Máme sa dať na dlhú cestu asistovanej reprodukcie?

jujujka
12. júl 2014

Ahojte dievcata. Zvazujeme s manzelom navstevu v gynfive - nakolko po1,5 dlhom snazeni a jednym kyretom za nami sa nam stale nedari "zasadit semiacko".manzel bol pred tyzdnom na spermiograme a vyzera ze ma pomale spermosky ale dr povedala ze mame skusit vitaminy lebo ze to nie je az tak zle a po mesiaci dojst na druhy.len stale rozmyslam ci nemoze byt chyba aj ina mojej strane ? Ci radsej este pockat ze sa nesnazime dost dlho?
Preto by som bola rada keby ste mi tu trosku dodali odvahy ci ist do toho 🙂 nakloko bojim sa vsetkych tych vysetreni , bolesti, pichania hormonov a nasledne dalsieho sklamania 😢
Budem vdacna za vsetky vase skusenosti ako ste to vy prezivalii alebo ako to prezivate podobne a chystate sa tiez na prvy krok do centra 😉
Dakujem kazdej

bajana
12. júl 2014

asi ti nenapisem, co chces pocut, ale kolko mas rokov? ja 33, nedarilo sa nam 2 roky, potom sme prirodzene otehotneli, nasledoval MA a vzapati sa zadarilo znovu...
ja by som este skusala prirodzene, hlavne ak sa vam to uz raz prirodzene podarilo - nechat si urobit horm.profil, sledovat ovulku (BT, testy, folikulometria), brat vitaminy ty aj manzel, pit alchemilku, pravidelny sex kazdy druhy den (bez "strielania na slepo" 😉 )....
nedavno som sa stretla s nazorom, ze nasledky hormonalnej stimulacie zien nie su este uplne preskumane...takze som za prirodzenu cestu, pokial je este cas...
@jujujka

7zahrad
12. júl 2014

@jujujka Po prve nechapem, ze na kontrolny spermiogram mate prist po mesiaci, ked idealny cas je po troch mesiacoch.
Vo Vasom pripade by som zvolila liecbu manzela. Potom zopar IUI a az po ich neuspechu IVF. Iste by som boj o babo nevzdavala.

mircalla
12. júl 2014

@jujujka No to zavisi od vela faktorov - vek, aka je sanca prirodzene otehotniet (horsi spermiogram ak nie je katastrofalny) nemusi byt az taky problem, poznam mnohe pary, co sa zadarilo prirodzene, len to trvalo.
Ja som mala 34 rokov, ked mi zistili nepriechodne vajcovody s nulovou sancou otehotniet, tak nebolo co riesit, ale u Vas by som asi este skusala, i ked nepises vek
Ale mala rada - ak sa rozhodnete pre IVF, tak nie Ginfiv.....

jujujka
autor
12. júl 2014

@bajana
@7zahrad
@mircalla babule vek ja 28 a manzel 31
Bazalku meram ale pri mojich 40dnovych cikloch je to boj na dlhu trat 😒 takze ani alchemiku pit nemozem len mi este predkzuje ciklus
Hormonalny profil si mozem dat spravit aj u svojej dr ? Nakolko zatial mi tuto moznost neponukla - ja sa len bojim toho ze stratim vela casu ak budeme este cakat a nakonec zistime ze som ja na pricine
Dakujem za reakcie toto je to co som chcela pocut iny pohlad na vec ako len moja a mm hlava 🙂
A na spermiogram nam dr povedala dva tyzdne ja som povedala mm ze najskorej po mesiaci ked tak ze za dva tyzdne nebude vidni tie vitamini

bajana
12. júl 2014

@jujujka s tvojim vekom by som zmenila dr. a este aspon rok dala prirodzenej snahe o mimi...hormonalny profil bola prva vec, co mi moja dr. urobila....aj folikulometriu robi normanlny gynekolog....a alchemilku si skusala a predlzovala ti cyklus?

mircalla
12. júl 2014

@jujujka urcite by som odporucila viac vysetreni - napisala som tu o tom clanok, najdes pod mojim profilom
28 rokov nie je vela.
Ono tie vysetrenia ti podla mna najlepsie urobia v CAR......je to rychlo a presne vedia, co robit, nemusis ist rovno do IVF, ale daj si urobit vsetky vysetrenia
ja mam gynekologa, co zhodou okolnosti robi aj v CAR, tak to bolo jednoduche. pravda, ze folikumetriu a HP urobi gynekolog....treba vysetrit oboch partnerov.....pri spermiograme to nekonci

jarka272727
12. júl 2014

Dobrý den, chcela by som Vás aj ja poprosit o radu, alebo najist niekoho s podobným problemom. Mám 26 rokov a už dva roky sa snažíme o bábetko, ale neuspešne, čo sa aj dá predpokladat kvoli mojim zdravotným problemom. Ked som mala 15 rokov mala som velke bolesti hlavy a zacal sa kolotoc vysetrení kde mi zistili nádor na mozgu...presnejšie prolaktinom, vyoperovlai mi ho, ale od tej doby mám stále zvýšenu hladinu prolaktínu, čiže žiadna menštruacia...šiže žiadna šanca na tehotenstvo. Momentálne sa lečim v Lubochni..snažíme sa znížit ten prolaktín, ale ide to pomaly a nedá sa mi dostat do normálu. S pani doktorkou sme sa už začali bavit aj o umelom oplodnení, ale hovorila, že najskor musí nabehnut menštruácia a prolakrín musí byt na spodnej hranici a až potom sa možeme pustit do tohto boja. Nemali ste niekto podobnu skusenost?? Chcela by som vediet, či by sa vobec so mnou bavili pri týchto mojich problemoch na klinike . Dakujem za každé info

borkavan
12. júl 2014

@jujujka ja bych tebou a s tvojím vekom, asi čakala do 30-tky a až potom riešila aj seba. Samozrejme bych nasadila praiteľovi vitamíny a snažila sa mať sex cez ovulku. ale zatial máš čas sa stresovať.
až keby sa nezadarilo, tak v 30-tke bych začala riešiť aj seba.
ale asi bych si kupila tie ovu testy, či ovuluješ a kedy.
sama píšeš, že sa ti nechce do toho kolotoča vyšetrení a hormonov... tak si ešte už prirodzený sex a potešenie z neho... lebo potom to už budú kolotoče sledovačiek...
určite sa vám to podarí, dont worry.

radina
13. júl 2014

@jujujka ja by som to zacala riesit cim skor . na zaciatku by som si dala zmerat HP, priechodnost vajcovodov, AMH - ukazuje tvoju ovarialnu rezervu a nedajboze ti zistia nizke amh - casom bude klesat, skusit folikulometriu, ci mas vobec ovulku. potom dat si vysetrit protilatky proti spermiam (casom aj dalsie protilatky - proti embryu atd.). Lebo ak zacnes vsetko riesit, kym postupis vysetrenia, kym ti poistovna schvali ivf, tak prejde urcity cas. 😉 ja som to zacala riesit pol roka co sa nedarilo a odvtedy uz presli dalsie 2r 😕

haimi
13. júl 2014

@jujujka ahoj, odporucam navstivit car, nech ti urobia vsetky testy. To ze mas dlhe cykly moze znamenat zvysene amh. Ja som sa takto motkala 2 roky a teraz lutujem. Kocky v tvojom veku pokial su uplne ok standardne otehotneju do roka. Moja sestra 31r. otehotnela po 2 mesiacoch. Nemusis ist hned na ivf, pokial zistis, ze ty si ok, staci prip vyskusat IUI

zdena12345
14. júl 2014

alchemilka ti predlzuje cyklus? mne to ucinkovalo skor opacne a este dobre mi na cyklus urobila aj kys. listova. inak vysetrenia by asi neboli na skodu. rok a pol je dost a aj napriek tomu ze mas "len 28" vek nikomu ubudat nebude...ak mas napr nepriechodne vajecniky alebo nieco podobne cakanie nepomoze. netreba sa surit, ale myslim, ze vysetrenia by sa dali porobit aby ste vedeli na com ste.

bajana
14. júl 2014

@zdena12345
@haimi
@radina
lenze zakladatelka ma za seou kyret, takze ocividne to prirodzene funguje, a asi to chce en cas a trpezlivost 😉
ale zase za odborne vysetrenia (hadam) nic neda

radina
14. júl 2014

@bajana je to diskutabilne. lebo poznam zeny z mojho okolia, ktore ostali tehu po kyrete dost rychlo. HP sa moze zmenit vplyvom roznych faktorov, mne stihol za 2r snazenia narast myom. Ak ma dlhe cykly, nie je to normalne - moze mat pco. Tak urcite by taka diagnosticka laparka s hysteroskopiou stala za uvazenie. Prax potvrdzuje, ze vela zien ostane prave tehu po tomto zakroku. Ja som ostala tehu 3mes. po laparke v kombinacii s ivf. 😉

haimi
14. júl 2014

@bajana aj moja kamoska mala kyret, ale otehotnela hned cca 2mesiace po nom a to ma skoro 40r.. Cize pokial je zena 100% zdrava tak by pocas 1,5 roka aj s kyretom mohla byt tehotna aj 2x. Clovek nikdy nevie... Ja by som po takej dobe urcite zvazila nejake vysetrenia. Za to nic neda, v CAR jej to automaticky urobia zadarmo. Teda poistovna to preplati 😉 , ale nech sama zvazi.

buru
14. júl 2014

@jujujka A vieš kedy máš plodné a neplodné dni? Lebo darmo sa budeš snažiť v neplodnom období. Vtedy spermie neprejdú cez hlienovú zátku, ktorou je uzatvorený krčok maternice. O dieťatko sa treba snažiť v plodných dňoch, kedy je krčok uvoľnený a spermie môžu voľne prejsť dnu do maternice a ku vajíčku. Ak by si chcela bližšie info k tomu, ako si odsledovať plodné a neplodné dni, daj vedieť.

lenka54321happy
14. júl 2014

Prosim vas to co je ten KYRET?
Pomohol Vam?
Dakujem pekne

7zahrad
14. júl 2014

@lenka54321happy Cistenie maternice po spontannom potrate alebo pocas interupcie.

jujujka
autor
14. júl 2014

Babule dakujem za vase nazory ste fakt zlate ulahcilo mi to rozhodovanie - urcite si dam spravit zakladne vysetrenia aby som fak vedela ze som ok a ked bude vsetko ok tak super a ked ne aspon nestratim cas a budem to riesit 🙂
Ste vsetky uzasne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre