Som v 30. týždni a hrozí mi predčasný pôrod

snehurvocka
26. dec 2013

Ahojte hrozí mi predčasný pôrod.Som v 30tt mam skratený krčok a aj som otvorena na centimeter.Ležim v nemocnici a udržuju ma berem lieky.Mate stym skusenosť prosím.Lebo sa bojím že predčasne porodím a budem mať chorè babinko.dakujem každa rada mi teraz pomože.

mamjka
26. dec 2013

ahoj ja som bola pri malej od 26tt v nemocnici otvarala som sa a k tomu som mala malo plodovej vody, jej zaostavalo bruško v raste, vysoky tlak....dostala som pesar a bola na infuziach.....v 35+0tt mi pôrod vyvolavali 😉 na to že podľa lekarov nemala mať ani 2kg a mal jej chybať žalúdok/slezina/oblička alebo niečo iní v brušku sa narodila 3110g a 49cm...a je chvala Bohu zdravučka 🙂 len nepodliehaj panike...keď si v nemocnici vybavenej pre predčasniatka tak je to ok 🙂

snehurvocka
autor
26. dec 2013

@mamjka No u nas v nemocnici nieje take vybavenie museli by ma previesť do TT.

mamjka
26. dec 2013

keď to nieje važne tak si ťa nechaju v tvojej nemocnici....a keby hrozilo že to nezvladnu tak ťa prevezu...aj u nas to tak robia....do 1500g do KE 1500-2000g HE a nad 2kg ostavaju detičky vo VTsamozrrejme ked dychaju v poriadku... 🙂 zvladnete to neboj....hlavne žiaden stres to ani maličkému ani tebe nepomôže....

snehurvocka
autor
26. dec 2013

@mamjka dakujem za radu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre