Ako ste sa cítili v 30. týždni?

jess345
4. jan 2023

Ahojte baby, chcem sa iba opytat ako ste sa citili v 30. Tyzdni. Toto je moje druhe tehotenstvo a vobec nevladzem stat na nohach, citim ze babo mi velmi tlaci na lonove kosti. Pri prvom tehotenstve som sa takto citila az na konci tehotenstva. Neviem, ci to bude polohou babatka alebo niecim inym. Mate s tym skusenosti?

jaskolka
4. jan 2023

Aj polohou, aj tým ze už si druhorodicka. Ono to už ostáva také viac uvoľnene, čiže preto to cítiš teraz skôr. Skratka "telo si to pamätá"

bessdonna
4. jan 2023

@jess345 aj ja to mam od 30tt,druhorodicka.ale teraz som v 36tt a ako keby to bolo lepsie.alebo dom si zvykla na ten pocit

jess345
autor
4. jan 2023

@bessdonna mavam aj silne bolesti v podbrusku, mala si to aj ty?

jess345
autor
4. jan 2023

@jaskolka ďakujem

hiuna18
4. jan 2023

@jess345 ja som momentálne tiež v 30tt a cítim sa mizerne 🙈 nemôžem spať, brucho mám obrovské, páli ma zaha, lonova spona ma bolí už od 15 tt - je to stále veľmi výrazná bodava bolesť a nič moc nepomáha.

sella38
4. jan 2023

ako grcajuci nevladny slon. Zavidim kazdej,ktora si tehotenstvo uzivala. Ja som rodila pred 13timi a 10 timi rokmi a dodnes mi naskakuje husia koza pri spomienke na strasnych 18 mesiacov.

jess345
autor
4. jan 2023

@hiuna18 spominala si to doktorovi?

hiuna18
4. jan 2023

@jess345 no viac vecí som mu spomínala, ale tváril sa že v tehotenstve je to normálne 🤷 ak ti doktor niečo viac poradí tak napíš 😉

jess345
autor
4. jan 2023

@hiuna18 zajtra idem do poradne tak uvidime.. dam vediet

bessdonna
4. jan 2023

@jess345 v 29 tt som mala bolestive kontrakcie parkrat za den.potom ako som zvysila mg na 3x2 denne tak to preslo.

lenkasek
4. jan 2023

Ja som 29+4 tt a zatiaľ z celého tehotenstva začínam prežívat najhoršie obdobie 🥵

jess345
autor
4. jan 2023

@lenkasek Prezivame to iste..

carduelis
4. jan 2023

Ja som tretorodicka, 29 tt ale citim sa ako na konci tehotenstva. Po druhom som mala diastazu cize to mi pridava tiez. Boli ma podbrusko, lonove kosti, pohybujem sa ako starenka…katastrofa

jess345
autor
4. jan 2023

@carduelis ako keby si opisovala mna.. spominala so to doktorovi?

carduelis
4. jan 2023

@jess345 Nespomínala, lebo si pamätám, že pri 2. tehu som sa cítila rovnako, len trochu neskôr 😀 a myslím si, že je to proste “opotrebovaním”. V prvom tehotenstve som si mohla kedykoľvek sadnúť/ľahnúť, vyložiť nohy, ale teraz či chcem nechcem tak musím ísť umyť pokakaný zadok, obúvať topánky alebo teperiť kočiar hore schodmi 🤷‍♀️ Ale je to pripomienka pre mňa zamerať sa po pôrode s fyzio na dôsledné cvičenie panvového dna a hĺbkových svalov

jess345
autor
4. jan 2023

@carduelis tiez si myslim, ze to bude opotrebovanim. Po prvom porode ma strasne boleli klby aj panva ale nejak som to zanedbala..

carduelis
4. jan 2023

@jess345 Hej, tie prvé tri mesiace po pôrode sú náročné, potom sa to zlepšuje, len je ťažké popri tých deťoch ešte myslieť na nejaké cvičenie 😅

jess345
autor
5. jan 2023

Bola som v poradni spomenula som to doktorovi. Povedal, ze to je kvoli tomu lebo to je druhe tehotenstvo a brusna stena uz nedrzi dietatko tak vysoko ako pri prvom a pre to je hlavicka uz ovela nizsie ako pri prvom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre