Môže PN-ku počas IVF vypísať aj všeobecný lekár?

4. nov 2023

Ahojte, viete mi niekto poradiť, či musí prípadnú dočasnú PN-ku počas IVF vypísať iba gynekológ, alebo môže aj všeobecný?

e1i
4. nov 2023

Gynekolog na odporucanie car. Obvodak by musel davat fiktivnu diagnozu a nemohol by drzat na PN dlho

mamina7070
4. nov 2023

gynekolog najma ak chces pokracovat potom aj pocas tehotenstva

matus7030
4. nov 2023

Viem, ze neodpoviem na tvoju otazku, len na zaujima preco budes PN pocas IVF. Ak nechces neodpovedaj. Akurat si tym ale prechadzam a ani ma nenapadlo ist PN, preto sa pytam.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martaatram
4. nov 2023

@matus7030 ahoj ja som na pn od januara .. bolo to moje druhe ivf ... robila som 14-16 preto na pn cely den na nohach ... a neviem pri tejto druhej stimulaci som nola podrazdena za 2 tyzdne pribrata 8 kg tak som bola aj rada ze som doma ... a doma som doteraz ...

luana0
4. nov 2023

@matus7030 Ja som ostala doma týždeň od odberu vajíčok kvôli hyperstimulacnemu syndrómu. Bola som niekoľkokrát na infúziách a mala som bolesti, určite som nebola schopná pracovať, aj keby som mala nenáročnú prácu. Väčšina ale nemá takéto komplikácie 🙂

autor
4. nov 2023

@matus7030 ahojky, zvažujem to kvôli fyzicky ťažkej a stresujúcej práci, ale chcela by som iba na začiatku kým sa uhniezdi, čiže nejaký týždeň - dva , ešte uvidím.

martaatram
4. nov 2023

praveze potom ked sa uhniezdi a tehu budes tak co? budes pracovat ked vies ze je to fyzicky narocna praca a stresujuca ? praveze ked uz podstupujes Ivf tak pokial mozes ostan na pn aspon tie prve mesiace ... tak som chcela inak aj ja ,ale nakoniec som mala problemy tak pnkujem..

autor
4. nov 2023

@martaatram no potom už by som sa dala preradiť na iné odd. kde sa ťažko nepracuje, ale na to musím byť najskôr tehotná , preto to uhniezdenie je u mňa najviac dôležité v tomto smere. Prípadne by som aj ostala na PN ale ten škrt cez rozpočet ma odrádza.

martaatram
4. nov 2023

no tak ak sa ti da prelozit tak to ano... škrt .. nooo tym ze si investovala do ivf tak prvorade je teraz asi to aby si ostala tehu 🙏🏻🍀🤞🏻 Ja nechcem nic booooze chran 🙏🏻🙏🏻🙏🏻len nikdy nevies co sa moze stat a ver ze potom si povies o tych 300-400€ cca vo budes mat nozni menej ti za to vsetko nestoji ... My sme dali do umeleho cca 12000€ ... skoncila som na pn a pracuje len muz .. 🤷‍♀️ a aj keby neviem ako som sa chcela vratit tak bez sance kedze uz skoro 2 mesiace lezim s hore nohami doma ... joooj ako som si ja predstavovala tehotenstvo tak je to uuuplne naopak 🙈ale verim ze dobojujeme 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🍀🤞🏻

autor
4. nov 2023

@martaatram jasné chápem a súhlasím. Držím vám silno moc palce, muselo to byť (a aj stále musí) celé veľmi ťažké, ale verím že to dáte do úspešného "konca", čiže pôrodu zdravého bába ☺️ drž sa

martaatram
4. nov 2023

ďakujeme krásne ❤️🤞🏻🙏🏻🍀Tebe prajem tak isto všetko dobre nech dopadne ❤️❤️

inna1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre