Čo vám pomohlo schudnúť, keď ste mali PCOS?

14. júl 2022

Ahojte. Chcem sa spýtať či vám pomohlo schudnúť (ak ste mali nadváhu pri pcos) či vám nabehla ovulacia? Už som skúšala kadečo vitamíny atď a ovulacia nikde 🥲 rozhodla som sa že idem schudnúť zatiaľ som dala dolu 7kg ale zatiaľ sa obavám že ani po schudnuti sa mi cyklus neupraví ani ovulacia. Čo vám pomohlo? Ďakujem za odpovede

katpizur
14. júl 2022

Hlavne nemozes takto sa na to prizerat, ze co ak schudnes a nepomoze to, skus tomu verit. Mam kamaratku, ktorej pomohlo pravidelne cvicenie hormonalnej jogy, vdaka tomu aj schudla, zacala chodit na prechadzky. A sa jej to postupne upravilo a maju polrocneho krasneho syna.

petricka22
14. júl 2022

Musis tomu verit! Treba sa na to nastavit aj mentalne, aj na chudnutie, aj na tehotenstvo.
A v dnesnej dobe sa da tomu pomoct aj inak. Takze pokial to nepojde prirodzene, su aj ine moznosti. Hlavne treba verit, ze vsetko dobre dopadne, zufanie nikoho nezachrani…

autor
14. júl 2022

@katpizur ja tomu verím že to pomôže schudnúť ale som aj rozmýšľala že od kedy ja mám takéto problémy. Cca 10 rokov a vtedy som bola aj chudsia a už som mala pcos. Viem že som mala nepravidelný cyklus už vtedy od 18 a dr mi furt predpisovala len dupston takze dlhu dobu ho beriem s prestávkami. Vtedy som vlastne ani neriešila žiadnu ovulaciu až teraz keď sa snažíme o dieťa. Ja som začala chodiť do fitka prvý mesiac a pól ako som chudla ale teraz na to fakt nemám čas tak sa snažím aspoň stravu dodržiavať. Ešte mám veľa co chudnúť

autor
14. júl 2022

@petricka22 ďakujem. Áno viem že sú aj iné možnosti ale tým by som sa najradšej vyhla. Ale ak to nude ako jediná možnosť tak určite pôjdeme aj touto cestou

petricka22
14. júl 2022

Drzim ti palce👍

autor
14. júl 2022

@petricka22 dakujem

janetinka27
14. júl 2022

ahoj, mas aj IR? som na fb v skupinkach s roznymi hormonalnymi poruchami, je to ale zahranicna skupinka a vsimla som si, ze pri PCO maju mnohe nejaku dietu od doktora, skus sa opytat gyn, ci o tom nieco nevie. alebo si to pozri na nete, vola sa to pco diet plan, mas tam aj nakupne zoznamy.

dadula_15
14. júl 2022

Schudnúť to je to najmenej aby si videla, či sa niečo zmení, ak to nepôjde, tak dnes už sú kliniky, kde ti vedia pomôcť aby tá ovulácia opäť prišla, to sa nemusíš báť 🙂

autor
14. júl 2022

@janetinka27 nemám ir. Momentálne sa stravujem 5x denne od firmy beriem krabickovu stravu ktorá je zdravá energeticky a nutrične vyvážená. Zatiaľ to mám len týždeň tak uvidíme čo to spraví. Viem že pri pco je dobrá nizkosacharidova dieta ale to nieje pre mna

qvindo
14. júl 2022

Ahoj, mám rovnaký problém ako ty, podarilo sa mi schudnúť vďaka Keto strave nie sáčky s náhradou stravy ale normalne reálne potraviny s obmedzením cukru. Za pol roka som schudla 16 kíl, bez toho aby som hladovala. A PCOS mám síce stále ale od kedy mám očistený organizmus od cukru mám ovuláciu každý mesiac a to som nikdy nemala. Pre mňa najlepšie životné rozhodnutie. Miška

autor
14. júl 2022

@qvindo toto som chcela počuť, že či keď sa schudnem či nabehne ovulacia. Takze predtým s nadváhou si ovulaciu nemavala? Ja som zatiaľ schudla 7kg za dva a pól mesiaca. Nieje to veľa ale vraj pomalšie je lepšie chudnutie. Dúfam že to pôjde ďalej. Mala som 27kg nadváhu cca. Na svoju výšku.

autor
14. júl 2022

@qvindo ja som cukor nevylúčila úplne (dve lyžičky denne do kavy) a ovocie sem tam

falbala132
14. júl 2022

odporucam jednoznacne Keto stravu. ja som ju musela dodrziavat zo zdravotnych dovodov, schudnut som nepotrebovala ani gram, skor pribrat a vdaka tejto strave som sla dole este 6 kg a to som fakt robila co som mohla aby som nechudla. cukor treba vylucit uplne, telo sa dostane do stavu ketozy a kila zacnu padat same ani nevies ako.

janetinka27
14. júl 2022

ja sice nemam pco, ale mala som velku nadvahu a dlhe cykly 45-55 dnove, zrejme anovulacne, ale vtedy som ovulaciu nesledovala. neskor som viac schudla a zrazu som mala cykly 28-35 dnove, ale casom som pribrala a cykly sa opat predlzili. po niekolkych rokoch som opat vyrazne schudla a cykly sa opat skratili a uz som aj sledovala ovulaciu a ovulacia prebiehala, ale niekedy problematicky - folikul narastol, ale nepraskol a rastol dalej do cysty. takze picham ovitrelle a po ovulacii uzivam progesteron, ale folikul zatial rastie kazdy mesiac.

qvindo
14. júl 2022

Ja som nemala ovuláciu ani pred tým ako som pribrala. Ja som sa dostala do ketózy ešte stále som mala nadváhu a už som ovulovala. Cukor zaťažuje nadobličky a potom nevytváraju hormóny tak ako by mali. Ja som nevynechala sladké len som zmenila cukor za xylitol, stéviu. A z ovocia som jedla bobuľové pretože obsahuje menej cukru, a najradšej si robím dezert keď už fakt potrebujem maškrtiť. Roztopím kúsok horkej čokolády (jednu tu radu) s kokosovým olejom dám si do hrnčeka kešu oriešky nesolené, čučoriedky zalejem tou čokoládou a mňam rýchly dezert hotový 🙂 teraz mi zistili aj intolerancie tak som vynechala aj tie potraviny tak to mám o niečo ťažšie ale pokiaľ môžeš jesť hocičo dá sa to krasne nahradiť. Dokonca môj muž sa nato dal so mnou a napriek tomu že ľúbi papať hladný nebol a zvykol si na nové stravovanie. Teraz keď už máme svoje ideálne váhy sem tam zhrešim ale nijak to nepreháňam. Keď chceš mi kľudne napíš, pošlem ti na FB skupinu kde sa zdieľajú recepty a podpora.

lusyc
14. júl 2022

Ja som mala problem s anovulacnymi cyklami a to ani nemám/nemala som nadváhu. Schudnúť je vzdy dobre, aj potom ked sa zadarí tehotenstvo, lebo potom je vyssia pravdepodobnosť ďalších komplikácií- cukrovka, hypertenzia, preeklampsia ( nic z toho sa mi nevyhlo ani pri 165 cm, 60kg, ale štatistika). Vsade chodiť pešo. Prílohy vymeniť za šaláty (osobne ich uz nemôžem ani vidieť), obmedziť pečivo. Skúšala som gynex kvapky pri pcos, tie nejako nezabrali. Ale z vlastnej skusenosti odporúčam pupalkovy olej v bio kvalite lyžičku rano nalačno. Ovulácia/menstruacia s nim prakticky pravidelná, nekonečné cykly a špinenie sa upravili na 31-32 dnove. Bez neho zas bez ovulácie. Takto pomohol mne.

janetinka27
14. júl 2022

mandlove mlieko v krabici 4 percenta mandli 😂

autor
14. júl 2022

@qvindo ja v podstate sladkosti neobľubujem či sú to kexiky a podobne alebo koláče. Takze ja ten cukor len do kávy a maximálne v ovocí čo je. A stravu mám momentálne 5x denne od firmy zdravú vyváženú krabickovu stravu. Ale ešte potrebujem dosť schudnúť aspoň dalších 10kg. Tiež neviem či som ovulovala predtým než som priberala. Vtedy som to ozaj neriešila či mám alebo nemám ovu. Vlastne som vtedy ani nevedela čo ten syndróm znamená. Až teraz keď sme sa začali snažiť cca pred 2 rokmi tak som zistila čo to je

autor
14. júl 2022

@lusyc ten pupákovy olej z ľade presne máš? Počula som už o ňom. Ja som vyskúšala inofolic, vitex jahňací, vceliu materskú kasicku. Ta mi podľa mna začala upravovať cyklus lebo prvý som mala okolo 60dc další bol 37dc lenže potom som to už vynechala lebo dr stále len aby som brala dupaston a vtedy som ho nebrala pri vmk a upravovalo mi to cyklus a ona chcela nech ho znovu nasadim. Tak som nasadila dupaston a vynechala som vmk. Ako dlho trvalo kým sa upravil cyklus s tým olejom?

qvindo
14. júl 2022

O to by bolo pre teba jednoduchšie ja moc ľúbim sladké a prvé dni boli ťažké. Našťastie je to iba zvyk. Krabičkovú som skúšala, mne to nechutilo. Aj v ovocí máš cukor, tie prvé týždne som si zatrhla aj ovocie. Vlastne skoro všade je cukor ako napr. Chlieb, pečivo, jogurty.... Ja som vedela že neovulujem už v puberte mi riešili hormonálny profil čo som mala rozhadzaný a nepomáhali mi žiadne lieky, až keto má zachránilo.

autor
14. júl 2022

@qvindo ja sladké nemôžem koli bolesti zubov 😂 keď dačo sladké zjem tak hneď cítim riadnu bolesť takú citlivosť na sladké. Preto sa tomu vyhýbam ale keď mám chuť tak si dám aj cez tu bolesť 😂 ale ta krabicková dieta nieje taká hrozná. Sem tam sa dačo nájde čo mi fakt nechuti 😂 a hlavne mám jedlo 5x denne a medzi tým nebyvam nejakextra hladná takze sa to dá zvládnuť bez pamlskov pomedzi 😂

stanzi
14. júl 2022

@lusyc Prosim ta ten pupalkovy olej beries nonstop, tj cely cyklus? Alebo robis tyzdennu pauzu pri ms?

qvindo
14. júl 2022

Aha tak to je na prd, zuby sú svine keď bolia 🤦 tak to ťa obdivujem možno len mne nesadla spoločnosť ktorú som si vybrala ale mne tam nechutilo nič, všetko bez korenia neochutené, jak pre bábo keď varíš presnidavky. :D

autor
14. júl 2022

@qvindo no tiež to mám take že malo slané (solim veľa 😂 a snažím sa nedosolovať) ale ono to asi tak má byť 😅 tiež by som sa nenahnevala keby lepšie ochucuju. Ale je to dobre táto strava síce dosť drahé ale zas jem všetko zdrave a nič viac domov nekupujem

qvindo
14. júl 2022

Mne to nevyhovovalo 🙂 ale zas nefungovali by keby to ľuďom nepomáha 🙂 budeš sa vedieť tak stravovať aj po schudnuti?

lusyc
14. júl 2022

Z lekárne hocijaký, mávajú v 50 ml flastickach.
Do mna tiez pchali na úpravu cyklu antikoncepciu a potom duphaston. Lenže mne to nerobilo dobre. Stále som mala spinenie, zle od žalúdka, bolesti hlavy, tak som hormony odmietla. Mám už 3 deti.

lusyc
14. júl 2022

@stanzi brala som ho asi 3 mesiace, potom som otehotnela, tak som vysadila. A tak dvakrát po sebe. Niekedy som aj zabudla užiť. Pauzy som si robila cez ms. Treba pauzy podľa mna ako v užívaní ostatných bylín.

autor
14. júl 2022

@qvindo zatiaľ takto to beriem týždeň tak uvidím ze či to pomôže. U nás robi len táto reštika takúto zdravú stravu. A odoberá to dosť ľudí a viem ze schudli pri tom. No budem sa musieť učiť takto sa stravovať nech si váhu udržím.

qvindo
14. júl 2022

To je najdôležitejšie vedieť si to potom aj udržať 🙂 držím ti palce 🙂

autor
14. júl 2022

@qvindo dakujem