Ako často cítite pohyby v 30 týždni?

bulik30
3. mar 2013

Baby som V 30tt , cele tehotenstvo citim slabo phyby - placentu mam v predu , ale kazdy ma ubezpečoval ze okolo 28 tt to uz bude silnejšie , ale nieje . Som v 30 tt a cím tak 2x za den rano a vecer - len prevalovanie a sem tak tukance - je to slabe a vobec ziadne mega kopance a vlnenie bruska ako to maju ostatne maminy - preco je to tak ? kolko pohybov denne by som mala citit aby som vedela ze je to ok ? Ďakujem za odpoved.

zuzulica
3. mar 2013

@bulik30 To je tým, že máš placentu v predu,vtedy pohyby nie sú veľmi cítiť,aj baby tu už o tom písali,aj mám kamarátku a tá ju má tiež na prednej strane a tiež cíti len tak troška. Ja mám na zadnej strane a teda dosť cítim.Tak neboj,je to ok 😉

bulik30
autor
3. mar 2013

@zuzulica no aj ja som citala ze placenta ma svoj vplyv , ale moj gyndos vravel ze vraj placenta s tym nema nic :( dakujem za odpoved si zlata 🙂

mmaattuuss
3. mar 2013

@bulik30 Ja som tiez v prvom tehu mala placentu vpredu a maleho som citila menej casto ako je to teraz v druhom tehu. Teraz mam placentu vzadu a pohyby citim skoro stale.

bulik30
autor
3. mar 2013

@mmaattuuss čiže to že v 30tt citi babo tak 2x za den - bud len ako sa len prevaluje a sem tam tukanec - tak je to ok ? a to tak bude az do konca ?

willy_wonka
3. mar 2013

@bulik30 mas pokojne babo🙂 ja mam tiez placentu vpredu, ale kopance mi ustedruje slusne, vlastne ani neviem kedy krpec spi, asi kope aj v spanku...

willy_wonka
3. mar 2013

@bulik30 kazdopadne, nemyslim si, ze to je nieco zle. Na najblizsej poradni to spomen lekarovi, pre pokoj duse🙂

mmaattuuss
3. mar 2013

@bulik30 Ja som niekde citala, ze babo by sa malo pohnut aspon raz za 24 hodin. Ak je take od zaciatku, ze sa tak malo hybe, tak je asi take kludne, asi bude take. Horsie by bolo, keby bolo stale aktivne a zrazu by sa menej hybalo.

mariettka27
3. mar 2013

@bulik30 ja mám tiež vpredu placentu a sú dni,keď drobca ani necítim celý deň,a potom zasa dni,keď si pekne kopká v priebehu dňa...vraj na kopkanie vynakladá bábo veľa energie,takže potom si musí aj pospinkať viac... 😉

mmaattuuss
3. mar 2013

@bulik30 Ja to mam dakedy aj tak, ze jeden den citim babo velmi casto a na druhy den potom menej az sa cudujem, ale asi vtedy dospava 🙂 Alebo dakedy ked je take smutne pocasie, tak asi viac spi a citim ho menej.

angi07
3. mar 2013

NON - STOP 😀

denula84
9. mar 2013

ja mam presne to iste, tiez od zaciatku citim malo pohybov, placentu mam na prednej strane, tiez si hovorim ze mam asi kludne babo 🙂. cez den malo, sem tam sa vyduje a vecer ked si lahnem pred telku tak si zakopka trosku 🙂. v noci ked spim az do ranajok nic necitim :-P, spi ako ja asi 🙂.

sisus123
9. mar 2013

Ahoj, ja citim svoje babetko stale ...sem-tam mi tak kopne pod rebro ze az placem 🙂 Niekedy by som chcela aby sa ozyval menej 🙂Alebo aspon jemnejsie ..Dufam ze nebude taky hyperaktivny aj po narodeni 🙂 Nestresuj sa moc a uzivaj si posledne tyzdne tehu 🙂

bulik30
autor
29. mar 2013

@denula84 ciže ked si to tak zratas ta k ako casto sa ti ozve a kolko krat ? ja napriklad mam tak ze 3-4 hodky sa dvakrat cukne a tot vsio , alebo sa len tak prevali.

denula84
29. mar 2013

niekedy rano pri ranajkach sa vyduje, alebo ked sedim dlhsie v aute ale inak az vecer pri telke ju viac citim, ale ziadna slava to tiez nie je, v noci vobec ked spim, tak spi aj ona 🙂. fakt ja cele tehu veeeelmi malo ju citim. vysledky mame zatial vsetky ok, tak ja neviem, mozno je pokojna a vbrusku sa jej paci 🙂.

majkafer
29. mar 2013

A ja mám tiež placentu vpredu, no toto tretie bábo je také aktívne, že asi ani nespí, kope a vrtí sa aj keď sa ja hýbem, aj keď ležím. Mám pocit, že ma chce roztiahnuť, asi mám malé brucho 🙂 no mne sa nezdá. A vždy keď moji dvaja drobci vystrájajú, tak sa k nim pridá 🙂 Prvé tehu je iné, je viac pokoja, tak aj dieťa je pokojnejšie, no je to individuálne, A všetko sa uvidí, keď sa bábo narodí 🙂

martinasara
6. apr 2013

Moja malá kope ako za Barcelonu,chi
Vraj by malo byť cítiť pohyby aspon10 krát v priebehu hodiny a stačí sledovať raz denne danú intenzitu.Mala má kope snáď stále,asi má malo miesta a potrebuje mi obrusit aj rebrá...chi.No v noci je to riadny boj,najprv ja hľadám polohu,potom ona.A o tej nespavosti ani nehovorím.

emakiki
7. apr 2013

@bulik30 ja mam tiez placentu vpredu, ale malu citim dost, je pravda, ze dlho som nemala take pohyby ako tu opisuju baby, ale od toho 28tt sa hybe viac a hlavne do rebier. ma kope...od kedy sa mi otocila, ja som vedela ze je uz otocena... ale zase nehybe sa stale... niekedy aj spinka, a niekedy dost dlho...vtedy ju musim trosku pojedovat a hned viem ze je OK...

kavaapalma
7. apr 2013

@bulik30 v pohode,moje babo tiez kopka ale pomenej a nie tak silno... prakticky odkedy ho citim... tusim,ze to bude kludas...za cely cas ma mozno tak 5x silno kopol az som sa strhla,ale to sa mu zrejme nieco nepacilo... tuka si v pohode dava mi vediet,ze mu je u mna vyborne...

kocapka
7. apr 2013

Neboj sa vsetko mas v poriadku ja som mala to iste a nakoniec sa rozkopal ale az v tom 9-tom 🙂. Ked som bola na zazname,to je ked mu uz budu merat srdieco ako mu bije tak vela krat mi natriasali brucho aby sa zobudil ale on nic ..... spal🙂 Podla mna vase male bude spachtos co ti velmy prajem🙂

jesika26
8. apr 2013

@bulik30 keďže je v predu placenta, tak cítiš menej, ja mám vzadu a mexické vlny mám stále 😀 . Takže sa neboooj

monuliatko10
8. apr 2013

bulik30 ja som v 30.týždni bola na tom ako ty a tiež mám placentu v predu a ešte som aj prvorodička, pohyby som začala cítiť aj dosť neskoro a keď boli tak len večer v posteli a ráno 🙂 A teraz som v 36.tt.a malá ma kope,pretáča sa robí vlny 😀 Takže žiadny strach ešte si užiješ teraz mi nedá pokoj ani v noci a to som si myslela že aké mám kludné bábo no prejavila sa ako futbalistka,pravé rebrá si ani necítim už 😵

lienka1701
8. apr 2013

ja cítim musím si zaklopať pekne aj viackrát denne....ale ked som sa dr pýtala kolkokrát by malo dieťatko za deň kopkať povedal že u každého je to individuálne že iné kope ráno iné cez deň a iné je zase aktívne večer pred spaním alebo tak...skús vyskúšať si bruško častejšie hladkať a natierať krémom u mňa to pomáha....a rozprávať sa s bábetkom 🙂

andreasiskova3
23. mar 2014

Ja som zatiaľ v 29. tt od zajtra začínam 30. tt. Pohyby cítim od 5. mesiaca, čím ďalej tým viac. Čakám dvojičky a musím povedať , že neskutočne sa tam bláznia 😀 . Kopcujú stále v kuse, niekedy ma to až zabolí a je mi to nepríjemné, hlavne keď mi buchnátujú do mechúra 😀 , alebo keď sa mi pchajú pod rebrá. Ja osobne si myslím, že to bude tou placentou, že ju máš vpredu. Keď moje dvojky neboli hlavičkou dole, tak sa prekrývali a cítila som len jedno bábo, lebo druhé bolo tak trochu za tým prvým, takže ty ak tam máš placentu, tak potom je to jasné. Pokiaľ Ti na sone pozrie , že je všetko v poriadku, myslím, že sa nemáš čoho obávať. Ale aj tak mu to povedz na najbližšej poradni, nech sa uistite. Držím palce, neboj bude to v poriadku.

andreasiskova3
23. mar 2014

jaj, až teraz som si všimla , že rok 2013 😀 . Takže bábo je už na svete, no nič to.

alyca
2. dec 2014

@andreasiskova3 dufam, ze aj ja mam placentu vpredu. Pohyby skoro necitim.........velmi slabucko len a len tak cca 2x denne. Tiez by som radsej citila riadne kopance, takto som v obavach, ci vsetko je ok.
Moj dr. je taky, ze vzdy povie, ze vsetko je ok, ale nic neodvovodni. Uvazujem, ze pojdem asi k sukromnikovi, nech sa na to pozrie poriadne.

kretacyprus060192
8. dec 2014

Ahojte, ja mám placentu na zadnej stene a pohyby cítim veľmi často. S kopancami zaspávam, budím sa na ne v noci,cítim ich po prebudení, pred obedom, po obede, večer, pred spaním....proste veľmi často,občas to dosť zabolí ale ja sa teším že moj chlapček mi dáva najavo že je v poriadku a je mu veselo 🙂 🙂 🙂 🙂

bublinka11
9. dec 2014

@alyca ahoj, tiez obcas stresujem, lebo citim pohyby cez den slabucko, obcas nejaky pohyb. Rano ked vstavam a vecer ked idem spat. Inak cez den len take jemne dotyky, mozno 2 kopance, aj to je moc.
Ale ukludnuju ma dievcata, ktore to mali tiez a maju zdrave babatka.
Ved babo spi vela vela vela a aj ked je hore, neznamena to, ze musi byt proaktivne. Ja tiez som teraz hore, ale nehybem sa 😀

kikiklop
22. jún 2015

@bulik30 ako ti to dopadlo ,,lebo mam ten isty problem a neviem si rady a nekcem stresovat ,,mam sa bat,,,prosim o pomoc

veriiii
22. jún 2015

@bublinka11 ahoj,ja so malu velmi malo citila niekolko x som aj utekala na pohotovost..moj problem bol,ze som mala vpredu placentu a ta tlmila pohyby,babo kopalo akoby do vankusa..ako pises,babo vela spi,hlabe je,ze tam nie su uplne vypadky..spi ,zobudi sa, pokopka si, spi ,zobudi sa atd,..

bublinka11
23. jún 2015

@veriiii nase babo ma uz 3 mesiace a vynahradza si lenivost v brusku 🙂 Je to aktivny sibalko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre