Žiadne pohyby v 16. týždni

babyttcirl
28. aug 2020

ahojte tehulky,

Mavala som par tt dozadu obcas kazdy druhy den steklenie/brnenie kde asi lezalo baby ale teraz uz psr dni vobec nic. Akoze je mi jasne ze tie poriadne pohyby pridu neskor - ale teda aj Vam sa to stalo, ze okolo 14tt ste citili nieco a potom aj tyzden nic?? 5oto obdobie je uplna pakaren. Akoby som ani tehotne nebola.. viem ze baby sa moze aj inak otocit said.. ale tak mam paniku. Prve baby na ceste..

anile12
28. aug 2020

Mam to podobne, na ultrazvuku som bola už ani nepamätám kedy naposledy 🤦‍♀️ a mala som pocit ze pohyby cítim už od 16 tt. A zrazu 2 dní nič a som z toho na nervy, je možné že to čo som. Si myslela ze su pohyby možno ani neboli 🤷‍♀️

rokina13
28. aug 2020

@babyttcirl Pvé dieta v 14tt je velmi nepravdepodobné, že si cítila pohyby (ak lekár správne určil tie týždne), takže žiadny stres, ešte je čas. Ja som ich začala cítiť po ukončenom 20 tt napr..

jana005
28. aug 2020

@babyttcirl ja som v prvom tehotenstve začala cítiť pohyby v 20tom týždni a v štvrtom tehotenstve až cca 24tom týždni.
Vtedy som stresovala, ale v 16tom môžeš byť kľudná

jaskolka
28. aug 2020

V 14 týždni je ešte veľmi skoro, aby to bolo ozaj pohyby, skôr by som povedala, ze si mohla cítiť pohyb čriev, tie sa rastúcou maternicou stláčaju, tak ich "cítiť". Ja som tiež prvorodicka, reálne tak okolo 19 týždňa som začala už cítiť také akoby tukanie, či jemne steklenie, aj to som si nebola istá, až tak 21 týždeň už mi bolo jasné, že áno, toto je bábätko. Ak si veľmi v strese, konzultuj s gynekológom, mňa sa však až v 24 týždni vôbec pýtali na pohyby

tanyan
28. aug 2020

mne veľmi pomohol proti takýmto stresom AngelSounds. mala som placentu vpredu a aj izolačnú vrstvu tuku, takže celé tehotenstvo som necítila skoro nič. a pritom na ultrazvuku to vyzeralo ako tanečné číslo breakdance...

jullietka
28. aug 2020

V prvom tehotenstve som zacala citit pohyby az v 20-21 tyzdni. Teraz v druhom v 19tyzdni. Mozno si citila skor pohyby criev,teraz to mas vsetko rozhadzane v bruchu 😁ak si niesi ista,zavolaj doktorovi alebo chod hned k nemu neh ta pozrie

dominikak4
28. aug 2020

@babyttcirl Ahoj, ja som prvé pohyby cítila 6.8. (17tt) v noci a potom vôbec nič celé dva týždne. Až v 19tt keď som ležala na chrbte, tak som začala vnímať pohyby - inak nie. No a o týždeň neskôr v 20 tt už tancuje nonstop v brušku a je jedno či stojím, sedím, ležím. Neboj je to normálne, aj kamoška to tak mala, že zacítila pohyby, potom niekoľko týždňov nie a potom to postupne prišlo.

zuzu1994
28. aug 2020

@babyttcirl veď je ešte malé má tam dosť miesta ja som začala cítiť prvé pohyby keď som bola 17tt+2ale to boli mikro kopančeky žiadne šteklenie, motýle atď niekedy mal fázu že o sebe nedával moc vedieť vtedy som ho skontrolovala doplerom za to teraz sa hýbe skoro stále 🤷🏼‍♀️neboj ono to príde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre