Vložiť 1 alebo 2 embryá?

jankacajova
4. okt 2010

Ahojte,
Uz stimulujem na IVF a stojim pred otazkou , ktoru ste si asi kladli skoro vsetky babenky z IVF. Kolko embryi ste si nechali vlozit a aky bol vysledok ? Mali ste pri dvojickach ovela vacsie komplikacie?
Dakujem. 😵

andika10
4. okt 2010

@jankacajova ja som sa tým nezaoberala, po dvoch neuspešnych IVF mi to bolo jedno,ani som sa tým neak nezaoberala ani vtedy keď mi povedali že som tehotná,
Až keď mi na ultraz. povedali že budu dvojky, tak vtedy som začala nad tým rozmýšlať čo bude, ale som aj rada že mam dvojky, lebo sme aj tak chceli dve deti, a ešte raz to celé prejsť....Tehu bolo bezproblémové, mam krásne dvojročné dvojky a nemenila by som. U

andika10
4. okt 2010

@jankacajova ani sa nas nepýtali kolko chceme, hneď vložili dve, je väčšia šanca že aspoň jedno sa uchytí

jankacajova
autor
4. okt 2010

@andika10 kazde IVF vam vkladali hned 2 embrya ? A ako si zvladala dvojicky ten prvy rok ?
si ma potesila, ze tehotenstvo si mala v pohodicke 😵

dahra
4. okt 2010

@jankacajova - nam v heliose povedali, ze oni odporucaju vkladat len jedno. Dve az po 35-tke.

andika10
4. okt 2010

@jankacajova ano vkladali 2 .Dá sa to zvládnuť,je to určite ťažšie ako sjedným, ale všetko sa dá. Mala som obdobia keď som bola zúfala a som si vravela že už nevládzem.Podotýkam,bola som snimi sama, manžel bol aj je v zahraničí. Ale je to super pohlad ako sa sami´zahrajú. 🙂 Bola som odkázaná často na pomoc rodičov, svokry, ale to stým chodí..

jankacajova
autor
5. okt 2010

@dahra Vam asi odporucili jedno a jedno sa aj prijalo , vsak ? 😵 To je super, len keby sa to podarilo po kazde 😵 😵

@andika10 V ktorom CARe nemali problem vlozit 2 ? Musi to byt super , ked uz maju dva rocky a spolu sa hraju. Mozno menej starosti ako s jednym 😵

andika10
5. okt 2010

@jankacajova v Blave na Gyn fiv. tamkaždejznas čo smeboli spolu vkladali 2. Ano menejstarosti, hlavne keď sa každá hra končí bytkou alebo hádkou 🙂

dahra
5. okt 2010

@jankacajova - ja som mala len 3 foliky a v nich len 1 kvalitne vajicko. To sa oplodnilo a pekne sa delilo, takze na vyber nebolo 🙂 Bola som vsak rozhodnuta, ze ak budu 3, tak dve si dam vlozit a jedno zamrazit. Oni mi vsak odporucali vklad jedneho len, no spravili by podla mojho zelania. Bola som prekvapena, ze pri nasej diagnoze to slo tak dobre.

andika10
5. okt 2010

@dahra to si mala potom velké šťastie 🙂 , somnou čo boli baby, každej vkladali 2 ale len mne sa ujali, všetky museli ešte raz isť

nemko
5. okt 2010

ja by som doporucila 2, ked su dve nie je zaruka, ze sa 2 aj ujmu, ale je tam vyssia sanca na uspech, mne vkladali pri oboch IVFkach 2 a pri oboch vysledok rovnaky - negativny.Tak ja by som urcite volila 2 lebo zvysuje to sancu uspechu 😉

dahra
5. okt 2010

@andika10 - ked som sla na OPU, boli sme v ten den dve. Nasi muzi mali rovnaku diagnozu. Ta babenka mala okolo 12 folikov, asi 8 vajicok, oplodnili sa vsetky, prezili len dve a tie jej vlozili a teraz ma dvojicky. Riadne straty a moj jediny bojovnik bol fakt silny. Takze OPU toho dna v heliose malo 100% uspesnost.

andika10
5. okt 2010

@dahra ja som mala 6 folikovz toho 3vajička,dve vložili, hneď sa ujali a jedno som dala na darovanie, ostatné mali ovela väčšie počty oplodnených vajíčok a nemali šťastie ☹ Nas bolo 5, a jedna potom otehotnela prirodzene, ostatné už tiež majú babetká ale každej sa len jedno ujalo

silvia545
5. okt 2010

ahojte kocky 😉
pri 1 ivf mi vkladali 2 embryjka s PK 🙂 zial vysledok negatívny ☹ teraz v septembri som bola na 2 ivf z 5 vajok oplodnili len 2 a z tychto 2 sa zacalo delit len jedno 😉 to mi aj vlozili bez PK a vysledok je ze sa uchytilo a ja som tehulka 😵 nas jeden bojovnícek zabojoval a ja som nesmierne stastna 😵 to sa neda ani opísat 😉 🙂

jankacajova
autor
5. okt 2010

Takze zatial to je tak, ze kolko vlozili , tolko sa ujalo ( alebo nic ☹ ) . Stava sa casto , ze vkladaju 2 vajka ale udrzi sa iba jeden bojovnik?

@silvia545 gratulujem k uspesnemu IVF a nech sa malemu dari v brusku

kevama
5. okt 2010

Podla mna jednoznacne si treba vlozit 2 embrya..Mna doky tiez presviedcal, nech si dam len jedno, ze som mlada a je tu velka sanca ze ak si dam dve tak budu dvojky alebo az trojky..Ja som si povedala ze chcem dve a nakoniec sa predsa uchytilo len jedno a cakame malu bambulku..A zas mozno prave to sa uchytilo, ktore by mi nevlozili kebyze nechcem 2.
Takze ja ak si pojdeme po surodenca si dam opat radsej 2 ako len jedno a potom trpnut ci nieco z toho bude.

celiakia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankacajova
autor
6. okt 2010

Ja sa viac priklanam vlozit si 2 embrya, ale viem, ze v CARe odhovaraju od toho. Bojim sa iba toho, ze ked sa to raz podari , aby drobcekovia neodisli ☹ , ale to je asi rovnake riziko aj pri jednom aj pri dvoch.

@kevama Tak nech sa drzi mala bambulka , ved bude mat este aj dalsich surodencov.
@celiakia gratulujem k uspesnemu IVF , dobre sa to pocuva , ze USPESNE 1. IVF 😵 😵 😵

kukulik30
6. okt 2010

ahojte...ja som momentalne po 3. IVF,vlozene mam na odporucanie lekara jedno embryjko po PK, uvidim, ako to dopadne, predchadzajuce IVF som mala vlozene vzdy 2 embryjka a vysledky boli neg pri 1. IVF som nemala PK, pri 2 . IVF bola PK, hcge bolo zostatkove, testy pozitivne od 5.dna po ET, ale od 8 . dna zacali slabnut a mimiskovia to asi vzdali 😒 ...neda sa jednoznacne povedat, co je lepsie...vplyva na to vela faktorov, aktualny stav,psychika..neviem....
verim, ze prave teraz ten jeden zabojuje a konecne sa dockame 😉 😵

kevama
6. okt 2010

@kukulik30 drzim palce, nech to teda do tretice vyjde a nech sa konecne aj ty mozes vytesovat z tehu a z maleho drobceka ci drobcekov. 😀

kevama
6. okt 2010

@celiakia blahozelam, aj u nas bolo hned 1.IVF uspesne.

kukulik30
6. okt 2010

@kevama dakujem...verim, ze to tak BUDE 😵 😵 😵

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andika10
6. okt 2010

@bojovnicka dik, pôvodne mal biť rene ale švagrinka ho dala skôr, Spočiatku sa nikomu to meno nepáčilo, ale teraz si už každý zvykol 🙂 To je jedno či Oliver alebo Eliška len nech je zdravé 😉

kukulik30
6. okt 2010

@bojovnicka vsak som to myslela obrazne, nie ze bojuju 2 embryjka, ci ako si to pochopila, ze sa jednoducho uchyti...jasne, ze vplyva mnoho faktorov..ved som to aj napisala, To , ze sme sa teraz rozhodli pre vklad jedneho embryjka bolo po pohovore s dr 🙂
a nechapem o akom vymyslani to pises 😅 😉 a hazardovani s tazko nadobudnutymi embryjkami 😅
mimochodom uz z jedneho zazraku sa tesime, ak si si nevsimla, 1. IVF, teda presnejsie 1. KET nam vysiel 😉 absolvovala som spolu 8 transferov, teraz je to 9. transfer....

jankacajova
autor
6. okt 2010

@kukulik30 Drzim palce, aby bolo 3. IVF uspesne. Je to inak zaujimave, ze uz mate doma chlapceka a teraz sa dako nechce tomu surodencovi. A kedy si mala ET ?

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kukulik30
6. okt 2010

@jankacajova ano chlapcek je nas zlatusik 😵....zial dalsie pokusy nam nevysli...ale nevzdavame sa!!!
teraz som 5. den po ET 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre