Úspešné mimotelové oplodnenie a ďalšie tehotenstvo

casperka1980
7. okt 2015

Baby, co ste podstupili ivf az do radostneho konca, ake bolo vase dalsie otehotnenie? Opat len ivf alebo sa zadarilo nejakym zazrakom? Mame za sebou uspesne ivf na 1x a chceli by sme dalsie.. Ake su vase skusenosti? Dakujem za vsetky info..

janickacrazy
7. okt 2015

@casperka1980 Kamoška nemohla otehu asi 6 rokov, potom išla na ivf, porodila syna a do 2 rokov otehotnela spontánne, kedže si nedávali pozor, lebo si myslela, že prirodzene určite neotehotnie a bolo vybavené. Ale aj tak si myslím, že u nej to bola proste psychika, veľmi bábo chcela, všetko si furt sledovala, o ničom inom nerozprávala a ked na to proste prestala myslieť, tak sa zadarilo aj prirodzene. Vyskúšaj. 😉

jorgie
7. okt 2015

@casperka1980 Ahoj. My sme tiez podstupili ivf ktore bolo na prvy krat uspesne..a mame krasneho synceka ktory ma prave dnes 18 mesiacov. Tiez mi vsetci hovorili, aj moja doktorka, ze vela krat po uspesnom IVF sa zene podari otehotniet prirodzene. Ale nie vdzy...tak ako v nasom pripade. Preto sme sa z manzelom rozhodli ist do dalsieho kola 😉
Vela stastia!

casperka1980
autor
8. okt 2015

Vdaka baby za vase prispevky, dufala som ze vas tu bude viac..

lowa
14. okt 2015

@casperka1980 my sme tiež podstúpili IVF, na prvýkrát úspešne. Po troch rokoch som otehotnela spontánne, akurát v čase, kedy sme plánovali využiť mrazené embryjká a ísť na KET (už som mala doma papiere, aj lieky na podporu sliznice). Bohužiaľ v 8. týždni som potratila (MA). Keďže ma čistili, na KET som musela niekoľko mesiacov počkať. Bohužiaľ k tomu ani nedošlo, ani jedno z troch rozmrazovanie neprežilo... A tým som prešvihla vek na ďalšie IVF, ktoré by mi uhradila poisťovňa, bolo to vlani, mala som 39... Takže u nás veľká smola. Teraz rozmýšľam ešte nad soft IVF, už ako samoplatca, to by sme ešte utiahli... U nás sú problémové skôr spermie. Ale minulý mesiac som mala 40, trošku sa už bojím do toho ísť, kvôli veku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre