Vyšiel vám pozitívny screening na mutáciu?

nananah
31. dec 2019

Dievčatá vyšiel mi pozitívny screening v druhom trimestri na nejakú mutáciu stalo sa Vám že aj napriek tomu bolo dieťatko v poriadku?
Veľmi sa bojím.

martinka13
31. dec 2019

V 99% je to planý poplach. Doporučujem kvalitný ultrazvuk. Za mňa topľa Mudr. Grochal v Martine.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malicka_mysicka
31. dec 2019

Aj ja som mala a mam zdraveho synceka, pre istotu som bola na neinvazivnych trisomy testoch (ale plati sa za ne)

nananah
autor
31. dec 2019

@malicka_mysicka
@martinka13
@zazvorka87 ďakujem veľmi zo odpovede 🙏🏽❤️Dnes mi bolo z toho celého veľmi zle nedokázala som nič zjesť a cely deň som preplakala.
Na ultrazvuk som už objednaná verím že nude zdravé 🙏🏽🙏🏽🙏🏽🙏🏽

mmoonna
31. dec 2019

@nananah určite buď v kľude. Ja som mala tiež pozitívny skríning a malý je zdravý. Sestra mala pri obidvoch deťoch, pri druhom dokonca 1:5 a malý je zdravý. Ja som nešla ani na amniocentézu, dala som si pre pokoj duše spraviť Trisomy test z krvi a ten vyšiel o.k. Ale ten test sa platí. Držím prsty

nananah
autor
2. jan 2020

@mmoonna dnes som si aj ja dala spraviť ten test teraz už len počkať či budú dobre výsledky mám strašný strach down mi vyšiel 1:65

nananah
autor
2. jan 2020

@malicka_mysicka aj ja som si ich dala dnes spraviť a to naozaj môžu vyjsť inak ako tie prvomestralne ??? Ja tomu nechápem strašný stres prežívam.

mmoonna
2. jan 2020

@nananah @malicka_mysicka nebudem sa hrať na hrdinku, tiež som mala nervy, aspoň teda, keď som sato dozvedela. Ale keďže sono bolo v poriadku, šijové prejasnenie tiež, aj nosová kostička bola prítomná, tak som sa tým upokojovala. A keďže moja sestra mala ešte horšie výsledky ako ja a všetko bolo v poriadku, tak som sa ukľudnila. A ešte nejako tak vnútorne som cítila, že malý bude v poriadku. Takže keď vyšiel trisomy test v poriadku, nejako ma to ani neprekvapilo. Držím Vám prsty a dajte vedieť, ako ste dopadli 🙂

malicka_mysicka
2. jan 2020

@nananah 1:65 znamena ze zo 65 zien s tymto vysledkom ma pozitivneho downa len jedna, stres tiez nerobi dobre babatku, tak skus nestresovat. Ale viem ako sa citis, cakanie na vysledky sa mi zdalo nekonecne.

nananah
autor
2. jan 2020

@malicka_mysicka je to hrozne a teraz je v pondelok ešte aj sviatok 🙈 veľmi si prajem aby bolo všetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre