Štvrté IVF a preplácanie zdravotnou poisťovňou

mikasz
4. jan 2021

Ahojte, je tu niekto, kto absolvoval stvrte alebo x-te IVF v poradi a ma menej ako 39 rokov?
Viem, ze zo ZP su hradene len 3 cykly, ale dr.ma celkom potesila, ked povedala, ze aj v dalsom cykle(ten si budem uz platit),je mozne dat lieky na zdrav.poistovnu. Tak moja otazka, ci som to dobre pochopila a ci sa netesim predcasne. Mali ste to niekto tak v poslednej dobe?
Dakujem

adara777
4. jan 2021

@mikasz Áno lieky už prepláca zdr.poistovna aj ženám nad 40, aj mne preplatili. Teda väčšiu časť,doplatok nejaký je. Od mája 2020 sa toto zmenilo. Čiže aspoň niečo 😉

mikasz
autor
4. jan 2021

@adara777 jeej tak to si ma potesila 🤗 ze aspon o nieco lacnejsie to bude 🙏

janie7
13. máj 2021

@adara777 Ahoj, zaujala ma tvoja informácia, ohľadne preplácania liekov na IVF ženám nad 40 rokov. Ty si mala slovenský recept? Lebo mne hovoríli v lekárni, že iba slovenské recepty preplácajú a ja som v Brne. Prípadne, ak sa môžem spýtať, akú máš poisťovňu?

janie7
13. máj 2021

@adara777 A vedela by si mi dať prosím link alebo info, kde by som o tomto našla niečo viac? Vopred vďaka.

adara777
13. máj 2021

@janie7 chodím do car na Slovensku, dali mi recept a v lekárni som si lieky vybrala. S doplatkom a niečo preplatila moja všeobecná zdr.

janie7
13. máj 2021

@adara777 Ďakujem krásne za info, Reprogenesis kde chodím spolupracuje s Repromedicou tu na SR, tak tam skúsim brnknúť, či by mohli vystaviť slovenský recept na základe českého. Držím päste!🙏

dominika19p
26. sep 2021

Ahojte, mam z lekárne vybraté všetky lieky na IVF a nakoniec sa nam za 5 12 podarilo prirodzene otehotnieť, takže darujem všetky lieky ktoré mam, ak ma niekto zaujem. Doplatok ma stal 280€, rada niekomu pomôžem znížiť náklady 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre