Oxytocínový záťažový test

laura1009
28. apr 2023

Ahojte☺️, som už týždeň po termíne, v nedelu mám hospitalizáciu. Budú mi robiť záťažový test. Môže sa stať, že to vyvolá pôrod? Alebo ste mali skusenosti s tým, že sa to zmenilo a isli ste na cisársky? Viem, je to individuálne, len chcem vedieť čo čisto teoreticky môžem očakávať 🙂)
Za každú skúsenosť ďakujem ☺️

kiki68
28. apr 2023

@laura1009 ano moze, preto sa to robi az od urciteho tyzdna, idealne po termine. Moze aj nemusi to vyvolat porod

laura1009
autor
28. apr 2023

@kiki68 stačí mi malá nádej 🫶😄

kiki68
28. apr 2023

@laura1009 ked to nepojde takto a budu vidiet, ze babatku to nerobi dobre, tak mozno pojdes na cisarsky. Ked bude oki , mozu potom dat tabletu, pripadne balonik. No moznosti su 😉

mon_day
28. apr 2023

Mne to nespustilo, ale moze sa stat. Tiez som chcela aby sa nieco zacalo diat😀 na oxy teste som bola vo stvrtok a zacalo to v sobotu😀 drzim palce, uz len chviilu vydrz😁

marticka85po
28. apr 2023

Moze aj nemusi.mne robili test 11dni po termine a porod to nespustilo.

zuza265
28. apr 2023

Mne ho robili🤗 rano spravili test (inak ja som tam mala 80% z bolesti realnych kontrakcii - hovorili ze to budu jemne kontrakcie) trvali do poobedia. Raz boli pravidelne, raz nepravidelne. Porodila som az o tyzden a pol na to v termine 🤗

zuzi0911
28. apr 2023

Mne to vyvolalo porod ...ráno test ,večer kontrakcie

janka2501
28. apr 2023

Mne robili okolo 15h, a o 22h som isla s pravidelnymi kontrakciami, a o 02.30h som porodila

hederamonstera
28. apr 2023

Preco sa robi tento test ?

nevenka
28. apr 2023

@laura1009 mne ho robili v ukoncenom 38tt., ale ja som mala vysoky tlak a lekar rozhodol, ze sa ide rodit. Robili mi ho preto, ci to moja maternica a placenta zvladne, aj ako bude reagovat babo. Oxytocinovy test mi navodil kontrakcie, ale slabe, potom mi pustili vodu, hned som sa z 3 cm otvorila na 6 cm, v sekunde a potom to alo tak po 1-2 cm...ked som bola na 7-8, tak lekar, ze este musime pockat, pichli Buscopan a kazali sa mi postavit a mala sa v priebehu 1 kontrakcie zosmykla dole, ze som citila hlavicku a musela som vyskocit na kreslo doslova, aby nevypadla zo mna. Ani som netlacila a mala sla sama von. V priebehu 10 min., no lenze, ja som uz takto rodila stvrte.
Ked som prenasala, prve 2 deti, nik mi oxy test nerobil, vsetko bolo ok, prve dieta sa narodilo spontanne 8 dni po termine a druhe 4 dni po termine.
Takze ano, moze to vyvolat porod.

nevenka
28. apr 2023

@hederamonstera neviem, preco ho chcu robit autorke, ale mne ho robili, lebo mala mala zly CTG zaznam, ja vysoky tlak a chceli vediet, ako reaguje na kontrakcie maternica, plus babo, ako reaguje. Mne len povedali, ze dopadlo to dobre a ideme rodit prirodzene, ze nejdu robit sekciu. A sestre ho robili tyzden po termine, ale ona ma v stene maternice 10 cm myom, tak z tohto dovodu,...
Mne to robili v 38tt., aj tretie dieta muselo ist von o tyzden skor, tiez kvoli tlaku a vtedy mi test nerobili, ale rovno vyvolavali. Ja som v ten den uz tak ci tak rodit musela.

zuza265
28. apr 2023

@hederamonstera mne napr dieta nerastlo a zaostavalo uz par tyzdnov… chceli byt pripraveny, ak by bolo treba a boli ok s tym, ak nahodou spustia porod. Proste ako telo zareaguje na vyvolavanie porodu

hederamonstera
28. apr 2023

@nevenka
@zuza265 dakujem za info😊

laura1009
autor
28. apr 2023

@mon_day však keď to nepôjde tak, pôjde to o deň neskôr vyvolávačkou. 😏 len som myslela že to pôjde prirodzene a nejako ešte z toho bude cisársky tak odpadnem. Doslova 🤌😌

zuza265
28. apr 2023

@laura1009 drzim prsty nech toto malicke popohnanie zaberie🤗

laura1009
autor
28. apr 2023

@nevenka mne ho idu robiť lebo jednak sme po termíne, chodím na rizikovú(našli mi tumor na na placente) a na monitore sú viditeľne kontrakcie ktoré absolútne necítim a ani tvrdnutie. A tak je toho viac, som zvedavá ako to dopadne, preto sa chcem nejako psychicky pripraviť na všetko 🙂)

laura1009
autor
28. apr 2023

@zuza265 ďakujem ❤️ s radosťou sa potom podelím o informácie, možno aj v budúcnosti baby budú hľadať na to odpoved ☺️

zuzanockamt
28. apr 2023

@hederamonstera Mne tento test robili asi tri týždne pred termínom,lebo dieťaťu na CTG zachytili tachykardiu, tak chceli vedieť, ako zareaguje. Kontrakcie nastali, trošku dlhšie trvalo, kým prešli, ale dieťa reagovalo dobre. Pôrod bol v termíne.

hederamonstera
10. máj 2023

@laura1009 ako si dopadla?😊 uz aj mne ho naplanovali na piatok

laura1009
autor
12. máj 2023

@hederamonstera v nedeľu som to mala mať a o polnoci zo SOBOTY NA NEDEĽU som dostala kontrakcie, maličká sa narodila o 9:23 😄 takze do poslednej chvíle čakala a sama prišla 😌

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre