj ja s nou cvicim, velmi sa mi pacia jej kombinacie cvikov, mam ju rada

panda21
4. feb 2022

A nezabudaj, že v tom je už započítaný deficit, takže to musíš plniť na 100%, a nezapisovať aktivity. Ak to po mesiaci nepôjde dole, skús dať mierny režim 👌

autor
4. feb 2022

@panda21 takze ani aktivity nezapisovat? Hmm dobre. Cvičím 6krat do týždňa. Väčšinou 30minut HIIT na rôzne časti tela podľa Growing ananas. Ak je jeden deň len napr brucho 15min tak si tam ešte 45min orbitrek doma

panda21
4. feb 2022

Nie nie aktivity nezapisuj, iba jedlo a teda, skús vážne plniť tých 100%

autor
4. feb 2022

@panda21 najhoršie je udržať v norme tuky 🙈🙈 tých mám vždy najviac a to mám pocit že jem veľa ovocia , zeleniny, obilovin. Si veľmi láskavá že si mi s tým pomohla . Ďakujem. Keď budem konzistentná do leta budem super kočka 🤣🙌🏻🧚‍♀️

panda21
4. feb 2022

Najlepšie je plánovať den vopred a pre teba sú najdôležitejšie bielkoviny. To je stavebný materiál pre svaly 🙏