Som v 26. týždni a bábätko v brušku cítim iba v noci

hviezdickka
5. mar 2016

Ahojte, mamicky 🙂 teraz som v 26 tt a malicky ma kope alebo sa hybe v brusku vylucne len v noci.. ja ho cez den vobec necitim, vobec o nom neviem.. len ked si lahnem spat, tak okolo 23:00 alebo neskor citim pohyby a ked sa v noci zobudim na wc, tak citim ze kope.. nekope vsak tak silno, aby ma to zobudilo.. predtym som babo citila cez den, no uz asi dva tyzdne ho vobec neevidujem... premyslala som ze sa spojim s gynekol., ci je to v poriadku. no v tu noc ked som sa zobudila na wc, malicky kopal ako o zivot 😀 takze asi je spokojny.. mate s tymto niektora skusenost? dakujem

ikabu
5. mar 2016

ahoj, nasa simonka sa hybala a kopala vylucne cez televizne noviny, inak bola ako partizan, ani sa nepohla 🙂

prinzesz
5. mar 2016

moj sa tiez moc nehybal.. vacsinou spal.. on bol chuda zle otoceny (ritkou dole) a moc sa hybat nemohol.. resp. obcas mi akoby zaklopal ale inac naozaj spal, ked som chodila na monitor sestricka mi s bruchom natriasala aby sa zobudil 😀 na chvilku teda bol hore a o chvilu zas spal.. ked sa narodil tiez pekne spinkal, rychlo pochopil rozdiel medzi dnom a nocou.. ziadne nocne vyvadzanie..

tomasko27
5. mar 2016

@ikabu Asi ju uz vtedy rozculovali 🙂

tomasko27
5. mar 2016

@hviezdickka Ahoj.Ono cez den ak nemusis lezat a si aktivna tak pohybom ho uspavas a zevraj by malo 90% z dna prespat,no pre moje to neplati a ak uzivas magnezium tak to babo utlmuje ale ani to u nas neplati.Moje sa hybe cez den v noci.Je jedno kde som a dakedy je to az neprijemne a hlavne ked som niekde a chodim.

evka64
5. mar 2016

Nasa sa hybala len vtedy, ked som vecer lahla do postele...ked sme boli na navsteve sa nepohla aj dva dni :D....narodila sa nam krasna dcera....mala len pomylenu noc s dnom 🙂)

hviezdickka
autor
5. mar 2016

@tomasko27 ja vobec nie som aktivna, som nezamestnana, bohuzial.. takze som doma, pripadne idem na nakup alebo prechadzku tak na minimalne 1 hodinu, vcera som bola napr. 2,5 hod.. magnezium ani ine vitaminy neuzivam.. uz ked kopal cez den, tak si vybral "najvhodnejsiu" chvilu, a to ked sme mali v banke s manzelom dohodnuty termin alebo ked som mala pohovor 😀 pricom som vobec nebola nervozna, brala som to tak ako ked idem na ten nakup

terezka1947
5. mar 2016

@hviezdickka mna obe deti kopkali iba v noci...a uz pred koncom tehu aj sem tam cez den sa poprevalovali 🙂

hviezdickka
autor
5. mar 2016

dakujem vam dievcata 🙂 ukludnuje ma, ze maly sa ozyva aspon v noci a som rada, ze nie som sama 😀

tana85
5. mar 2016

@hviezdickka nemusis citit vsetky pohyby, moze sa mrvit a neregistrujes to. ak ta to ale trapi, poziadaj lekara nech ta da na monitor, ten by mal zachytit ak tam ma babo nejaky problem

tomasko27
5. mar 2016

@hviezdickka Este sa rozbehne.Co tyzden to sa viac a viac hybe a mam ju az v zaludku a nema rada ked lezim na boku.

berybery
5. mar 2016

@hviezdickka ahoj, ano, aj moj syncek bol aktivny hlavne v noci, ked som lezala na chrbte. Inak cez den som o nom casto ani nevedela. Ked som si ho chcela "skontrolovat" lahla som si cez den na chrbat a vtedy sa zvykol pohybat 🙂 Mozno, ak mas placentu vpredu, citis pohyby slabsie.

tomasko27
5. mar 2016

@tana85 Monitor moc nezachyti.Mne ho robili v 29tt v nemocnici ked som dosla na pohotovost lebo som mala tlaky dole a chceli natocit monitor a bola som na nom hodinu.Porodna asistentka ktora mi ho robila povedala ze na natocenie monitoru je este malicke a ma vela miesta a utekalo doslova spod toho kolieska.Bola som v takej divnej polohe a musela som si to drzat a tlacit do brucha aby sa nieco natocilo ale aj tak utekalo na papieri bolo vidno pauzy ked uslo.Tym ale nechcem povedat ze sa to neda no u nas bol problem.

simaaprilova
5. mar 2016

Moja malinka sa hybala tiez vylucne v noci a potom som dospavala cez den lebo sa ani nepohla cely den.ked som isla na poradnu tak pocas ultrazvuku sa vzdy hybala a kopala jak o dusu.asi sa jej to nepacilo ale okrem tohto furt spinkala🙂

siska53
5. mar 2016

@hviezdickka aj ja som nase prve citila vacsinou v noci. Cex den malo,zvacsa len vtedy,ked mal stikutku,to som citila. 🙂
Tiez som mala kludovy rezim bola som.na PN.
Dokonca na monitoroch vo sa robia mesiac pred porodom som ho tiez necitila,len sme pocuvali a ja som.sa vyplasila na take vacsie suchy,take zvlastne zvuky a sestricka,ze to sa babo pohlo,nelakajte sa a ja,ze fakt? Ja som ho vobec necitila.

Vraj aj ked je placenta vpredu,citit pohyby slabsie.
Malu som.uz teda citila dost,ona omnoho intrnzivnejsie kopala,mozno som mala pri malom placentu naozaj vpredu a pri nej nie.
Myslela som,ze ked je taky pokojny v brusku,ze bude aj po narodeni. Ale kdeze! Celkovo je omnojo temperamentnejsi ako jeho mladsia sestra,ta,kym nie je s nim,je skor kludas.🙂

babydesire
5. mar 2016

@hviezdickka mne sa cez den nehybal vobec,,len vecer a vnoci ked som lezala vklude na boku,,az neskor priblizne okolo 30.tyzdna sa zacal hybat aj cez den,resp.som ho citila...placentu mam vpredu aj to tlmi pohyby,,,dietatko ma v tebe este dost miesta na pohyb tak ho tak necitis,nevnimas..pohyby dietatko uspavaju,takze ak napr.pozeras telku a sedis a po dvadsiatich minutach ked je reklama ides na wc,zaspi a spi niekolko hodin aj...vecer ked uz si vklude a v pokoji lezis tak sa zobudi no a ty tiez intenzivnejsie vnimas pohyby...neboj je to v poriadku

rheuska
6. mar 2016

No asi by som s tebou aj menila. Ja som tiez 26 tyzden. Mala kope vo dne v noci. Casto krat je to bolestive, nevravim o jej otacani sa. Ona inak ani nevie iba prilahnut nieco co ma bude boliet. Najradsej kope do zaludka, alebo stlaca mocovy mechur. V noci mi neda spat. No a ak sme oprete o tata tak budi aj jeho. Dufam, ze sa mi nenarodi neaky hyperaktiv. Ja pracujem a ona kope dokonca aj ked chodim. Ja zase necitim ckanie. Iba jedinky raz som to citila. Ale zase aspon viem, ze je v poriadku. Trosku chapem tvoje obavy. Moja sa nahodou nepohne hodinu a uz sa sustredujem, ze co sa deje. Aj ked sa to nestava casto. Vlastne ticho je iba ked mame sex :D Ako na chate ked sa vedlaspiaci tvaria, ze to nepoculi :D :D

hviezdickka
autor
7. mar 2016

dievcata, musim vam povedat, ze od kedy som napisala tento prispevok (su to sice len 2 dni), malickeho citim uz aj cez den, dokonca viackrat.. citim ako kopka aj ako sa hybe.. on asi vedel, ze som sem napisala alebo ja vazne neviem 😀 hned na druhy den som ho pekne citila

siska53
7. mar 2016

@rheuska coby,ona je v soku,ze kto to k nej prisiel na navstevu.🙂)

trubi
13. mar 2016

Ja cítim iba keď sa prevaluje, keď ležím. Teším sa, že aspoň niečo 🙂 Inak mam fonendoskop, tak počúvam ako zblnkoce 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre