Pohyby v 23. týždni

1. okt 2020

Zdravím. Je tu x tém na tento problém. Ale chcem opísať môj. V 22tt som začala pociťovať jemné kopkanie môjho baba. Včera to bolo tiež dosť cítiť. Dnes však sama neviem či sú to pohyby alebo pohyb čriev.🥺 Na pohotovosť nemám ako ísť keďže priateľ je v práci a najbližšia pohotovosť je až 22 km. Snažím sa na to nemyslieť že možno sa pohne ale fakt sa začínam báť. Aj keď viem že v 23 tt ak by plod odumrel neurobia lekári nič. Baby ako ho rozhýbať. Sladké skúsila som NIČ. Ležím na chrbte sem tam mám pocit že niečo ale niesom si istá. Fakt už neviem. Ďakujem za každú odpoveď.

kikuska111
1. okt 2020

Je to možne že kopka 🙂 100 percent

lucinka1988
1. okt 2020

Presne z tohto dôvodu som si kúpila angelsound a keď mám akúkoľvek pochybnosť, vždy sa ukľudním. Predsa len čakať mesiac na poradňu je pre mňa dosť dlhé obdobie.

kikuska111
1. okt 2020

@lucinka1988 kedy mas poradnu ?

alikal
1. okt 2020

ak si to len tyzden dozadu zacala citit, je mozne ze placentu mas vpredu a babo to proste "neprekopne". ja citim pohyby a stuchance uz vyse tyzdna ale iba rano a vecer, cez den nic a minule 36 hodin nebolo vobec nic. nemusi to hned znamenat ze babu nieco je, mozno spi a hybalo sa zrovna ked si nieco robila, na zaciatku sa to da lahko prehliadnut. akoze ak mas z tojo ozaj zly pocit mozes ist na pohotovost ale nemusis sa podla mna bat

jamila
1. okt 2020

nestresuj ja som prvé pohyby ucítila a videla až v 28tt síce som mala úplne presné obavy ako ty a nevedela som sa dočkať každej poradne aby som si bola istá že je bábo v poriadku. Takže daj tomu čas ... možno máš len placentu v prednej časti. A ak by si si bola veľmi neistá skoč zajtra k svojej Dr na kontrolu ale počítam, že to nebude nutné. Vydrž ♥

jaskolka
1. okt 2020

Ja som prvé pohyby cítila cca v 19 týždni a to som si vobec nebola istá, či to sú pohyby. Postupne sa "vykrystalizovali" v 23 týždni už som presne vedela ich rozlíšiť. A tiež to bol, že jeden, dva dni silnejšie, potom nič aj deň dva. Ono bábätko v tom čase ma kopu miesta, točí sa, môže byt dovnútra, a kopať tak akoby "do chrbta". Ak si veľmi v strese z toho, chod ku doktorovi, pripadne ak chceš také domáce recepty na rozhybanie, tak sladké dačo, pomarančový džús, kusok čokolády.

autor
1. okt 2020

Ďakujem Vám baby. Babo sa pohlo tak som sa trosku ukludnila. Boze to je strach. 🙄🙄 už teraz sa o to bojíme a čo to bude v živote. Však ja ho nikam nepustím 😂😂

lienka.7
5. okt 2020

Lahnut na lavy bok 😊 tak ma instruovali v nemocnici 👌 a kusok cokiny alebo ine sladke 😁

autor
5. okt 2020

@lienka.7 niekedy ani to, nepomáha 😃 zistili mi že mám placentu v predu tak asi preto. A od vtedy som nejaká kľudna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre