Magnézium v tehotenstve

gabriela2952
1. mar 2023

Som 33+6, a dr mi nikdy nespomínala aby som užívala magnézium.
Ste tu niektorá tiež taka co ho neužívate? Nemôže to nejaké ublížiť dieťatku?

alison11
1. mar 2023

@gabriela2952 Ja som mala nasadené magnézium kvôli tvrdnutiu bruška aby sa nespustil rpedčasný ôrod do 36tt sa smie potom už vôbecináč by zastavil pôrod a spôsobilo prenášanie.Pokiaľ Ti bruško netvrdne a nemáš kŕče v nohách aleb v iných svaloch tak ho brať nemusíš.

gabriela2952
autor
1. mar 2023

@alison11 aha dobre, lebo skoro väčšina žien berie. Mne bruško netvrdne, málokedy.

diaalex
2. mar 2023

@gabriela2952 neužívala som vôbec magnezium. Baba so mnou na izbe užívala snáď do konca a poviem ti jej malý reval celý čas kým bola v nemocnici. Na noc ho musela dať na novorodenecké, lebo sme my s malou nevedeli vôbec spať. To dieťa revalo vkuse 🤦🏻‍♀️ podľa primárky neonatologie sa s týmto pravidelne stretávajú ak mamičky užívajú magnezium a deti potom majú odvykacie príznaky

babovka2321
2. mar 2023

@diaalex uplne rovnaka skusenost zo sestonedelia

alison11
2. mar 2023

@gabriela2952 Ja som sa aj otvárala pri prvom v 30tt a pri druhom v 32tt tak som mala aj 5x magnéziové tablety z 500mg-vé tvrdnutie môže spôsobovať kŕče a otváranie sa.

alison11
2. mar 2023

@diaalex Tak mojim nič nebolo od magnézia a brať sa po 36tt nesmie

simonka15513
2. mar 2023

@gabriela2952 ja som nebrala vobec nic len na zaciatku kyselinu listovu 🙂

diaalex
2. mar 2023

@alison11 niektoré to berú do konca, lebo musia 😉

alison11
2. mar 2023

@diaalex Tak mne primár prikázal,že v 36tt sa už nesmie...tak je to vzláštne teda

vasjar
3. mar 2023

@diaalex prosím vás, to co je za blbosť, ze odvykacie príznaky na magnézium? Brala som ho počas prvého tehu a malý spal tak ako mal, a beriem ho aj teraz, kvôli bolestiam (slabším kontrakciam)

diaalex
3. mar 2023

@vasjar skôr budem dôverovať staršej primárke, ktorá už má viac skúseností ako rečiam jedna babka povedala 😉

vasjar
3. mar 2023

@diaalex asi sa opýtam tej svojej Dr, ze ako je to s tým magnéziom

diaalex
3. mar 2023

@vasjar radšej 🙂 hovorím, staršia primárka to hovorila a aj laktačná, ja som to neriešila, lebo som magnézium nebrala, ale ten chlapček doslova reval :(

mojeprvebabatko
5. mar 2023

@diaalex ale prosím tá...ja som brala do pôrodu,lebo mám aj tetaniu,3x2tb a nič malej nebolo,žiadne abstinenčné príznaky

diaalex
5. mar 2023

@mojeprvebabatko Okey, jedna babka povedala 😀

julliska
5. mar 2023

@alison11 ja som brala magnézium celé tehotenstvo, dokonca v deň porodu takisto a porodila som úplne v pohode, nič nebolo blokovane a ani dieťa nebolo uplakane..takze tieto mýty 🙄

orangiiina
5. mar 2023

@diaalex ale prečo píšeš, že jedna babka povedala, keď ti tu ženy píšu vlastné skúsenosti? 🙄 prečo je pre teba ťažké prijať skúsenost iných mamičiek.

julliska
5. mar 2023

@orangiiina hlavne ze magnézium ani nebrala a presviedča tu... Naozaj nechápem niektoré ženy 🙄

alison11
5. mar 2023

@julliska Koľko mg si mala denne? Ja 5x denne 500mg tak možno od mg závisí neviem,mne vtom čase primár môj gyn. tak kázal aby som od 36tt už nebrala.A tiež neboli uplakaný ako aj ty píšeš 🙂Hlavné že všetko dobre dopadlo 🙂

alison11
5. mar 2023

@diaalex Staršia primárka asi nemala skúsenosti z terjšími alergiami a refluxmi u bábätiek.Teraz sú Ha mliečka a ináč speciálne mliečka a možno dieťatku robila problém glukózová vodička ktorú dávajú na novorodeneckom miesto UM kým sa spustí mliečko mamičkám...Veľa detičkám glukózová voda robí problém z trávením a potom majú boľavé brušká,nerobilo to dobre ani môjmu mladšiemu synovi od narodenia bol ekzematik našťastie vyrástol z toho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre