Sex v tehotenstve. Dokedy je bezpečný?

chavierka
23. jún 2011

Ahojte žienky, ktorá z vás má chuť podeliť sa o kúsok svojho súkromia?....Dokedy ste sexovali počas tehotenstva?Ja mám pred sebou mesiac do termínu, ale chuť na sex...nesexovali sme už veľmi veľmi dlho, ja by som chcela, ale manžel sa bojí, aby neublížil malinkému a mne.

janulienka1
23. jún 2011

Tak ja som mala rizikove tehotenstvo ,ale ked som už bola v 9 mesiaci a všetko bolo OK,tak sme si užili ,hlavne ked so už bola pred terminom.Spermie obsahuju látky ktrore napomahajú k tomu ,že sa pôrod rozbehne .Mne to síce nepomohlo ,mala som vyvolavAný.Ja osobne si myslím ,že to bolo aj kvôli tomu ,že som brala lieky na udržanie tehotnosti. 🙂

vefi89
23. jún 2011

@chavierka my sme počas tehotenstva tak isto ako pred 😝 samozrejme, komunikácia medzi nami, aby sa neublížilo krpcovi 😉 pokial nie si na rizikovom a cítiš sa na to nevidela by som problém

anjelicek26
23. jún 2011

My sme tak malu po termine posuvali na svet, ale aj tak si dala na cas 🙂 Na sexe neni nic zle, len treba jasne na to ist opatrne, ziadne lezanie na bruchu (poloha lyzicka je najlepsia) a sledovat reakcie vlastneho tela.

sssimi
23. jún 2011

Fúha 😀 No za tých 9 mesiacov sme mali kvôli krvácaniu 1 nekonečný mesiac sex zakázaný, inak sme sexovali, koľko nám chutilo. Naposledy sme sexovali deň pred pôrodom 3x. Mm už bol asi aj šťastný, že idem rodiť, lebo už bol "zničený"...... 😀 Neviem si predstaviť, že by to mm odmietal-asi by ma porazilo. Väčšiu chuť som asi nikdy nemala 😀

katy1979
23. jún 2011

tak nech sa neboji a vhupne do toho. a este k tomu 36.tt sup sup. my naposledy dva dni pred porodom. tiez sme ho chceli vydurit 😀

mbamb
24. jún 2011

@janulienka1 Ahoj ako dlho si brala lieky na udrzanie? Ja som brala tiez ale len do 4.mesiaca. Od zaciatku som na rizikovom. Neodporuca sa mat sex ked si na rizikovom? Aj sa trosku bojime takze obmedzujeme 😒

babukamoncova
24. jún 2011

Nooo my sme si to na začiatku užívali.Potom keď sme sa dozvedeli že som v 6 týždni tehotenstva nám to zatrhli kvôli ranke na krčku...začala som krvácať. Tiež som brala tabletky na udržanie plodu asi mesiac 3x denne. je to na nevydržanie :/ brr... Ale kvôli bábätku aj nemožné.

janulienka1
26. jún 2011

@mbamb Aj ja som brala do 20tt.Sex nam tiež neodporučali ,ale ked som bola v 38tt tak mi to už bolo jedno.

safiatkomaciatko
28. jún 2011

Tak ja vám závidím.na začiatku až do 4.mes,mi chuť plne vymizla,až som sa nespoznávala.ale bolo mi aj nevolno.teraz som začala 6.mes.a je to o čosi lepšie.hádam sa skoro vrátim do starých kolají,už ma to takto nebaví 😠 hádam aj ja poviem pri konci že takú chuť som ešte nemala 😝

mamabiba
29. jún 2011

my si to mužíčkom užívame vždy ako sa dá...teda keď sa na to cítim. Dr.mi ho skôr odporučil 🙂 🙂 🙂 že je to fajn uvoľnenie. Len treba dávať trošku pozor a vyberať si polohy, ktoré ti vyhovujú a určite ťa to nesmie bolieť.

cukor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cmeliatko
7. nov 2011

mne dnes doktor zakazal sexovat :D ze to napomaha porodu
je to ale mozne...nedavno sex bol a mala som hned krce ale ake ...uf.

anicka1981
7. nov 2011

@cmeliatko no lebo muzke semeno obsahoje taku latku, ktora pomha otvarat krcok maternice, su ro neake enzymy, preto jedna z rad pre mamiky, ktore prenasaju a chu uz rodit je sex,,, aj ked ono je tazko, my sme sexovali a skor som neporodila, babetko si vyberie, kedy chce prist,,,, aj ked ja som mala bezproblemove hehu,,,,, a ty ked si mala krce tak radsej pocuvaj co ti radi doki 😉

cmeliatko
7. nov 2011

@anicka1981 jj hovoril mi ze to tie spermie atd..ale mas pravdu. je to celkom logicke. ved akoby presli potom k vajicku a tak. no sranda aka je ta priroda!🙂

anicka1981
7. nov 2011

@cmeliatko no ja som tiez bola prekvapena, 😀 ze PA na kurze vravela, ze mozerme sexovat, ked pridu kkontrakcie, ze to urychli porod, lebo dovtedy som o tom nic nepocula 😀 , no a ver mi ked prisli kontrakcie, chut na sex som vobec nemala 🙂, a vlastne som na to ani nepomyslela, 😀

cmeliatko
7. nov 2011

@anicka1981 uz sa vidim ze: mojko dnes mam termin podme sexovat 😀DDDDD

anicka1981
7. nov 2011

@cmeliatko hehe, vies co bolo zmiesne, ze ke sme zistili, ze som tehotna, tak sme sa tesili, ze budem moli sexovat kolko chceme a bez rizika, ze otehotnejem 😀 , ale ako mi rastlo brusko muz sa bal, ze nam moze neako ublizit, lebo asi do neho rypali chlapi v robote, aj svokra a sestra, ze teraz uz nemoze,,,, ani si neuvedmis, kolko ludi ta bude rozoberat,,,, takze nakoniec sexovanie take caste nebolo, a to ja som chut mala, ale muza som nutit nechcela, ked sa na to necitil,,, a ked sa maly otocil dole hlavou, tak uz ani pocut nechcel 😀 a nie to, aby este chcel sexovat,ked uz by som mala kontrakcie,,,, a to v 6 mesiaci sa ma ludia pytali, ze kedy to bude,, 😀 mala som obrovske brusko 🙂)

denkadenka
7. nov 2011

@safiatkomaciatko ja som na tom rovnako ☹

cmeliatko
7. nov 2011

@anicka1981 samozrejme. je to blba predstava ze sexujes a decko v tebe dole hlavou 😀
to je aj pre mna uz divne :D

katren
7. nov 2011

@sssimi ze nekonecny mesiac 😀 😀 😀 my sme mali zakaz 5 mesiacov + sestonedelie.... 🙄
@cukor aj ja som mala dost eroticke sny 😅
@cmeliatko my sme sexovali tyzden pred terminom Miska a aj tak sa narodil vyvolavackou 6 dni po termine 😠

anicka1981
7. nov 2011

@cmeliatko no to je, 😀 ,ale uvidis akoto budes prezivat ty,,, somnou hormony lomcovali, no strasne som sa bala porodu, citila som sa ako kosatka a vsetko ma rozplakalo, no des

kokorunecka
7. nov 2011

Tak, ja by som mohla stále...Ale môj drahý sa bojí, aj keď mu hovorím, že čo a ako môžme, že sa nič nestane, že ma nič nebolí...
A keď vidí, že ma nebodaj trochu pichne v krížoch, tak ma radšej masíruje a ukladá do perín, aj keď ja som aj vtedy besná a chcela by som ho znásilniť.. 😀 Ale chalan si povedať nedá 😀 A radšej pretrpí jeden tichý večer 😀 Lebo moje hormóny sú v takom stave, že som schopná sa s ním kvôli tomu nerozprávať 😀

danusskaaa
7. nov 2011

kedze som aj ja musela brat lieky na udrzanie tehotnosti 6 tyzdnov to neslo, ale potom uz bolo zase fajn. Pri sexe sa dokazem uvolnit a prestane boliet vsetko, co bolelo a hlavne aj dusicka je spokojna. Niekedy ked si uz pripadam uplne tazko a tucno, sex s priatelom ma presvedci ze stale som pre toho mojho ta naj 😀 pocas tehotenstva si sex dokazem ovela viac uzit, mozno aj preto, ze sa uz neobmedzujeme a hlavne nemusime davat pozor na nieco neziaduce... 😀 dolezity je vyber poloh a hlavne aby sa buduca mamina citila dobre, ak je toto splnene sexovat sa da az do porodu. a bez rizik, aj ked viem, ze obcas reci kamaratov a inych "mudrych" ludi ktori do vsetkeho vidia su take, ze to moze babu uskodit, ze mu to bucha do hlavicky a potom bude postihnute a podobne vymysly! neverte tomu. ak je fajn Vam, je fajne aj miminku!!!

jajka0211
7. nov 2011

my sme mali sex den pred porodom a vsetko ok 😀

anjelik87
9. feb 2012

Dievacata a moze sa sexovat na zaciatku tehotenstva? Neublizi to plodu?

saxana123
9. feb 2012

no my nesexujeme a je to z rovnakej časti kvôli mne aj kvôli manželovi. On sa vraj cíti "blbo" lebo už mám veľké brucho a vie že je tam jeho synček, tak má pocit akoby sexoval s ním 😀 A ja rešpektujem keď sa necíti vo svojej koži, veď čo by som aj ja z toho mala. A v neposlednom rade, ja pri každom orgazme (vlastnom alebo od manžela) potom dostanem také tvrdnutie brucha a bolesti jak šlak. Naposledy sme skúsili na nový rok a celý 1.január som chodila zohnutá lebo ma bolelo brucho, kríže všetko...nestojí mi to za to. Ale zvláštne je, že pri prvom tehotenstve mi sex vôbec neprekážal do konca tehu. Teraz si len pomyslím a už mi tvrdne brucho. Veľmi nepríjemné....

saxana123
9. feb 2012

@anjelik87 No mne doktor povedal že môžeme ale opatrne, žiadna náročná gymnastika - lebo sa môže stať že sa viac prekrvím a bude po srande. TAkže ak nemáš problémy, tak sexuj , ale s rozumom

majcika
9. feb 2012

tak mi teda sexujeme a neviem ci som v zivote mala vacsiu chut ako teraz 😉
Podla skusenosti bab, tehotna, co ma chut na sex vacsinou caka babu, ze co je natom pravdy neviem....vyjadrite sa?

gazovicka
10. feb 2012

@majcika nesuhlasim... ja som mala hroznu chut na sex, uhanala som manzela, kde sa len dalo (aj ked sa mi to niekedy nepodarilo 😀 )... a mame chlapceka...

cmulinko
10. feb 2012

@katren ...no 5 mesiacov a sestonedelie 😀 😀 😀 ..tak ja som tu asi najlepsi extrem...ani pri jednom tehotenstve sme nemali absolutne nic..ani jediny krat..od zaciatku tehotenstva az do skoncenia sestonedelia...takze v mojom pripade 3 krat 10 mesiacov celibat 😀 😀 ...a zijem...ale k neziaducim ucinkom abstinencie sa vyjadrovat nebudem 😀 😀 a musim este dodat,ze pauza bola zo zdravotnych dovodov...ja otehotniem raz dva,ale s udrzanim babatka mam neskutocne velke problemiky a k tomu pravidelne krvacania...hormonalna podpora na udrzanie a vsetko mozne k tomu este... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre