Zlé dýchanie pri zaspávaní

mcr
14. feb 2021

už som tu niečo podobné čítala no neviem to nájsť tak sa pýtam znova. Ťažko sa to popisuje ale väčšinou keď zaspávam zobudím na to že nemôžem dýchať respektíve mám pocit že mi niečo tlačí na pľúca a zle sa mi dýcha. Vtedy sa preberiem a pomaly to ustupuje, zase zaspím ale zase sa to vráti (niekedy aj 8 krát po sebe) Stáva sa mi to poväčšine len keď idem spať, občas sa na to v strede noci zobudím, a veľmi málokedy cez deň. Je to maximálne nepríjemný pocit a vôbec nemám chuť ísť spať keď viem že sa to pravdepodobne zopakuje😕

tehotna40
14. feb 2021

Tetania

mcr
autor
14. feb 2021

@tehotna40 môže byť tetania spôsobená aj niečim iným než stresom?

nikyy
14. feb 2021

@mcr môže to byt tetania ja som pri nej zažila veľmi nepríjemne stavy

mcr
autor
14. feb 2021

@nikyy a lieky (môžu byť aj na predpis) alebo nejaké rady ako sa toho čo najrýchlejšie zbaviť?

nikyy
14. feb 2021

@mcr určite začnite užívať magnezium ráno večer aj na obed ak treba a ak budete mat naozaj zle stavy zájdite k Dr niekedy sú potrebné aj AD ja osobne ich mám prepdpisane ale neužívam ...

nikyy
14. feb 2021

@mcr poprípade si kúpte aj persen forte v lekárni je dostupný na voľno ale nemám s ním skúsenosti len mi ho tiež na začiatku odporúčali no ja sa snažím vyhýbať takým veciam

mcr
autor
14. feb 2021

@nikyy ďakujem

39zlatusik
14. feb 2021

@mcr presne toto iste mam aj ja a ties neviem co to moze bit 😒

tehotna40
15. feb 2021

@mcr rýchla pomoc je magnézium a guaiacuran, vyššie dávky pred spaním, ale určite odporúčam návštevu dr a držím palce aby to co najrýchlejšie prešlo, ja som trpela 5 mesiacov lebo som nevedela co to je, teraz som už múdrejšia

tehotna40
15. feb 2021

@mcr a ešte ta opravím, tetania nieje spôsobená stresom , stres ju len vyvolava, tetania je spôsobená nedostatkom magnézia a zjednodušene povedané tým ze nervy medzi sebou nedostávajú jasné signály.

mcr
autor
15. feb 2021

@tehotna40 magnezium pijem 2 krát denne pol litra namiesto ochutenej vody a dopĺňam to čistou gemerkou minerálkou pokial mám (mala by mať vysoký obsah magnezia) tak ja už neviem čo som urobila zle. Začalo mi to cca pred 3 mesiacmi a magnezium som pila vždy, stres tiež nemám🤷‍♀️

tehotna40
15. feb 2021

@mcr pri tetanii voda nestačí, treba brať tabletky vyššie dávky magnézia ale najlepšie by bolo keby vám tetaniu diagnostikuju a magnézium nadstavi lekar ,poprípade doplní iné lieky podla potreby, viem ze niektory ľudia beru dokonca aj upokojujúce lieky pred spaním ako je persen napr. Odporúčam objednať sa k lekárovi isto bude vedieť co ma robiť

tehotna40
15. feb 2021

@mcr mne pomohlo magnézium a guaiacuran pri týchto problémoch zo spaním ale taktiež je to "prírodný " liek , ktorý treba uzivat dlhšie

mcr
autor
15. feb 2021

@tehotna40 ďakujem za radu☺️ hneď ako sa dostanem do lekárne kúpim. Mimo toho, nie sú aj nejaké bylinky čo by na to aspoň z časti pomohly? (napr ľubovník...)

tehotna40
15. feb 2021

@mcr to naozaj neviem, skúste prečítať na nete niečo, ja som brala co povedal lekar a nejako podrobne som to neštudovala

3petka
15. feb 2021

@mcr môže to byt aj vysoký tlak. Aspoň moja mama to tak mávala pri ňom...

luciar260
28. apr 2021

@nikyy ahoj , chcem sa opytat co ti pomohlo ? Mavala som tieto stavy raz za cas neriesila som , teraz sa mi to opakuje niekolkox do tyzdna cez den v poho, viem to ovladat , hrcu v krku uz neriesim tu mam stale, ja som vesely clovek veci si moc nepripustam...no v noci sa zobudim ze sa mi cosi deje na hrudi , cudny neprijemny pocit zvierania.... bojim sa zaspat m, mala si aj ty take nieco ? Dakujem za odpoved ...