Dali ste si vložiť jedno alebo dve embryá?

datelinka31
28. jan 2016

Ahojte dievcata, coskoro asi aj nas caka IVF, chcem sa opytat, tie co ste boli na IVF, vkladali vam dve alebo jedno embryo? Momentalne riesime vsetko v zahranici, v jednom centre kde standardne vkladaju dve, no rozpravala som sa s jednym doktorom zo Slovenska a ten mi hovoril, ze v ich centre iba jedno, lebo je tam riziko dvojiciek.. Velmi by ma zaujimalo, aku mate vy skusenost? Kolko vam vlozili a kolko sa ujalo? My by sme radsej toto podstupili na Slovensku, kedze tu to nie je hradene poistovnou a je to asi trikrat drahsie ako na SK. Dakujem za vsetky prispevky.

8291
28. jan 2016

Z vlastnej skúsenosti neviem ale dve kamošky podstupovali vklady v Martine a povedali im ze už sa vklada len jedno embryo.jednej sa ujalo hneď a už aj porodila.Druhej prvý vklad nevyšiel po mesiaci podstupili druhy a 1.4 by sa mal narodiť malý Janko alebo Jonáš😁.Akokolvek sa rozhodnete prajem veľa štastia a do roka veľa radosti.

datelinka31
autor
28. jan 2016

@8291 Dakujem za odpoved. Myslim, ze standardne vkladaju jedno, mozno na vyziadanie dve. Ja by som dvojicky velmi chcela, ale vsetci, teda doktori ma strasia, ze to nie je velmi dobre riesenie pre mna, hlavne preto, ze som stihlejsia, utlejsia a nevedia si predstavit ako by som ich vobec vynosila.. ale ved aj utlejsie zeny odo mna to zvladli..

zuhana2
28. jan 2016

2, mam krasne dvojicky (chlapec, dievca)

pekkka
28. jan 2016

mna sa lekar pytal, ci cheme jedno, alebo dve. nakoniec vkladali jen jedno, lebo len jedno bolo pouzitelne . hned na prvy sup mame krasnu, mudru, sikovnu, zdravu a celu po tatovi dcerku 🙂 ak 2 treba pocitat s tym, ze mozu byt aj dvojicky. na zaciatku mi to nevadilo, ze si odkrutim dve naraz, ale odstupom casu , by som sa pri dvoch urevancoch naraz asi zošalela bez pomoci niekoho dalšieho ...🙂

miminka013
28. jan 2016

ja som 4. den po ET a vkladali mi jedno kedze som mala opuch maternice a neodporucali mi 2 to by sa mi zkomplikoval zdravotny stav.Takze sme tiez v ocakavani 🙂

datelinka31
autor
28. jan 2016

@zuhana2 gratulujem k dvojickam 🙂 ake si mala prosim tehotenstvo a v akom veku? nemala si strach ci bude vsetko v poriadku? a rodila si prirodzene?

hanicka78
28. jan 2016

nám zo 7. vkladou ☹ vkladali 5 krát po 3 embryá, my sme to tak chceli, nebol problém, až ten posledný vklad vyšiel, máme dvojičky, boli sme v BA v dvoch centrách 🙂

datelinka31
autor
28. jan 2016

@hanicka78 tak to je super, ze to vyslo 🙂 ten posledny vklad, vam vkladali, dve ci tri?

pekkka
28. jan 2016

@hanicka78 gratulujem a obdivujem, ja som povedala 3x a dost! nastastie vyslo na 1x. mozno aj moje odhodlanie - psychika maju na tom svoj podiel a urcite aj vek. mala som este pred 30-tkou

hanicka78
28. jan 2016

@datelinka31 aj posledný vklad sme mali 3, už som bola zúfalá 🙂

zuzkavladko
28. jan 2016

My sme vkladali dve embryjka a ujalo sa jedno. Vysiel nam hned prvy embryotransfer, no a dnes mam termin porodu 😀

zuhana2
28. jan 2016

@datelinka31 dakujem, rodila som cisarskym, mala som 30 rokov, tehotetnstvo pomerne komplikovane (choroba vysoke teploty cca 20. tt, potom zapal oblicky 28. tt, na konci som 6 tyzdnov lezala v nemocnici, porod 36/37 tt), cely cas som mala velky strach, ze ako to vsetko dopadne, teraz budu mat 7 rokov, su uz prvaci a velmi dobre sa ucia

linda9
28. jan 2016

Vkladali sme dve a jedno sa uchytilo a uz nam robi obrovsku radost 🙂 Bol to nas 1. KET

datelinka31
autor
28. jan 2016

@zuzkavladko jeej, tak nech vsetko dobre dopadne 🙂

kitikat
28. jan 2016

Dve a mame dve zdrave, krasne dievcatka. Nemenila by som a som stastna, ze sme si dali vlozit dve a obe sa ujali 😀

bambulka2015
28. jan 2016

Dve. Tiez sme v zahranici a tu vkladaju standardne dve. Nelutujem, ze sme dali dve. Boli rovnakej kvality a predsa sa ujalo len jedno. Takto nam to vyslo hned na prvy sup a uz mame doma krasnu usmievavu pol rocnu bambulku.

vladinka
28. jan 2016

@datelinka31 mne vkladali dve, ujalo sa jedno a teraz má skoro 6 rokov....bolo to v roku 2009...ale zdá sa mi, že sa nejako menil zákon alebo bol navrhnutý nejaký zákon, čo sa týkalo obmedzenia počtu vkladania embryí....ale nesledujem to, tak neviem či to prešlo...každopádne Vám všetkým držím palce, tiež som sa trápila nejaký ten rok, kým som sa dočkala bábätka

tslobik
28. jan 2016

@datelinka31 Nás sa lekár pýtal, či chceme jedno alebo dve, rozhodli sme sa jednoznačne pre jedno. Bola som tiež veľmi chudá,problémy s chrbticou. Podarilo sa hneď na prvýkrát v 30-tke. Určite viem, že dve by som nezvládla ani ja, a ani bábätká, keď som celé tehotenstvo mala problémy, neskutočné bolesti panvy, hrozil predčasný pôrod od 30 tt. lebo malý bol uložený veľmi nízko, narodil sa v 37 tt. veľmi ľahko, ale poležala som si aj v nemocnici. A potom ešte popôrodná depr. Rozhodnite sa ako vám zdravotný stav dovoľujete, na čo sa cítite, čo telo zvládne. Ja som si bola istá, že to moje by taku záťaž nezvládlo. Veľa šťastia 🙂

datelinka31
autor
28. jan 2016

@tslobik Dakujem za skusenost.. ja sa praveze citim velmi zdravo, teda nemam ziadne problemy, o ktorych by som vedela.. Preto ma aj prekvapilo, ze sa nam nedari.. ale clovek nikdy nevie, vsetko je v rukach bozich. Ja sa viac ako toho, ci to zvladnem bojim toho, aby neboli nejake problemy s babatkami, co sa tyka vyvoja.. cize u mna by bol problem hlavne psychika, ale zase to je aj pri jednom.. ale pri dvoch je predsa riziko ovela vacsie..

december
28. jan 2016

pred osmimi rokmi mi vkladali 2 , mala som 30 rokov a jeden certik sa len ujal

tova
28. jan 2016

@datelinka31 tak kludne sa povazujem za stihlu, utulnejsiu a vynosila som dvojicky 3.2kg a 3.5kg. do 38tt a po par r som sa stiahla na utulnu (prirodzene) znova. Sadlate maju viacej miesta na deti???

gabikacentrum
28. jan 2016

@datelinka31 ahoj ja som si dala vlozit len jedno lebo tiez som sa bala ci sa dvojicky vyvinu ci sa nenarodia skvor a tak tiez psychika teraz mam doma krasnu 4mesacnu dceru a niekedy lutujem ze som nedala dve ze snad by to dopadlo dobre takze psychika robi vela ale som stasna ze mam malu a dakujem Bohu ze to dopadlo dobre a ze nam to vyslo na prvy krat ale ked mala povirastie tak urcite pojdem zas deti su to najkrajsie a najvzacnejsie na svete tak prajem vela stasta nech ti to vyde na prvy krat a nech sa o rok tesis 🙂

datelinka31
autor
28. jan 2016

@bambulka2015 tak super, ze to vyslo, my tiez uvazujeme nad dvomi..

stanka2612
28. jan 2016

@datelinka31 ahoj,nam vkladali dve,ale pytali sa nas ci chceme jedno alebo dve,ale odporucili dve...poucili nas,ze mozu byt aj dvojicky ale aj to ze z dvoch je vacsia sanca,ze sa aspon jedno ujme...proste sme pred vkladom absolvovali rozhovor s embryologickou o tomto...ujalo sa jedno embryjko a v marci z neho bude Lukáško 🙂

stanulka30
28. jan 2016

ahoj, nam vkladali jedno dvojdnove a ujalo sa hned pri 1 IVF ale v 12 tt ZP 😢, mala som vtedy 36
doktor aj embryologicka mi chceli vlozit dve (som v zahranici a myslim, ze jedno tu asi este ani nevkladali, podla vyrazu na tvari, ktory na nas vtedy obaja hodili), ale trvala som len na jednom...mam som strach z dvojciat...ostatne embrya nam zmrazili po dvoch, co som vtedy nevedela, vraj to tak robia automaticky a treba upozornit, ak chces zmrazit po jednom...
1 KET zmrazene dve, rozmrazene len jedno, vlozene len jedno - nepodarilo sa 😢
2 KET zmrazene dve, rozmrazene dve a nakoniec aj vlozene dve ale bola som z toho v takom strese, ze doktor sa nevedel do mna dostat a transfer ma tak bolel, ze som z toho celeho nemala dobry pocit...samozrejma sa nepodarilo...😢
2IVF - jedno dvojdnove embryo a vysledok zatial neviem...
...@datelinka31 ...daj na svoju intuiciu...a tiez musis doverovat doktorovi...

datelinka31
autor
29. jan 2016

@stanulka30 drzim silno palce, nech to vyde. ten stres je potvora, ja som uz teraz nervozna, a to sme este ani nezacali, ale snazim sa ukludnit, lebo viem, ze je to velmi dolezite pre otehotnenie. inak, ten transfer, to je nieco take podobne ako ked ides na iui? alebo uplne iny pocit? len ma to tak teraz napadlo, ked si pisala o bolesti..

stanulka30
29. jan 2016

@datelinka31 ďakujem ti 🙂, snažím sa na to nemyslieť, ale uz mi to nejde hihi 😮
Ked som bola prvý krat, skoro som nad tym ani neuvažovala, plnila som príkazy doktora, pichala injekcie ako mala a bolo...neriešila som nic a zostala som hneď tehotná...
Iui neviem porovnať, ja som nikdy nemala, my sme išli hneď na IVF, chcela som najprv iui, ale doktor povedal, ze je to zbytočne strácanie casu v mojom prípade... Ja uz som mala 35, ked sme začali s umelým...osobne som pri transfere brala len jednu tabletku a vkladala utrogestan... Žiadne injekcie...ja ale nemam žiadny problém ani muž, ak nerátam endiometriozu, ktorú mi liečili pred dvoma rokmi...
Takze ti držím palce a hlavne zostaň v klude 🙂 niekde som čítala, ze je dobre pozerať komédie na dobre naladenie 🙂))) tak kukaj 🙂 vela štastia 🙂

datelinka31
autor
30. jan 2016

@stanulka30 tak sa to urcite coskoro podari, a pokial nemate ziadne problemy.. Drzim palce 🙂 Ja som mala strasneho stihmana zo zaciatku, ale potom som si povedala, co sa ma stat sa stane.. Je to v rukach bozich, proste treba ist dalej a ak sa to nedeje, tak zrejme z nejakeho dovodu. Raz sa to urcite stane a tesim sa na to 🙂

datelinka31
autor
1. feb 2016

@gabikacentrum dakujem a tesim sa, ze vam to vyslo. na kolkych IVF ste boli, ci na prvy sup?

gabikacentrum
1. feb 2016

@datelinka31 nam to chvala bohu vyslo na prvy krat ja som tiez mala stres ale ked sme boli v centre a prisli tam mamina z malym asi rocnim dropcom a doniesli tortu docentke ako podakovanie tak som sa pozrela na nanho bol hrozne zlati a tak som si povedala aj nam to vyde urcite a vzdy som to mala v hlave ze vyde proste som tomu verila tak ver aj ti a vide a urcite sa o rok budes tesit ako som napisala a hlavne sa po vklade hned netestuj pockaj aspon tich 10dni ja som skusala skvor a nic aj na ten desiati den som vstala okolo piatej a hned som robila test a pozeram a nebolo nic videt uz som chcela test zahodit potom som vstala okolo siedmej a len tak som pozrela jednim ockom ci nahodov a bola tam aj druha slabsia ciarka hned som budila manzela ci dobre vidim a bola som strasne stasna a este jedna rada neviem ci to pomaha ja som citala v casopise ze treba jest vela ananasu aj dzus ananasovy pit ja som po vklade jedla vela ananasu aj dzusi som pila neviem ci to fak pomaha ale asi ved mame malu bambulu 🙂 tak ver a papkaj ananas ci uz jedna alebo dve aj tak to bude velka radost uvidis

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre