Druhorodičky - skúsenosti s Hamiltonom

sandramahutova
19. máj 2022

Ahojte maminy. Idem sa opýtať, či máte skúsenosti s Hamiltonom. Dokedy ste porodili? Po urobenú tohto hmatu. A poprípade v ktorom týždni. A na koľko ste boli otvorené
Ja som aktuálne 38 týždeň. Otvorená na 2.5 CM ,a včera robený Hamilton ( druhorodicka )
Zatiaľ nič také necítim,včera trošku bolesti . Dnes absolútne nič 😔

hilda08
19. máj 2022

@sandramahutova mne spravili hamiltonov v 38. týždni ale absolutne nic to nespravilo…tiez som bola od 37. otvorena na 2cm…porodila som presne v termíne..a to posledne dva tyzdne som mala take bolesti ze porod bol vykúpením

sandramahutova
autor
19. máj 2022

@hilda08 to ste ma moc nepotešili 😔 už by som to mala najradšej za sebou. 🤦

hilda08
19. máj 2022

@sandramahutova verim vam, ale uz je to blizko uz len vydrzat 🙂

maris5
19. máj 2022

Mne to neurobilo nic, len som myslela, ze toho doktora zabijem, lebo mi nepovedal, ze to bude robit. Potom vyvolavacka a o 7 hodin som porodila.

lucynecka
19. máj 2022

Mne ho v druhom tehotenstve urobili rano na poradni a vecer o osmej bola mala na svete. Ale uz som koncila 41. tt.

sandramahutova
autor
19. máj 2022

@maris5 to mi je ľúto.,mňa sa našťastie dr , pýtala,či s tým súhlasím, a môže mi to urobiť. Verila som,že nejak pomôže., A v ktorom týždni ste prosím Vás boli?

zuzana9393
19. máj 2022

@sandramahutova a preco ti to robil? Som myslela, ze sa to robi len ked zena prenasa...

sandramahutova
autor
19. máj 2022

@zuzana9393 krcok niečo málo pod 0.5cm
Otvorená na 2.5 CM
Takže chcel k tomu dopomôcť. 🤷.

nikita34
19. máj 2022

@sandramahutova Mne robili Hamiltona ráno na porade a odvtedy som cítila bolesti v krížoch a podbruško, ťažšie sa mi chodilo a začala som aj špiniť ale lekárka povedala že je to normálne.. celý večer som nespala a v noci sme šli do nemocnice a o 7 bol malý na svete.

zuzana9393
19. máj 2022

A musi byt zena aspon trochu otvorena aby jej ho urobili?

mata122
19. máj 2022

@sandramahutova u mňa v 40+1tt ..krčok spotrebovaný, otvorená tiež 1cm.. porodila som za dva dni.. dva dni so mňa šiel hlien a mala som pocit jak keby sa idem rozpadnúť odspodu.. z ničoho nič prišli kontrakcie a za 4 a pol hodiny som mala po makačke:D

mata122
19. máj 2022

@zuzana9393 myslím, že áno, ale nepoviem ti na koľko cm

sandramahutova
autor
19. máj 2022

@zuzana9393 musíte byť aspoň na 1 CM otvorena

sandramahutova
autor
19. máj 2022

@nikita34 to som včera mala aj ja. Kríže. Podbrusko, a hlavne spodok ,
Doslova až tak,že pri chôdzi má seklo, keď ma to zabolelo.
Večer tiež veľké bolesti, uz som mala takú nádej že súper. Nieco sa deje.
A dnes nič. Trosku brucho, sem tam kríže.a aj ten spodok. Takze ja už prestávam veriť. Žeby to mohlo pomôcť. 🤷

maris5
20. máj 2022

@sandramahutova jola som v 38. tyzdni. Dieta bolo vacsie. Nakoniec mal 4,4 kg.

weronika90
20. máj 2022

@sandramahutova tak ja som nebola vôbec otvorená pri druhom a treťom pôrode a robili Hamiltona . Teda pri druhom až keď som už mala kontrakcie ale nič sa nedialo mi dr ráno spravil Hamiltona takého že sa mi až zahmlelo pred očami a polku toho čo povedal som nevnímala. A poobede som porodila. Ale to ma nútili aj všetko iné skúšať aby sa to rozbehlo.... Pri treťom zabralo až vyvolávanie balónikom. Z Hamiltona ma len všetko bolelo ale bez výsledku dva dni. A to som vždy prenášala.

sandramahutova
autor
21. máj 2022

@weronika90 prečo Vám robili Hamiltona,keď ste neboli otvorená pre boha 😯😯
Mne dr vravel,že žena musí byť aspoň 1cm otvorená,aby sa mohol robiť Hamilton. To si vôbec neviem predstaviť tú bolesť,akú ste museli pri tom mať

weronika90
21. máj 2022

@sandramahutova Pri druhom pôrode kôli bolestiam a pôrod nepostupoval. Tak dr povedal že ak to nepomôže tak to nie sú kontrakcie na pôrod 🤦 Pri treťom sa ma spýtala v nemocnici na poradni či môže. To už bola posledná poradňa pred vyvolávanim. A popravde nebol to taký extrém ako predtým 😅 Samozrejme príjemné to není nikdy.

1maminkaaa
26. máj 2022

Ja som prenášala 2 týždne 🙄 neviem nakoľko som bola otvorená lebo môj gynekológ sa ani neunúval to so mnou konzultovať a urobil mi hamiltonov bez toho aby som o tom dopredu vedela čo sa chystá..... Tá bolesť bola príšerná 😣 doma mi potom do pár hodín odišla hlienova zátka a večer bola dcéra na svete....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre