Zlé prietoky a málo plodovej vody v 36. týždni

nika3033
14. nov 2017

Ahojte,chcela by som sa spýtať či máte niektorá skúsenosť s malo plodovou vodou,som začala 36 týžden od 35 týždňa ležím v nemocnici pretože som mala ma sone zle prietoky,malo vody plodovej a nizku hmotnosť babena,no a teraz som mala zasa kontrolne sono po týždni a doktor sa vyjadril ze mam veľmi málo plodovej vody..ale viac mi nevysvetlil ani ked som sa pýtala,nemáte prosím vas niekto skúsenosť co to môže znamenat ? Či pôrod a co to vobec znamena malo plodovej vodičky...babeno ma len 2050g a som už 36tt...

maminuska
14. nov 2017

@nika3033 od 36 týždňa vo všetkých 4 tehotenstvách mi písali menej plodovej vody. V 2 tehotenstve som ju mala už patologickú , Deti mám zdravé , okrem najstaršej , ale tam boli iné problémy. Prietoky som však mala dobré a deti mi primerane priberali . Na 36 týždeň je to skutočne nižšia hmotnosť , ja som mala teraz v 30 týždni 2200 g, normohydration ..uvidíme čo bude po 36 týždni .

nika3033
autor
17. nov 2017

No ja som mala všetko vporiadku,až doteraz prietoky su tiež už vporiadku akurat zasa mám tu plodovú vodičku hraničnu a veľmi sa bojím som prvorodicka a davala som si stále pozor na seba a zrazu ku koncu mame problémy už som v nemocnici týždeň a pól no maličke pribralo na tych 2050g ja som bola tiež mensie babo tak možno je to tým teda dúfam

72martina
17. nov 2017

@nika3033 ahoj...ja som mala pri štvrtej dcére..teraz ma 3m. tiez malo plod.vody...bola som v 37tt. u svojho dr.ze všetko je ok...a ked som prišla do nemocnice do rizik.ambulancie...co sa chodi uz posledný mesiac...tak tam ze m malo vody...povedali ze mohla pomaly odtekat...preto mi urobili hned sekciu..v ten den..pôvodne som mala mať sekciu kvoli zlej polohe malej...celkovo nie je to dobre ked je malo vody ale ked si v nemocnici urcite je to lepšie...vedia co robia...si sledovaná....mame 4 baby a posledne dve mali cez 2600g...menej ako.byva....manžel je mensej postavy..celkovo z jeho strany su mensi...moze to byt ze to mate v rodine....sestra mala tiez prvu dcéru drobnu ...neboj vyrastie aj vase...teraz je dôležitá najmä pohoda a pokoj...drzim ti palce aby všetko dobre dopadlo😍

nika3033
autor
17. nov 2017

@72martina
No my sme obaja taky drobnejší a ja som.od.narodenia ,buduci týždeň v utorok alebo stredu mam kontrolné sono som veľmi zvedava co a ako,tiez mi robili testy ci mi neodteka plodová voda a nie neodteka,dufam ze bude s babenom všetko vporiadku,no stale len ležím a mam kľúdový režim,musím vydržať už nejako snad sa čoakoro vypýta maličke von budem si viacej istejšia že je už lepšie

nikus279
3. jan 2019

Ahojte 🙂 vedeli by ste mi poradiť??? Som v 36.tyzdni a lekár mi včera do knižky napísal, že mám plodovú vodu na spodnej hranici normy. Dieťatko mi váži už teraz 3200g :D môžem ísť už rodiť?? 🙂

72martina
4. jan 2019

@nikus279 treba sa spytat skor lekara....budu ta castejsie sledovat ...ale asi uz chodis na poradnu do nemocnice ..co sa chodi posledny mesiac..
ale ja som tretiu tiez mala v 36 tt. vtedy mi odtiekla voda a vsetko bolo v poriadku..boli sme sledovani v nedonoseneckej amb. teraz uz bude mat 4 r.
nech ti to dobre dopadne

72martina
4. jan 2019

@nika3033 ako to vsetko nakoniec dopadlo ?

nika3033
autor
4. jan 2019

@72martina Ahoj všetko dopadlo ok ležala som mesiac v nemocnici,po mesiaci mi vyvolali pôrod to som bola 39tt narodila sa nám dcérka ktorá je v poriadku a hlavne zdravá bola troška menšia ale je to ok ,2700g a 48cm a teraz už ma rok je to veľká baba 😊 Ďakujem za opýtanie

nikus279
4. jan 2019

@72martina ďakujem krásne, verím, že všetko dobre dopadne 🙂 síce sme už ležali v nemocnici led som bola len v 25.tt lebo mi odtekala voda a vtedy mi už pichali injekcie, nech sa maličkej rýchlejšie vývinu pľúca, tak myslím si, že teraz by nemal byť problém s pluckami ak by som porodila takto skôr

72martina
4. jan 2019

@nikus279 teraz je to uz v pohode v 36 je uz dobry termin.....tak snad bude vsetko v poriadku...
drzim palce nech to tak je....

72martina
4. jan 2019

@nikus279 ale radsej sa pytaj dr.na tu vodu....
mne odtekala zevraj pomaly.....neviem sama ani ako ved som to necutila....moj obv.gyn vzdy ze vsetko ok....a potom ako spm sa isla nahlasit dp nemocnice hned ze malo vody .....a sekcia akutne .....neviem teda ci som hnef mala malo vody ..len dr.to "nevidel "????
tak radsej sa pytaj a pytaj co a ako....
drzim palciska...

72martina
4. jan 2019

@nika3033 supwr teda....som rada ze to dopadlo dobre...zeba si veru vytrpi vsetko mozne...my sme na to stavane : )....ved pre tych drobcov vsetko na svete znesieme a vydrzime.....
nech sa vam dari....

nika3033
autor
4. jan 2019

@72martina presne tak my si vytrpime veľa a až príliš by som povedala ale stalo to za to 😊 Ďakujem aj vám nech sa darí

pietrula
22. jan 2024

@72martina Ahoj, a aj ti chemicky dokazovali, že ozaj odtekala? Či iba zo skutočnosti, že jej bolo malo, rozhodli o sekcii?

72martina
23. jan 2024

@pietrula bolo to len zo SONO vyšetrenia...a išla som na akútnu sekciu vtedy...vody bolo úplne malo...pritom som vôbec necítila že by mi odtekala...myslím že celkovo asi na začiatku jej bolo už menej ..pritom obvodný gyn.ze všetko ok 🙄🙄🙄

72martina
23. jan 2024

@pietrula chemicky nie....neviem o Tom že by mi brali vzorky ,nepovedali mi o tom

pietrula
23. jan 2024

@72martina A inak pohyby si cítila v pohode?

72martina
23. jan 2024

@pietrula áno to bolo normálne ,v pohode..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre