Adopcia zo zahraničia

danuta07
9. feb 2012

Zdravim kočky,
čítam a hľadám, telefonujem, skúšam a stále nič... Máme s manželom už dvoch veľkých chlapcov, no ešte sa cítime plni sily a energie a chceli by sme si našu lásku aj energiu niekomu venovať, Strašne rada by som si adoptovala dietatko zo zahranicia - najradsej dievcatko. Ked som volala na urad CIPC.sk, tak tam ma pani odbila, ze oni robia adopciu predovsetkym zo Slovenska do inych krajin a pokial by sme si my chceli adoptovat zo zahranicia, nemaju s tym ziadne prakticke skusenosti ani my nevie poradit, kto by vedel. Jednoducho neochota ako na kazdom urade, ked od nich volaco chcete. Vyzera to tak, ze ked si vsetko vybavim, pripravim, ukazem, kde maju dat peciatku, tak by my mohli poradit, kto mi tam tu peciatku da.
Ale ja vobec neviem, akoze vobec, kde mam zacat, koho sa opytat. Tak sa obraciam s prosbou na Vas, ak by ste mi vedeli poradit, ak ma niekto konkretne skusenosti s adopciou zo zahranicia. Budem Vam velmi povdacna.

sisaha
9. feb 2012

@danuta07 skusenosti nemam, ale preco vlastne nechces dieta zo Slovenska? Mas nejaky konkretny dovod?

matax
9. feb 2012

@danuta07 u nas v ded je vela deti, skuste na sk 🙂

anjelicek26
9. feb 2012

Podla mna je jedno, ci zo zahranicia, alebo napr. z afriky, mozno ma zakladatelka snahu pomoct prave takemuto dietatu, lebo sanca sa TAM dostat do dobrej rodiny je takmer nulova. Pokial viem, tak existuju medzinarodne adopcne spolocnosti, stoji to dost penazi. Ale napr. z ciny mala kamaratka dietatko do roka doma. Skus sa opytat v teme prisli k nam, tam maju vsetky zienky adoptovane deti, alebo cakaju na adopciu.

tortelinka
9. feb 2012

vobec si to neviem realne predstavit, nie je to zakazane, ale realita je taka aka je, nechcem odradzat, ale o adopcii cosi viem, preto by som do toho nesla

danuta07
autor
15. feb 2012

Dietatko zo zahranicia alebo zo Slovenska? Dost vela cestujeme a smutnych oci teda clovek stretava viac nez dost. Tieto deticky nemaju realnu sancu na lepsi zivot iba preto, ze sa narodili na nespravnom mieste. Nemaju moznost byt umiestnene v DeD s bazenom, hudobnymi nastrojmi, pocitacom a telkou, no co je horsie, nemaju ani jedlo. SOm zivotu nieco dlzna a mozno by som to chcela "splatit" laskou...
Viete o nejakej medzinarodnej adopcnej spolocnosti?
Dakujem

danuta07
autor
15. feb 2012

@tortelinka
Mozes byt konkretnejsia ohladom adopcie. Vies, mam v hlave cirkus, robim si "zidovsku " tabulku - pre a proti a velmi by si mi pomohla aj negativnymi skusenostami... Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre