Prírastok na váhe v 2. a 3. trimestri

magdamagda112
28. mar 2018

Ahojte, kolko ste prosim vas peibraki v 2. a 3 trimestri? je mozne, ze aa vaha v tretim trimestri ustali/zastavi? tento deuhy trimester priber co tyzden to kilo🤦‍♂️ nechcem sa dopracovat na 30 kil navyse:( dakujem

lenka2931985
28. mar 2018

Som v 2 trimestri a zatial som od zaciatku dve kila schudla.. Nepribrala nic, co mi tiez je divne 🙂 ale brusko rastie.. Je to asi u kazdeho ine

zenaajmama
28. mar 2018

Je to ine u kazdeho, ale v 3 trimestri budes este urcite priberat.

redhead20
28. mar 2018

U mňa to bolo na striedačku a tak narazovo. 4 a 5 mesiac som pribrala dosť, po 2 kila zakazdym, v 6 len 1kg, v 7 tiež, ale teraz v 8 mesiaci až 3kg zrazu. Ale to aj preto, že už mi opuchaju končatiny.

alobalka
28. mar 2018

Individuálne, posledný mesiac som už nepriberala. Veľa spravia aj opuchy. Norma je tuším pribrat do 12kg. Ak sa blizite k stropu, treba krotit chute: )

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata682
28. mar 2018

Ahoj. Ja som prestala priberat az uplne na konci asi v polovici 9. mesiaca.

lula313
28. mar 2018

Ja som prvé 4 mesiace nepribrala nič, v 6-7 mesiaci som priberala rýchlo, ale ani neviem ako, lebo mi byvavalo zle, tak som skoro nič nejedla, v 8-9 mesiaci som veľa vracavala a už som nič nepribrala.

nikuska_1303
29. mar 2018

Prvý trimester som mala +1kg po druhom rrimesti som mala cca +10kg a pred pôrodom som mala +24kg. Neprejedala som sa, väčšina bola voda keďže som posledný trimester bola cez leto. Nedalo sa to ovplyvniť obchadzala som zrkadla z ďaleka...katastrofa z 56kg som sa po 79kg uz odmietala vazit...

magdamagda112
autor
29. mar 2018

@nikuska_1303 no presne toho sa bojim, ze este v lete sa nafuknem🤦‍♂️ a po porode si kokko schudla? kojila si?

andrea8405
1. apr 2018

Prvý trimester +4kg a druhy +7kg začínam tretí tak som zvedavá ako to dopadne... Neustále som smädná dokážem cez deň vypiť aj 3l tekutín a to ešte nieje leto.. Keď začnú horúčavy som zvedavá ako pôjde váha hore..

diana20
1. apr 2018

Ja som v druhom tehotenstve pribrala 7kg za posledný mesiac.. Až som plakala keď som odchádzala od doktorky.. Ale bolo to preto, lebo som bola zavodnena, zle sa mi aj chodilo, taka som bola opuchnuta.. Ono nie sú všetky tie kila len tuk... Neboj sa.. Keď nechceš príliš pribrať dávaj si pozor na to co jes à koľko lebo to babo zase nepotrebuje aby si veľa jedla, ved je maličké à nepapa veľa.. Len zdravo treba.. Co nie je ľahké niekedy.. 😋 v prvom tehotenstve som pribrala možno dve kilá v prvom trimestri. Počas druhého a tretieho ešte 11... Všetko. Šlo hneď doku à v druhom 22kg co bolo pre mňa strašne ale. Tiež šlo všetko dole.. Takže neboj sa, určite to schudneš potom..

nela6
1. apr 2018

@magdamagda112 oh to je veeeeelmi individualne, ja som za cele tehotenstvo pribrala 6kg a pri porode schudla 9kg, dojcenim dalsie 4kg az som ostala na vahe 46kg....

magdamagda112
autor
1. apr 2018

@nela6 ooo tak to zavidim, ja som este len v polke tehotensva a uz 6kg🤦‍♂️sa bojim, ze este dalsich 20 kg naberem tymto stylom a to neviem ako zhodim po porode

nela6
1. apr 2018

@magdamagda112 najdolezitejsie je zdrave babo, ak sa neprejedas atd, tak to bude zavodnenim, mne doslova zmizli po porode stehna...po porode sa aj hormony zmenia, jedz vyvazene a vsetko pojde, hlavne sa nestresuj a nesleduj to kazdy den, treba tomu aj cas

magdamagda112
autor
1. apr 2018

@diana20 nejem o nic viac nez pred tehotenstvom, len mam omnoho menej pohybu, teda skoro ziadny kvoli rizik. tehotenstvu. A to si ma potesila ze aj tych 22kg si po porode dala dole🤗

magdamagda112
autor
1. apr 2018

@nela6 no presne stehna a boky ma najviac trapia, keby to ide do brucha tak mi to tak nevadi. A veru moc to sledujem, kazde rano sa postavim na vahu🤦‍♂️ mala by som s tym prestat ale tak ma to laka😂 a dnes oproti vcerajsku pol kila hore, zbytocne si kazim den hned zrana😂

nela6
1. apr 2018

@magdamagda112 fakt s tym prestan, si iba v strese 🙂 jedz ako predtym, tes sa na uzlicek a zvysok poriesis po porode

diana20
1. apr 2018

@magdamagda112 áno aj ja som sa vážila každý deň no keď mi to v druhom tehotenstve neprospievalo tak som prestala.. A potom to nie je moc objektívne vieš.. Keď si len opuchnuta teda zavodnena, to ide dole hneď, to nie je, že si pribrala.. Len ti telo zdržuje vodu.. A pol kilo vy rozdiel od včera to nie je nič 😉 ja nie som tehotná a takýto pol kilovy rozdiel mam hocikedy ☺️pomohol mi po pôrode schudnúť poporodny pás inak.. Hneď som si ho dala a z nemocnice som vždy dochádzala bez brucha už 😉

alobalka
1. apr 2018

@magdamagda112 pri tretej som v tehu pribrala len 6kg, teraz som 28.tt a už mám plus 9kg. Lebo od zaciatku som rizikova a väčšinu lezim. Preto si z tej váhy nič až tak nerobim a len dúfam, že pred pôrodom neprekrocim 90🙂 Nie som typ, čo ľahko stráca kilá a skôr to beriem tak, že trochu sa ovládať pre ľahší pôrod. ..

alobalka
1. apr 2018

*90 kg: )

magdamagda112
autor
1. apr 2018

@alobalka kym si neopravila 9 na 90 tak som pozerala, ze to ako sa chces udrzat od 28. do 40. na deviatich kilach;) ovladat sa akoze menej jest alebo viac, ako sa ti bude lepsie rodit, ked budes mat kila navyse alebo nie? asi skor nie, ze?;) no ja sa tazko ovladam, na mna prichadzaju take stavy hladu, ze az na odpadnutie. A pritom nejem zidne nezdrave jedla ze vyprazane alebo co, no sladkosti si neodpustim a tiez na rizikovom len lezim🤷‍♀️

eila88
1. apr 2018

@nikuska_1303 ja som na tom bola v prvom tak isto. Povodne 56 a pri porode 80kg. Jest mi nechutilo, sladke nejem vobec, takze ma nik nepresvedci ze je to len jedlom. Maly bol obrik, mal 4,6kg, nevedia preco. Z porodnice som prisla domov so 64kg. Teraz cakam druhe a uz priberam, hoci nejem vobec inak ako doteraz a to som len v 9tt. Uz teraz sa obavam vahy toho maleho 🙂.

alobalka
1. apr 2018

@magdamagda112 praveze viem porovnat ako som sa cítila, keď som pribrala pri prvom 15 a pri tretej 6. Po treťom porode som sa citila super fit, jednoducho som cítila, že nemám kilá navyše. Aj pôrod bol super, nehovorim, že to bolo len mensim prírastkom. Teraz nemám ziadny pohyb a tiež jem viac akoby som mala, preto verím, že keď budem trochu viac chcieť: ) a váha nebude súvisieť s opuchmi, môžem to priberanie trochu ovplyvnit. ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre