IUI - PCO, morfológia 1%

sofinka_293
9. sep 2023

Ahojte, chcem sa opýtať na Vas názor. Boli sme s manželom na vstupnej konzultácii v ISCARE. Manžel bol na spermiograme vyšlo mu, že má zlú morfologiu len 1% ostatné parametre má dobre. Mne doktor povedal, že mám miernu formu PCO. Navrhol nám IUI a ešte predtým mne vyšetriť priechodnosť vajcovodov. Manželovi odporučil vitamíny bluefertil. Chcem sa opýtať, že či by aj mne pomohli nejaké vitamíny na ovulaciu ? Dočítala som sa že inofolic je na PCO. Ale neviem, že či do toho ísť keď ma manžel taku zlú morfologiu či je tam vôbec nejaká šanca že sa to podarí prirodzene. Je tu niekto kto mal podobný problém bol na IUI a podarilo sa? Ďakujem

zuzkaa1991
9. sep 2023

@sofinka_293 nam inofolic pomohol mala som pcos skusit mozete ;)

anjelicek26
9. sep 2023

IUI je velmi lacna zalezitost v porovnani s IVF takze za pokus nic nedate...muza nadopovat vitaminmi a uvidite, mozno sa aj ten spermiogram zlepsi... podla postupu centra ste v dobrych rukach. Ked ovuluje prirodzene, nepotrebujes stimulovat, len to dobre nacasovat... proste najprv skusit co najmensi zasah a ked sa nepodari, mate este kopu moznosti...

sofinka_293
autor
9. sep 2023

@anjelicek26 mám aj anovulacne cykly. Tento cyklus som ovulaciu nemala aj podľa sona doktor hovoril že vyzerá že neprebehla

anjelicek26
9. sep 2023

@sofinka_293 hm tak potom nerozumiem, v tejto kombinacii IUI bez stimulky nejako nema zmysel, to je pravda...

gejb
9. sep 2023

@sofinka_293 nám pri zlom spg IUI neodporúčali. Vraj by to bolo zbytočné... keby bol spg super a ty bez ovulácie tak to dava zmysel, že by teba stimulovať ale takto ...neviem. každopádne je to lacnejsie ako IVF...
A tu morfologiu mate veľmi zlú a to vitamínmi nespravite.

sofinka_293
autor
9. sep 2023

@anjelicek26 ovulaciu by mi stimulovali vravel že by som brala letrozol a potom injekcia na prasknutie folikulu

anjelicek26
9. sep 2023

@sofinka_293 tak potom skusit 👍👍

sofinka_293
autor
9. sep 2023

@anjelicek26 áno to určite skúsime aj muž si nasadí vitamíny tak chceme až tak za tri mesiace ale rozmýšľam že či aj ja mám začať brať ten inofolic.

anjelicek26
9. sep 2023

@sofinka_293 mne inofolic len rozhodil cyklus a predlzil ho o 5 dni... ale tak kazda inak reaguje, vacsina s toho ale priberie...

sofinka_293
autor
9. sep 2023

@anjelicek26 fuu no pekne.. ale citala som aj také skúsenosti s ním. Neviem no keď mi ho doktor nespomenul tak asi ho nebudem brať

wejuska7910
9. sep 2023

@sofinka_293 urcite zacni brat inofolic,tiez mam pco a brala som inofolic kombi

sagitar
9. sep 2023

Ak ma manzel ostatne parametre, teda pocetnost aj pohyblivost spermií v poriadku, tak by morfologia nemusela byt az taka tragedia. Hlavne pocet moze pomoct, je rozdiel ci pocitas 1% z 50 milionov alebo z 350 milionov.

barju
9. sep 2023

@sofinka_293 pri 2.iui mal manžel iba 1% ,ja mám PCOS a vyšlo,len som bohužiaľ potratila,ale v septembri ideme na ďalšie

sofinka_293
autor
9. sep 2023

@barju tak to ma mrzí :/ držím palce aby sa podarilo do úspešného konca 🙂

diesh
19. okt 2023

@sofinka_293 ja len na povzbudenie, mali sme taký isty problém, morfológia pomaly na 0,5% plus moju endometriozu a hraničnú ovarialnu rezervu, 2x neúspešne IUI a deň pred začatím IVF stimulácie som otehotnela prirodzene. Osobne si myslím že inofolic, folandrol atd určite neuškodí, ale ja v tom vidim jeden predražený biznis vzhľadom na cenu výrobkov, a preto sme si s manželom ponakupovali bežne dostupné vitamíny a brali tie 🙂

sofinka_293
autor
25. okt 2023

@diesh tak to je super že sa podarilo prirodzene 🙂 a aké vitamíny ste brali ?

veeev
27. okt 2023

Ahojte, je tu niekto aktuálne po IUI.? 🙂🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre