Poslíčkovia = tvrdnutie brucha

25. feb 2023

Ahojte, možno blba otázka - som prvorodička.Tvrdnutie brucha je to iste ako poslickovia? Ak nie, aký je v tom rozdiel ?
Ráno a večer mávam take chvíľkové stvrdnutia, je to taký pocit akoby mi niekto pomaly ale plynulo stlačil maternicu, nejaký čas držal a na dotyk je brucho ako kameň no a následne plynulo uvoľnil. Sú to teda posličkovia alebo tvrdnutie alebo je to to iste ? 😅

kp7333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kp7333
25. feb 2023

Tazko povedat, neviem, ktory si tyzden tehotenstva. ja som si myslela ze mam poslickov a na vysetreni mi povedali, ze su to normalne kontrakcie, lebo som sa otvarala. Trvalo to cca 2 tyzdne, potom uz mi porod vyvolali, lebo som prenasala. Uzivaj magnezium, to je dobre proti tvrdnutiu brucha.

autor
25. feb 2023

@kp7333 som 29. tt a tento typ tvrdnutia mam už od 17.tt, najprv to bolo len rano 1 max 2 krát po sebe, teraz už mávam aj večer aj rano dokopy asi 8 maximalne 10x v dni kedy som vycerpana, krcok mam v poriadku, u doktora som to nazvala tvrdnutim a on mi odporucal magnezium a povedal že pokial to nie je veľmi často tak je to v poriadku len teraz mi tak napadlo či to je tvrdnutie alebo poslickovia alebo čo to je 😄

kkovacovak
25. feb 2023

Nie, tvrdnúť brucho ti môže aj mimo poslíčkov. Mne tvrdlo asi polovičku tehotenstva. Záleží ako je dieťa uložené. Moje bolo chrbtom k bruchu a ako keby sa vytláčalo skrz brucho. Tvrdé som ho mala stále a bolo to dosť nepríjemné

paulahr
26. feb 2023

Napríkad ja som nikdy nemala že posličkov - nejakú bolesť, tvrdlo mi len brucho…aj keď už som šla rodiť tak som prišla na vyšetrenie že mi tvrdne brucho a na monitore normálne kontrakcie ukazovalo 😄

marticka92
1. apr 2024

@kkovacovak ja som teraz 34+3 a mam to iste beriem.dost vela magnerotu koli tomu. A vkuse to mam maly je chrbtom k bruchu a ten isty pocit ako ste popisala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre