Negatíva mimotelového oplodnenia

magica78
18. júl 2013

ahojte ,mam otazocku na tie ktore uz podstupili IVF. kazdy vie ake su pozitiva IVF , ale chcela by som vediet o Vás ktore ste podtupili IVF aj negativa ,okrem financnych lebo ako kazdy vie je to financne narocne. ale co zdravie s odstupoma casu, ... ? dakujem

niente321
18. júl 2013

Ahoj, ja som hned po ET (v maji 2012)zacala pribrala cca 4 kg za tyzden. Momentalne som pol roka po porode a ostali mi navyse presne tie 4 kg. Zatial sa ine nic neprejavilo, ale isto to telu da zabrat, ked ma vyprodukovat miesto 1-2 vajicok napr. 15......

miska200
18. júl 2013

@magica78 ahoj, ja som bola na IVF v maji tohto roku, no a cakala som, ze to bude horsie... injekcie do bruska ma vobec neboleli, ani nastimulovane vajecniky nerobili problem (mala som 17 vajicok), nepribrala som ani deko, skor som schudla, lebo som sa snazila racionalne stravovat a vela, vela pit; dokonca sa mi od tych hormonalnych injekcii nadherne rozjasnila plet - som nechapala... Co mozno je take negativum - velka zataz pri hormonalnej stimulacii na pecen - ja mam horsie pecenove testy, myslim, ze to moze suvisiet s tymi hormonmi... Inak nic zle nemozem povedat a sme stastni, ze sme sa rozhodli pre IVF a ze nam to vyslo na prvy krat... tak snad to dotiahneme do uspesneho konca... drzim palce 🙂

magica78
autor
18. júl 2013

@niente321 tie 4 kg by ma najmenej hnevali 🙂

@miska200 ja mam za sebou aj KET ale myslela som celkovo zdravoten komplikacie odstupom casu ,lebo to ze clovek pcha do seba tolko hormonov . lebo o tom sa velmi malinko hovori :/

tinkatinulka
18. júl 2013

@magica78 nech ti tvrdi kto chce co chce ale po tom kvante liekov sa to odrazi na zdravi..mame 3 IVF zasebou a ja som musela brat lieky na pecen a aj na srdce, a odpoved lekarov ..dosledok stimulacných liekov..iná príčina sa nenašla.Je to sice smutne ale máme svoj ciel a ako náhle budeme fit ideme do toho s plným nasadením ako by to malo byt 1x.

magica78
autor
18. júl 2013

@tinkatinulka ved prave o tomto sa velmi malo rozprava a kde je ta hranica do kedy to skusat ☹ na ukor svojho zdravia aj ked mat dieta je urcite nadhere.

schatje6
7. aug 2013

@magica78 mne po 2 a 3. IVF padali vlasy, ale tak strasne, ze sa mi takmer zacala robit plesina. Trvalo niekolko mesiacov, kym sa to dostalo do normalu.

magica78
autor
7. aug 2013

@schatje6 no ja po IVF mam ovulku tak bolestivu ako blazon musim si dat aj 2 ibace a menzes mam ako ked tecie stara olejova vana . co som predtym nic take nemala .dakujem za info lebo velmi malo sa pise o negativach aj ked je jasne ze prevazuju pozitiva ♥

nitrankanr
9. aug 2013

Hormony mozu vyprovokovat rakovinu prs. Poznam taky pripad.

gooobi
9. aug 2013

Ja som dostala trombozu s mikroembolizaciou do pluc, jednym z faktorov bola aj hormonalna stimulacia.

magica78
autor
13. aug 2013

@nitrankanr
@gooobi dakujem za info lebo velmi malo sa o tom hovori :( ze aj negativa su ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre