Otehotneli ste na druhýkrát bez pomoci lekárov?

marinko1988
8. jún 2020

Ahojte mam na vás otázočku tie ktoré ste už postúpili umelé oplodnenie no svoje vajíčka a priateľove spermie...... A otehotneli ste podarilo sa vám potom na druhý krát otehotnieť bez pomoci lekárov? Ďakujem.

nini1010
8. jún 2020

Mne nie ale mam znamu presne tento pripad.Ked prisli na vysetrenie kvoli druhemu umelemu oplodneniu zistili na sone ze je uz tehotna.Sok.

marinko1988
autor
8. jún 2020

@nini1010 super 🙂

marinko1988
autor
8. jún 2020

@nini1010 aj ja by som ešte chcela babo.... No bez všetkého toho co som musela podstúpiť ak by sa dalo....

jarenka1
8. jún 2020

Nam áno, prvé sa nám podarilo až na 7xKET v Brne, a druhé na prvú šupu prirodzene. Aj tak sme už nemali nič zmrazené, tak sme vyskúšali a vyšlo to.
Tiež by som už nepostúpila celú tú torturu s prípravou IVF.

nikusiak9
8. jún 2020

@marinko1988 ano kamoska ľicky s ivf, diag sterilita a za rok dalsiue prirodzene

gir
8. jún 2020

Ja po 7 x neúspešných IVF, do dvoch mesiacov spontánne bez akýchkoľvek liekov a pod. Keď mal malý pol roka otehotnela som znova spontánne.

monika_k
8. jún 2020

@jarenka1 co vsetko obnasa IVF?

lefkova
8. jún 2020

@monika_k vela vysetreni,hormonalnu stimulaciu( lieky a injekcie),a hlavne vela trpezlivosti a penazi...ale ja nelutujem,mam nadherneho synceka,ak by bolo potrebne,znovu podstupim

monika_k
8. jún 2020

@lefkova dakujem za odpoved

lefkova
8. jún 2020

@jarenka1 a diagnoza vasa bola aka? Ak sa smiem spytat..

andrea_82
8. jún 2020

prvé IVF skončilo bez vkladu, z druhého máme syna a potom sa podarilo prirodzene. Ale, bohužiaľ, skončilo to potratom a už viac sa nepodarilo ani IVF ani prirodzene.

lefkova
8. jún 2020

@jarenka1 a druhe sa nam tiez nedari prirodzene,takze nas caka KET

jarenka1
8. jún 2020

@lefkova ja dosť rozsiahla endometrioza a partner zlý spermiogram (zlý tvar). Ale hlavne si myslím, že je to o hlave. Ja som bola zmierenia, že ostaneme iba pri jednom dieťati, netlacila som na nič, dokonca aj môj vek je dosť vysoký, mam 39.Vyskusali sme a podarilo sa 😉

marinko1988
autor
8. jún 2020

Ďakujem vám za odpovede 🙂 nám sa podarilo hneď prvý vklad mame z neho nášho anjelika alanka už máme 10mesiacov no chcela by som ešte pre neho sestričku ci bračeka

maminka1986
8. jún 2020

@marinko1988 nam vyslo prve IVF aj 1 vklad hned
Mali sme 7 zmrazenych embryi, po 3a pol roku ďalší vklad vysiel hned, o chvíľu rodim.
Vy nemáte žiadne zmrazené?

marinko1988
autor
8. jún 2020

@maminka1986 mala som 2 no zle rozhodnutie a prišla som o ne :( co teraz veľmi ľutujem :(

maminka1986
8. jún 2020

@marinko1988 hm to ma mrzi :/ drzim palce aby sa prirodzene zadarilo...ivf je veru narocny proces :/

kulumulu123
8. jún 2020

@nini1010 ja som zazila cosi podobne boli sme na prvej konzultacii v ivf centre a tiez som par dni potom nasla // dalsiu sme neriesili a to sa dlhoooooo nedarilo

marinko1988
autor
8. jún 2020

@maminka1986 to áno náročné pre ženu hlavne to pichanie injekcií

nini1010
8. jún 2020

@kulumulu123 Hrozne moc robi psychika.Zena sa roky snazi a chce otehotniet za kazdy cenu.Ked sa rozhodne pre ivf akobybyi vzda,pvie si ok,neda sa,poriesime.to v centre,vyone hlavu a sex si uz len uzuva.Nerobi ho uz za ucelom oplodnenia.A presne vtedy je dokonaly cas na splodenie dietata,telo a mysel pomozu.

tmtm
8. jún 2020

Ahoj, aj nám sa podarilo. Mame 2rocneho synčeka z umelého a teraz čakáme druhého prirodzene. Po pôrode mi nabehla ovulácia ktoru som predtým nemala.

abbies
9. jún 2020

áno, prvé máme po IVF, a teda bola to dlhá cesta. Prvý vklad sa presúval, lebo som mala cystu a museli ju odsávať. Druhý vklad vyšiel pozitívne, ale skončilo to v nemocnici a musela som na kyret. Rozmrazenie nevyšlo. Druhý raz vklad nevyšiel. Druhé rozmrazenie vyšlo. Chvíľu to vyzeralo na dvojičky, ale máme len jedného syna. Trvalo to s prestávkou 3 roky. Druhé bábo máme normálne, na prvý pozitívny ovulačný test. Mne robili test na prechodnosť vajcovodov a vyšlo to, že sú neprechodné. Muž mal zasa zlý spermiogram. A aj tak sa podarilo druhé.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre