Aký máte názor na záťažový oxytocínový test týždeň pred pôrodom?

Zodpovedané
30. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na záťažový oxytocínový test týždeň pred termínom pôrodu.

Je to bežné, alebo sa to vykonáva sporadicky?

Ako je to z hľadiska bezpečnosti?

Váha bábätka je cca 2 500 g. Mám skúsenosti, že doteraz väčšina takýchto testov skončilo akútnu sekciou.

Ďakujem

Dobrý deň,

záťažový test je metóda, ktorou sa zisťuje aké rezervy má bábätko a či bude tolerovať pôrod.

Využíva sa často u hypotrofických detí alebo pri problémoch s placentou.

Pokiaľ je indikovaný, tak podľa môjho názoru to nie je zlá metóda. Je to spôsob ako dať bábätku aj matke šancu na prirodzený pôrod.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com