Som v 38. týždni a tvrdne mi brucho. Začína mi pôrod?

sabinka2019
25. apr 2021

Dnes som presne v 38 tt.
Od včera večera mám v kuse strašne tvrdé brucho že na dotyk to trochu boli. Tvrdé je v kuse od včera večera. Ale pohyby cítim.
Tiež pri chôdzi ma bolia kríže hlavne dole na chrbte.
Brucho mám už strašne sklesnuté dolu že keď sedím tak brucho mi tlači na stehna.
Neviem či už sa začína pôrod?

klip0
25. apr 2021

Ja by som preistotu zbehla na pohotovost, ale ja som velky stresator a radsej zbytocne ako neskoro

petus998
25. apr 2021

@sabinka2019 urcite bez na pohotovost moze to byt kludne porod

diaalex
25. apr 2021

@sabinka2019 každopádne chod na pohotovosť nech sa ti na to pozrú

sabinka2019
autor
25. apr 2021

@diaalex no ja neviem nechcem tam zbytočne chodiť keďže už som tam bola viac krát...

diaalex
25. apr 2021

@sabinka2019 a? Radšej prist 100x zbytočne ako raz neskoro

lypka
25. apr 2021

Treba sledovať, či to brucho tvrdne pravidelne, ak tvrdne pravidelne, tak sa to považuje za kontrakcie.

sabinka2019
autor
25. apr 2021

@lypka nemám pocit že by to tvrdnutie prestavalo a potom začínalo. Ja mam brucho stále vkuse tvrdé na dotyk.

lypka
25. apr 2021

@sabinka2019 No keď ťa bolia aj kríže ak predtým neboleli, tak by som asi pre istou išla, prinajhoršom ťa vrátia.

sabinka2019
autor
25. apr 2021

@lypka kríze ma boleli aj pred tým

kuko55
25. apr 2021

Myslím že to nie je pôrod, podľa mojej skúsenosti-treba to však brať ako názor jednej z miliónov.
Mne sa toto robilo od 38tt do 42tt a pôrod keď sa začal som cítila od začiatku bolesť v oblasti: kríze, spodok, stehná -ustup-bolest-ustup....veľa šťastia.

kuko55
25. apr 2021

Ešte doplním tiež som mala z týchto stavov pocit že už je to tu, asi 2 týždne som takto obcakavala intenzívne, no keď začal reálny pôrod - prosto vtedy som si už také ako tvrdnutie brucha ani nevsimla, skôr tlak nadol, bolo to prosto odlišné a hneď som vedela o čo sa jedná.

nikpa
25. apr 2021

@sabinka2019 mne non stop tvrdlo od 26tt a porodila som v 39tt, takže to nemusí nič znamenať.

sono2
25. apr 2021

@sabinka2019 tvrdne pravidelne?
Lebo kľudne stále môže rásť mne pri oboch rastlo do posledného dňa a stále som mala pocit už strašne dlho že mi spadne.
Ono neni tvrdé ako tvrdé.
Je to ozajstné tvrdnutie či je také pevne?
Čo keď sa dáš na ľavý bok?
Mne začal pôrod pri prvej absolútne v termíne ráno a deň predtým mi pravidelne vvrdlo brucho bez bolesti od poobedia ale že pravidelne čo 5 minút.
Mohla som si podľa toho hodiny nastaviť. Večer som normálne zaspala a od rána 5 hodiny to šlo.
Ja som mala také pevne brucho hádam celé tehu od vyššieho štádia tak od 20tt

sono2
25. apr 2021

@kuko55 že?
To človek presne vie.
Ja som začala mať silné ms bolesti začala špiniť pri druhej mi praskla voda, to bola bolesť som myslela ze umrem a už to šlo ledva sme prišli do pôrodnice
Tak. Od rána už to bolo jasné ale kontrakcie veľmi z ľahka ešte som umyvala okná a zem a keď som si ľahla že mám urobené poobede tak už to šlo

sono2
25. apr 2021

@diaalex A kam by prišla neskoro prosím ťa veď nekrvaca. Predpokladám že rodí 1krát to si ešte počká od prvej kontrakcie
Ja celých 12 hodín presne ako z knihy

lypka
26. apr 2021

@sono2 to, že ty si čakala 12 hodín neznamená, že každý bude, pôrod je tak individuálna vec, že sa nedá porovnávať a určite nie zľahčovať, veď ide o dva životy.

diaalex
26. apr 2021

@sono2 kamarátka si presne toto povedala a bábätko sa narodilo mŕtve 🙁 čo si lekárka? to že ty si to tak nemala, ona ešte môže mat problém

sabinka2019
autor
26. apr 2021

@sono2 keď si ľahnem na ľavý bok alebo keď sedím alebo keď stojím vždy rovnako keď si chytím brucho tak cítim že je tvrdé. Ale kríže ma bolia len keď viacej chodím takže len to tvrdnutie brucha

sono2
26. apr 2021

@sabinka2019 dobre lenže klasické tvrdnutie brucha je že stvrdne na kameň a povolí. Nedokáže byť tvrdé brucho celý čas.
To stvrdnutie je na určitý čas. To je rozdiel.

@diaalex tak tam musel byť iný problém.Toto čo tu zakladateľka opisuje je bežný jav. Pohyby cíti, tak nechápem s akým problémom by tam šla, že čo, že cíti brucho dole? To majú už všetky v tomto týždni.

sono2
26. apr 2021

@lypka tak ja by som hlavne v tomuto čase covid atd zbytočne do nemocnice nešla.
Lebo neni dôvod.
Takto sa pôrod nezačína. V AT nemáš kontroly od 36tt prídeš až na termín na kontrolu keď sa nedeje nič alebo akonáhle sú pravidelne kontrakcie menej ako 5 minút alebo voda odtečie atd.
Ty si ako porodila prvé že si cítila brucho dole ti stvrdlo a už aj dieťa bolo na svete?

sono2
26. apr 2021

@sabinka2019 veď tak choď na pohotovosť. Pre mňa za mňa, ja len píšem, že toto je úplne normálne.
Druhé keď budeš mať tak budeš mať tieto pocity o 2 mesiace skôr.

sabinka2019
autor
26. apr 2021

@sono2 ja si tiež myslím veď už uvidím kedy to na mňa príde. No som prvorodička takže je to ťažké posúdiť čo je normálne a čo nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre