Veľký prírastok na váhe

cathrinka12
2. apr 2024

Baby som v23+0tt a dneska som mala poradňu a priberala som každý mesiac tak po kilu a teraz na poradni zrazu plus 6kg za mesiac zo 75, 5som šla na 81,5
Som stoho vo veľkom šoku pretože jem tak ako. Doteraz
Možno aj trošku menej. Hovorili mi že to ešte nevideli že čo robím či sa prejedam alebo niečo že som veľmi pribrala nechceli tomu veriť.... Hovorili mi že to nieje dobre mam si dať na to veľký pozor.... A ze by bolo dobre tento trimester už nepribrať pretože od začiatku už mám plus 10kg.Pravdupovediac aj samu ma to veľmi hnevá koľko som pribrala na to že som len na začiatku 6mesiaca a dosť sa bojím koľko ešte priberiem keďže len teraz by som mala začať poriadne naberať.
Ale neviem proste sa.mi zdá nemožne pribrať 6kg za mesiac keď sa neprejedam ani nič podobné je to veľmi veľa. Stalo sa to niektorej z vás?

thereisabear
2. apr 2024

Priberanie v tehotenstve vôbec nemusí súvisieť s prejedaním. V jednom tehotenstve som jedla veľmi málo, stále mi bolo zle, v druhom vkuse niečo a pribrala som úplne rovnako.

juja_01
2. apr 2024

Ja som tiež tak mala každý mesiac max +1kg a zrazu v 25tt +5kg behom 5 týždňov ... mne ale potom vyšla z ogtt teho cukrovka a odkedy jem podľa "diéty", ktorú mám dodržiavať, tak sa mi váha za posledný mesiac a pol nezmenila.

jaskolka
2. apr 2024

Nemáš opuchnuté nohy, ruky? Lebo často je na príčine zadržiavanie vody. Nemáš aj zápchu? Ja som v tehotenstve priberala veľmi málo, do takého 6-7 mesiaca pár deka vždy pribudlo a odrazu potom bum +4kila za mesiac. No bolo jasné, ze tam je to voda, opuchali mi ruky, prsty, ťažko sa mi obuvali topánky. Po pôrode okamžite šlo 11 kíl dolu, ešte v pôrodnici.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cathrinka12
autor
2. apr 2024

@juja_01 teraz za týždeň mam ísť na test na cukrovku

juja_01
2. apr 2024

@cathrinka12 akože nehovorím, že máš hneď tehu cukrovku .. ja som stále názoru, že priberať v teho je normálne :D .. len píšem ako som to mala ja .. držím palce, aby test dopadol dobre 🙂

olivia_c
2. apr 2024

@cathrinka12 ja mam k dnesku 32+1 hore 16 kil... neviem s tym nic spravit, paradoxne zatial najmenej priberam od 7.mesiaca. mala som hranice hodnoty tehu cukru po 2 hodinach, tak sledujem meranim doma 6x denne cukor z krvi a na 99% je stale v norme.

dominika1n
2. apr 2024

Ja som 15/3 a mám už nejakých 8-9kg. Mala som veľmi nízku váhu tak sa to zatiaľ nerieši.

kubkovan
2. apr 2024

@cathrinka12 ja som bola dnes na poradni 19+1 dokopy +6kg a +3kg za mesiac a vieš čo? Očakávala som ako ma idu tam dávať dole a nakoniec sme sa dobre zasmiali, proste veľká noc. Ako ja by som do seba ani nedala hustiť o váhe pretože, tu váhu budem nosiť ja a po pôrode to proste dole pojde, horšie je, že mňa to štve. No podľa mňa naozaj tieto sviatky spravia svoje. No cez sviatky a ešte tehotná sa proste obmedzovať nebudem. Však to všetko človek potom zhodí, zbytočne sa budeme teraz zaoberať váhou, aj tak si hormóny spravia po svojom. A dietu držať je blbosť,možná menej sladkostí, mastného aspoň v mojom prípade 😃

cathrinka12
autor
2. apr 2024

@kubkovan 3kg by s ešte zniesla vieš ale 6za mesiac sa mi proste nezdá prečo. Pritom aj keď boli tie sviatky som nejedla veľa normálne možno aj menej dávam si na to pozor a zrazu toto nechápem to uvidim odvážim sa o pár dní

kubkovan
2. apr 2024

@cathrinka12 ako jasne chápem ťa, ale úprimne pochybujem, že by to mohol byť tuk, podľa mňa to bude skôr zavodnenie. Proste telo funguje inak a neviem či z tym niečo zmôžeme.

cathrinka12
autor
3. apr 2024

@kubkovan aj ja si. Myslím aspoň dúfam že po pár dňoch ta váha spadne alebo sa aspoň zastaví na dlhšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre