Aktívne pohyby v 36 týždni

damuska
9. jan 2013

Ahojte, chcela by som sa poradit ci mate niektora skusenosti s velmi aktivnymi pohybmi dietatka v 36tt. Ja som sice mavala taketo akcne pohyby aj pred tym, ale citala som, ze babo sa zvykne menej hybat ku koncu tehotenstva, no moje male sa poslednych par dni hybe skoro cely den, niekedy viac niekedy menej, somozrejme, ze nie nepretrzite. Mate niektora skusenosti s takymto aktivnym babom, je to vporiadku alebo mi tym naznacuje nejaky problem? Ked som bola pred Silvestrom na poradni tak bolo vsetko OK. Alebo takto iba reaguje na to, ze ho nehombam a vacsinu dna sedim? Vdaka moc. 🙂

xlucia
9. jan 2013

@damuska kup si posledny casopis dieta. je tam o tam komplexny clanok

damuska
autor
9. jan 2013

@xlucia vdaka moc 🙂 vyborny clanok

xlucia
9. jan 2013

@damuska vdacne. hlavne ze si sa upokojila

ivushka0209
10. jan 2013

ahoj .. ja prezivam to iste .. v piatok som bola u lekara povedal ze je to ok a som zvedava co povie zajtra

katuska782
16. jan 2013

ahojte ja som momentalne v 38 tyzdni a od vcera tiez je malinka dost aktivna...neviem ci je to normalne,alebo sa treba trosku obavat...pohyby citim od 16 tyzdna a ona sice bola aktivna cele tehotenstvo,ale od vcera je to max...a este sa chcem opytat ci je normalne ,ked mava aj 4 krat za den stikutku.... 🙂

wercsi83
16. jan 2013

@katuska782 Ahoj, ja to cítim podobne. Mne malý bol tiež aktívny ale asi od 36tt (teraz som v 37tt)je až príliš aktívny. Hlavne keď si ľahnem, ale cítim to aj keď chodím či sedím. Mne sa zdá, že je na jednej strane na pravo. Tam je asi zadoček či chrbátik. Ja už chodí každý týždeň k Dr. vždy mi spraví sestrička CTG, Dr. vyhodnotí, pozrie cez ultrazvuk prietoky pupočníka a skontroluje, či sa ešte neotváram. Bola som u neho práve včera a povedal, že je všetko v poriadku. Bábo je otočné dobre a spýtala som sa či sa nemôže ešte otočiť náhodou zle, keďže je veľmi aktívne. Povedal, že sa mu cez veľľľa ročnú prax len raz stalo, že sa dieťa otočilo späť (zadočkom). Na štikútku mi pomáha, keď sa ja napijem.

katuska782
16. jan 2013

@wercsi83 tak to ma potesilo ze niesom sama tak asi je to normalne..ja chodim kazdy tyzden na kramare tiez na monitor ale vzdy ho musim opakovat raz kvoli malej a raz kvoli maternici sa im nieco nezdalo.. ☹ ,ale bohuzial ultrazvuk som mala naposledy robeny v 32 tyzdni..a idem zajtra konecne ale je to dost po 6 tyzdnoch tak snad bude malinka v poriadku.. 🙂

kvetinka888
30. mar 2013

ja končím pomaličky 36.tt a malinká je tiež veľmi aktívna, hlavne keď sa blíži večer, našťastie v noci je kľudnučká a tam sa môžem vyspať bez problémov. Ja idem budúci týždeň prvý krát na Kramáre tak som zvedavá, lebo posledný ultrazvuk som mala robený v 30.tt. So štikútkou máme ale veľký problém, snáď aj 6 krát za deň a niekedy aj tak pol hodinku, chúďatko moje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre