Kontrakcie bez plodovej vody

10. sep 2022

Ahojte, zaujíma ma, či kontrakcie bez plodovej vody (po odtečení) bolia viac ako tie kým ešte voda nepraskla, alebo je to rovnaké? Ja som zažila iba kontrakcie už bez vody tak neviem porovnať. Ďakujem.

lenka7477
10. sep 2022

Bez plodovej vody hneď bábo klesne do pôrodných ciest , takže sú kontrakcie bolestivejšie . A hlavne ak nie si ešte dosť otvorená .

amelia89
10. sep 2022

mne 2x vodu praskli v nemocke, vacsinou sa zintenzivnia, aj som sa rychlejsie zacala otvarat.

mmoni89
10. sep 2022

U mňa podstatne bolestivejsie. Preto som si dala vodu pri treťom pustiť až keď som bola na 9cm

autor
10. sep 2022

Takže mám nádej že ak budem druhý krát rodiť a neodtečie mi prvá voda tak to nebude taký masaker hneď od začiatku?

terez246
10. sep 2022

Toto je zajímavá otázka. Tiež som nezažila kontrakcie s vodou. Voda praskla, prvá kontrakcia asi po 2 hodinách a pôrod 16 hodín. 😂

miadi
10. sep 2022

Vobec by som sa nefixovala na vodu .. Mne ju vzdy praskli v nemocnici. S bolestou suvis nemala. Prvy porod trval 37h od zaciatku kontrakcii vodu mi praskli na druhy den .. ziadny rozdiel som si nevsimla. Druhy porod vodu praskli este nez boli kontrakcie a dali mi oxytocin ktory vraj boli viac .. a nic mà nebolelo ani kontrakcie som nejak necitila az ked som sla tlacit. Trvalo to 4.5h od podania oxytocinu a neprijemne mi bolo len tych 9minut tlacenia. Kazdy porod je iny .. tak to ber s nadhladom a optimisticky.

domka222
10. sep 2022

Mne ju dva krát pichli až na sále. Ale teda nevnímala som, či sú kontrakcie bolestivejšie. Proste to bolelo a už som to chcela mať za sebou

nikasmile
10. sep 2022

Pri druhom pôrode mi tiež pustili vodu pri 9cm. Dovtedy boli kontrakcie znesiteľnejšie.

akvi
10. sep 2022

Mne voda praskla sama a silnejsie bolesti zacali az cca o 5 hodin.

denden77
10. sep 2022

mne praskla voda o 15,30 a prve bolesti prisli az po 22hej 😊 ale teda hned v paradnom tempe 🤣

sojorez
10. sep 2022

Prve dva porody s plodovou vodou, menej bolestive, rychlejsie. Treti porod (oligohydramnion a odtecena plodova voda) bol hnusne bolestivy, dlhy a pre syna s nasledkami (syndrom modrej masky, zakrvacanie v ociach, infekt dychacich ciest).

andrea_82
10. sep 2022

U mna to platilo. Bola som uz prijata do nemocnice, ked mi zacali bolesti. Boli niekolko hodin uplne jemnucke, nic extra. Ked som zliezala z postele, ze idem sestricke povedat, ze mam bolesti kazdych 5 minut, tak mi praskla voda. A za hodinu som uz mala riadne kontrakcie. Za dalsie 2 hodky bol maly na svete.

petricka22
10. sep 2022

Tak uz viem preco ma to tak masakralne bolelo 😀 lebo mne vzdy odtiekla voda a az potom prisli kontrakcie. Dieta uz v porodnych cestach a ja este zavreta na sedem zamkov 🙂

uhnakova
10. sep 2022

u mna boli kontrakcie rovnako bolestive, ci voda praskla alebo nie, podla mna to nesuvisi. Pri prvom dietati mi najprv praskla voda a potom po niekolkych hodinach sa rozbehli kontrakcie, porodila som po osmich hodinach kontrakcii. Pri druhom mi dali vyvolavacku, kontrakcie sa rozbehli do hodiny po jej podani, ale voda praskla spontanne az tesne pred samotnym porodenim dietata. Ovsem vyvolavacka extremne urychlila kontrakcie, v podstate medzi nimi bolo len par sekund na vydychnutie, takze to bol fakt masaker. Ale zase to slo rychlo a dcerka sa narodila po 4 hodinach od prvych bolesti.

majka176
10. sep 2022

Mne pri prvom pôrode odtiekla plodová voda, až potom nastali kontrakcie a pri druhom mi začali kontrakcie bez odtečenia plodovej vody, a keď to mám porovnať - bolesti boli pri oboch rovnako silné 😩

mmoni89
11. sep 2022

Ono je to asi individuálne ale u mňa to tak bolo. Vždy som dúfala ze mi voda praskne až v nemocnici a nie doma.ja už som potom nebola veľmi schopná fungovať. A tak aj bolo našťastie. Nikdy mi sama nepraskla 😀

vanda323
11. sep 2022

No ja mám 4 detičky pri dvoch mi vodu museli prasknúť a kontrakcie sa zintenzivneli...
Aj pri jednom mi praskla voda sa nič žiadne bolesti a štvrtý bol cisár tam mi tiež praskla voda sa bolesť nikde

rhine1701
18. sep 2022

U mňa boli rovnaké. Až na úplnom konci keď už trebalo tlačiť boli intenzívnejšie, vodu som si nenechala prasknúť, praskla sama na 8cm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre