Ťažkosti s dýchaním v tehotenstve, najmä v ľahu

greeny
28. jún 2011

Ahojte kocky, som v 30tt a mam problem s dychanim.. mala mi uz asi tlaci na pluca, mam pocit, ze lapam po dychu alebo sa neviem zhlboka nadychut, najhorsie je to najma ked lezim. Je to hrozne neprijemne, lebo som unavena a strasne by som chcela spat, ale stale sa budim, ze nemozem dychat. Neviete mi poradit, co by mi tak mohlo ulavit alebo ako by som si mohla pomoct? Kedy to prejde?

traktor
28. jún 2011

tiez som to mala..pomahalo mi spat na vyvýšenom mieste + aj pod nohy som si podkladala vankus..neskôr som uz spavala len na boku...na chrbte sa nedalo..tazko sa mi dychalo..

miskap
29. jún 2011

@greeny Určite nelež na chrbte, bábo tlačí na hornú dutú žilu a môžeš skolabovať. Najlepšie je si ľahnúť na bok. Ak máš problémy s dýchaním dlhodobo, určite to povedz ošetrujúcemu doktorovi. Mňa poslala dr. na interné, našťastie bolo všetko o.k.
Len sa treba šetriť, jesť stravu bohatú na vitamíny a minerály ( hlavne C vitamín, vápnik, horčík a železo ), chodiť na čerstvý vzduch, možno pomôže pri probléme s dýchaním zmena polohy, aby bábo tak netlačilo.
Treba už vydržať, posledný mesiac sa to väčšinou upraví, ale bábo bude viac tlačiť na mechúr.. 😖
Držím palce

kaja73
29. jún 2011

@greeny ja som na tom bola pri druhom tehu podobne-nedostatok kyslika ma prenasledoval od 20tt a v lahu na chrbte uplny konec-to sa nedalo.Miskap ma pravdu babo tlaci na zilu,takže na chrbte nelež.Ja som mala inak vsetko OK,ale ten pocit, že sa zadusim bol hrozny .Ku koncu tehu som lapala po dychu už aj ked som presla z obyvačky do kuchyne. 😒 Museli sme mat stale okna otvorene.

dankamat
30. jún 2011

@greeny spať len na boku - to zaručene pomáha, aj keď niekedy je to nepohodlnejšie, lebo bábo sa tak inak hýbe keď si na boku ako keď si na chrbte.
No a kedy to prejde??? Mne to prešlo až posledný mesiac (okolo 35.tt) keď mi "padlo" dole bruško, bábo je už nižšie, pripravené na pôrod a dýcham ako keby som ani tehotná nebola 😀 takže ešte máš čo predychavať....

greeny
autor
1. júl 2011

jaaj tato noc bola otrasna, som bola desne unavena, takze moj spanok vyzeral asi tak, ze som sa kazdych 20 min budila ze lapam po dychu a potom upadala do komy.. toto trvalo asi do tretej, potom som musela vstat, dala som si paplon pod hlavu a zaspala som v sede.. to uz bolo potom ok, len teraz ma zase boli zadok...

dankamat
1. júl 2011

@greeny nemas nahodou problemy s tlakom??? Skus si pred spanim poriadne vyvetrat izbu. Ci sa ti to stava aj pocas dna, alebo len vecer?
Nepotesim ta, ale pokracuje to aj teraz. Mne ked tvrdne brusko, tak sa mi zvysi pulz a na dychanie doslova zabudam 😒

greeny
autor
1. júl 2011

@dankamat ja si tlak radsej nemeriam 🙂 lebo raz som si pocas tehu merala - tlak fajn, ale tep 100 tak som sa vystresovala a potom som mala tep 120 🙂 tak som si povedala, ze toto nema cenu, ako od srdca mi zle nie je ani na omdletie mi nebyva a nohy mi neopuchaju vobec.. a ked stojim tak sa mi dycha celkom dobre, ale akonahle zalahnem tak hroza, musim sa opytat dokiho v pondelok idem na kontrolu, ale obavam sa, ze mi s tym moc nepomoze ☹

ewka1
7. júl 2011

ahojte ja som v 18 tt a cakam dvojicky... tiez sa mi zle dycha... už aj ked sedim.. hruza ... asi najlepšie je ked chodim, tak budem stale len chodit 🙂) som len na zaciatku a neviem si to predstavit ako to vydrzim dokonca ☹

nikolet_89
30. nov 2011

ahojte maminy aj ja mam problemy z dychanim a to som len v 29tt...

namarie
24. dec 2011

No ja mám čím ďalej, tým väčšie problémy s dýchaním, dnes som si chcela zdriemnuť a pre to dýchanie to proste nešlo. Ale nejako to už hádam len potiahnem do konca. Vždy si poviem, že mi malá za to stojí 🙂

nikolet_89
20. jan 2012

@namarie tak tak mala zato stoji 🙂

maja1990
8. apr 2013

Dobry den,aj ja mam takyto problem ,som v 25 t.a 4 krat sa mi stalo ze medzi prsiami mi opuchlo a stvrdlo a potom som nedokazala dychat a aj som zvracala ,neviem je to podla vas ze babo tlaci hore alebo nieco ine,lebo gynekolog mi povedal zte to nebude s tehotenstva tak co potom?prosim poradte mi..

janavavrova
17. mar 2014

Ahoj dievcata ja som teraz na zaciatku 11tt a problem s dychanim mam od 9tt doktorka ma poslala na ORL a doktor mi povedal ze v tehotenstve je to velmi caste a ku koncu tehotenstva sa to bude zhorsovat ale povedal ze v ziadnom pripade neodporuca ziadne lieky ani kvapky ale odporucil mi kloktat slanu vodu a do prazdnej flasticky od nosneho spreja naliat vodu vincentku a striekat si do nosa desat az dvanast krat denne tak idem skusit hadam pomoze.

dani15
12. jan 2016

Ahojte baby vedeli by ste my poradiť prečo tak ťažké sa my dýcha? Môže to robiť aj psychika z pôrodu? Už my chyba len 2týždne do pôrodu a stále na to myslím a strašne sa bojím 😰 A keď si spomeniem že sa to blížia tak sa my rozbusi srdce a začne sa my ťažko dýchať... Neviem co mam robiť ako prestať na to nemyslieť vedela by niektorá z vás poradiť??? Vopred ďakujem baby

anakristina
12. jan 2016

@dani15 vobec uz nelez na chrbte.vyvetraj v byte a lez na boku.

dani15
13. jan 2016

@anakristina ďakujem ty niekedy sa my ťažko dýcha qj keď ležím na boku.. Buď tá nadváha to robí som pribrala 23kg tá neviem ci nie z toho..

anakristina
13. jan 2016

@dani15 aj z toho aj z krvneho tlaku a pulzu a zo vsetkeho.hlavne si straz krvny tlak ak by bol moc vysoky tak sa spytaj lekara

lujzzicka
6. feb 2016

Babule mam podobny problem s dychanim ale k tomu mam aj tehotensku nadchu.No a mala je otocena priecne tak ma tlaci do rebier a uz som z toho zufala.V noci lapam po dychu a mam vnutornu nervozitu ze sa udusym,no proste hroza.Som v 28tta neviem si predstavit co bude este do konca.Pri prvom tehotenstve som nic podobne nezazila a teraz sa ani nedokazem tesit lebo mam strach co bude vecer a ako orezijem dalsiu a dalsiu noc.;(((

eliska623
17. feb 2016

Ahojte aj ja mam problém s dýchaním, ale som len v 16 týždni a pribrala som 5 kg. Moze to byt uz tehotenstvom??

anakristina
17. feb 2016

@eliska623 ano ale prejde to.aspon u mna to preslo.neuzivas nejake lieky?

eliska623
17. feb 2016

@anakristina nie neuzivam vôbec nič.

anakristina
18. feb 2016

@eliska623 ja som uzivala do 13tt 3duphastony denne tak som si myslela ze z toho.potom mi vadilo silne kurenie.mavala som tu 24stupnov.zacala som menej kurit a viac vetrat a zlepsilo sa to.

eliska623
18. feb 2016

@anakristina aj ja sa snazim viac vetrať. Len som nevedela ze či to je z tehotenstva alebo psychika. Lebo sa mi to zdalo dosť skoro kvôli tehotenstvu.

anakristina
18. feb 2016

@eliska623 ja som to mala len v prvom trimestri a teraz uz nie

lauricka
18. feb 2016

@greeny Prejde to po porode 😉 . Ak by to bolo prilis, brnknite svojmu gynekologovi.

lauricka
18. feb 2016

@lujzzicka a co na to lekar?

lujzzicka
18. feb 2016

@lauricka no lekar povedal ze je to psychyckeho povodu :((

stratenanajdena
23. feb 2016

@lujzzicka ahoj, ja mam ten isty problem, mam dietatko ulozene priecne a som v 36 tt a nemozem dychat, dnes od rana vobec, totalne sa mi natlacilo do hrudneho kosa... Taketo kriticke to mam uz od 30 tt! Skratka katastrofa. Mam pocit, ze sa zadusim, neustaly tlak do hrudnika, a ked lezim to je najhorsie. vtedy sa mi tam male akoby cele "preleje". a nie a nie sa otocit... neviem ako to vydrzim, piatok mam ist na kontrolu do nemocnice.
Dnes som uz muzovi chcela volat, nech pride z roboty rychlo domov, ze sa uz asi nenadychnem... Mam to pri kazdej polohe. V stoji, sede aj lahu, ci bok, ci chrbat, zle, zle zle. 😢
Nemozem to povedat na istotu, ale myslim, ze tvoj doktor ten zaver trocha urychlil alebo podcenil, podla mna to bude najskor priecnou polohou.

lujzzicka
24. feb 2016

@stratenanajdena no to ano ala mala sa.nastastie otocila,lenze ten pocit ze sa neviem nadychnut ostal a uz sa to sice lepsi ale stale si uz namyslam a cakam kedy pojdem rodit lebo sa zblaznim:(

tomasko27
10. mar 2016

No jedna katastrofa.Nemozem dychat ako je to brutalne.Ale ci sedim stojim lezim nemozem sa ani nadychnut.K dr idem az v stredu.Co tyzden tak je to horsie nie lepsie ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre