Aplikácia PRP na vaječníky: Omladenie vaječníkov

miriam160
19. apr 2024

Ahojte, máte prosím niektorá skúsenosti s aplikáciou PRP (plasmy?) na omladenie vaječníkov? Vraj by to malo zvýšiť AMH a kvalitu vajíčok. Absolvoval to prosím už niekto? Čítala som niekoľko článkov o tom, na Cypre touto metódou už liečia, na Slovensku som nenašla veľa info/skúsenosti, preto ma napadlo, že skúsim tu či to niekto už absolvoval

nikoleta999
19. apr 2024

Ja som čítala, že nízke AMH býva pri nízkom D vitamíne, ale treba nasadiť kvalitný minimalne v 1 kvapke 1000 iu ... Tak isto môže pomôcť aj Inofolic ... Za dalsie veľa báb, čo má vysoke AMH nemajú ani kvalitné vajíčka .. Ja som ich mala iba 5 a všetky až na jedno boli v top kvalite a to som mala AMH 0,88

miriam160
autor
19. apr 2024

@nikoleta999 o tom Dčku som už čítala. Máš to aj odskúšané? Ktoré Dcko je kvalitné? Mne merali AMH v júli 2023 a už vtedy to nebola žiadna sláva 0.6 ....teraz by som chcela aby mi to zmerali znova ale sa bojím, že to bude ešte horšie, hoci beriem od novembra 23 Babyforte a tam je zo všetkého dosť obsiahnuté, hoci neviem čo znamená dosť Dcka...dá sa z neho predávkovať? 😅

nikoleta999
20. apr 2024

Neviem Ti povedať, ktoré je kvalitné, nakoľko ja tým z lekárne neverím ... Bud je slabé, alebo obsahuje niečo, čo nemá ... Ja to mám od bylinkárky a to od jedného pána, ktorý to vyrába priamo z ovčej vlny a je namočený v olivovom oleji ... Co sa týka týchto vitamínom, tie som brala aj ja, ale vraj je tam strasne male mnozstvo toho, čo tam je popísané, že skôr ide o marketingový ťah, že všetko v jednom, ale že stačí pár veci kupit a kvalitné .. tazko poradit ... mne sa nakoniec cez IVF podarilo mat syna 🙂

doomuska27
29. apr 2024

Ahoj ja to práve podstupujem prp takže neviem ešte ako to dopadne veľmi dobrý lekár na to je v Žiline takže aj ja som za ním docestovala
Co sa jedna Dcka ja ho beriem už 4 rok 5000iu a v ničom mi nepomohlo amh mi práveže kleslo v roku 2020 som ho mala ešte 0,44 teraz mesiac dozadu už len 0,12 vek mam 33rokov a beriem 4 roky aj inositol a brala som aj DHEU no nič mi nepomohlo uvidím čo spraví toto práve tu ležím a čakám na zákrok tak potom ti môžem dat vedieť ze ako to dopadlo

miriam160
autor
29. apr 2024

@doomuska27 joooj tak dúfam,že to dobre dnes dopadlo 🍀🍀 budem rada ak mi dáš vedieť či ti to pomohlo, ako to prebiehalo a aký je postup. Kde v Žiline ti to robia?
Robia ti to pred/po stimulacii alebo až pred vkladom? Ja som si o tom čítala,ale neni mi ten postup úplne jasný. Aké s tým majú skusenosti v Žiline? Ak sa môžem spýtať, koľko to vyjde na Slovensku?

doomuska27
29. apr 2024

@miriam160 zákrok dopadol super
Prístup na klinike na 1 úplne som nadmieru bola spokojná veľmi príjemný personál robili mi to v gyn fiv lekár úplne super
Platili sme 500e
Nerobí sa to vôbec v období ani stimulácie ani pre vkladom nič...v tom období nič také Nesmieš postupovať ja som pol roka po stimuláciach
Co sa jedna zákroku ideálne je ho robiť po menštruácii priblize v čase ovulácie alebo tesne po
Ale teda po menštruácii mne to robili 15den cyklu
3 mesiace ale nemôžem podstúpiť stimuláciu že sa máme pokúšať prirodzene alebo teda natívne a keď do 3 mesiacov neotehotniem tak potom ísť na ivf skôr nie
Deň pred zákrokom treba veľa piť inak nič iné špeciálne netreba zákrok sa robí v narkóze a pri tej príležitosti robia aj hysteroskopiu
V Žiline v Gymfiv je na to odborník dr. GALO za mňa naozaj top prístup musím povedať že som sa na tej klinike cítila lepšie ako na našej v Ba
Ráno prídeš zoberú ti krv 2 hodky čakáš kým odelia plazmu a potom 2 hodiny si na izbe po zákroku prišli sme tam ráno na 7;00 a o 12:00 sme odchádzali
Bemam žiadne problémy jedine máš také menšie balenie ako pri MŠ ale nič strašné

miriam160
autor
Včera o 09:12

@doomuska27 tak držím palce nech to počas tých 3 mesiacov klapne 😉 aj ti vravel doktor aké s tým majú reálne úspechy?

doomuska27
Včera o 21:21

@miriam160 áno hovoril ze zatiaľ len dobre zaujal ma však najmä jeden prípad 47 ročnej pani ktorá už dva roky bola v prechode nemala už menštruáciu a amh u nej u takmer žiadne 0,02 a po tomto omladeni po 4 mesiacoch prišla na kontrolu a ze je tehotná
Ona však išla na toto omladenie preto lebo mala problémy s prechodom ono je to aj na to dobre ze to pomáha aj pri hormonálnych problémoch ona už bola zmierenia s tým ze deti nebude mať a ze zrazu úplne nečakane pri kontrole ze je tehotná ze teraz je už 7 mesiaci
A viac mi hovoril takých príbehov aj som čítala na internete tak hádam to aj u nás bude mať taký šťastný koniec
Len pri zákroku sa im niečo nezdalo s mojou maternicou tak ešte čakám na výsledky s toho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre