Som v 22tt, necítim žiadne pohyby bábätka

18. jan 2020

Dobrý deň,
Som v 22tt tehotenstva (prvorodička). Všade sa uvádza, že od 18tt-20tt cítia ženy prvé pohyby svojich bábätiek, no ja by som uvítala reálne skúsenosti reálnych žien 🙂
Ja som v už spomínanom 22tt a pohyby necítim žiadne. Raz, či 2x sa mi niečo zazdalo, no možno to bude niekomu smiešne, no naozaj neviem rozoznať, či to bolo babo, či pohyb čriev. Skúšala som všetky "overené" recepty, ako väčšia fyzická aktivita, vypitie väčšieho množstva vody naraz, či zjedenie čokolády (nemam rada sladké a to som do seba napchala polku orieškovek Milky 😆).
Z lekára som bola pred 6 dňami, keď zistil, že necítim pohyby, len "zahmmmmkal". UTZ bol v poriadku, babo vitálne, napriek tomu, že som na UTZ videla tie saltá, tak pocitovo nič. Len doplním, že mám placentu vpredu.
Nie som hysterka, nebeham zbytočne po lekároch, no začína ma to vážne znepokojovať.
Budem vám vďačná za každú jednu skúsenosť.
🙂
LK

heln
18. jan 2020

Ahoj, mozno len nevnimas. Ja som prvy krat citila ked som v klude sedela na gauci a zacitila som take dubkanie, ako keby si si jemne poklepkala prstom po bruchu. A postupne to bolo kazdy den viac. Ja myslim, ze to pride.

matya12
18. jan 2020

Ja som začala cítit pohyby v 22 tyzdni, tiez mam placentu vpredu. Prvykrat som tiez nevedela ci je to ono, bola to len bublina... Potom po par dnoch opäť, zacalo to byt podozrive a opakovanie sa stupalo co ma v tom utvrdilo.. No skutocne pohyby a kopance som zacala citi v 27 tyzdni a trva to az dodnes 36,kedy sa mi mala vystrkuje z brucha ako votrelec. Vsade pisu ze pohyby postupne zoslabnu a uz sa bude len tak natahovat pre nedostatok miesta, no moja mala vyvracia vsetky teorie... Cize klud, pride to kedy ma.. Ziadne tabulky na to neexistujú

lucinika
18. jan 2020

Mam 2 deti, pri synovi som ako prvorodicka cítila pohyby presne v 20tt (placenta vzadu), taktiež kopance boli veľmi intenzívne. Pri dcere (druhorodicka, placenta vpredu) som prvé pohyby začala cítiť v 23tt, oproti synovi boli pohyby a kopance celé tehu miernejšie. Placenta podľa mňa dosť tlmí pohyby.

bagre
18. jan 2020

V prvom tehotenstve som cítila prvé pohyby v 21.tt , pri ďalších skôr. Možno to príde zajtra, možno za 3-4 dni... Buď v kľude 😊 a keđ som vedela že to je ono, mne pekne deti reagovali keď som nechala ruku na bruchu a keď sa chytili, tak som posunula na druhú stranu a zase naspäť a oni sa presúvali tiež. Tak sme sa hrali...alebo som im ťukala na 'domček' a oni odkopkali naspäť, ale to bolo tak v 6.mesiaci.

albertka1980
18. jan 2020

Ja som zacala pohyby citit az 22. tt a to som mala placentu dole. Ak dr pozrel babo a je ok, tak mozes byt kludna. Este si tych kopancov uzijes 🙂

hrasocek12
18. jan 2020

Ahojky ja pohyby som zacala citit v 16tt a prve bublinkovanie v 13tt 😊 a kamoska citila az v 24tt a to je chudunka a ja mam nadvahu 🙂 lebo mala placentu hore a ja napravo 😊 ono zalezi aj kde mas placentu umiestnenu 🙂 niekedy moze tlmit kopanceky 🤗 kazdopadne je to u kazdej baby individualne 🙂🤗 urcite ich budes citit a skusala si lezat aj na chrbte vklude a pozorovat brusko mozno tuka len si si to nevsimla 🙂 to su niekedy len take jemnucke alebo len take akoby bublinky v brusku 😊

andula2020
18. jan 2020

Ahoj, ja mám ten istý problém, som v 20tt a nič necítim, tiež prvorodička..Tiež cítim len také akoby pohyby čriev a nie som si istá, či je to ono. Presne viem ako sa cítiš, aj ja sa už znepokojujem, ale snáď ich už začneme obidve cítiť v blízkej dobe 🙂

bajka3
18. jan 2020

Taktiez som prvorodicka, a pohyby som si zacala uvedomovat az teraz v stredu a to som v 22tt. O chvilku to pride, neboj.

deti95060810
18. jan 2020

ten pohyb čriev čo si cítila tak to bol pohyb dieťatka...
Neboj bude dobre, to len nevieš ten pohyb presne identifikovať...

nini1010
18. jan 2020

Lahni si na chrbat do ticha,uvolni sa a cakaj.Nezabudaj ze musis castejsie lebo miminko moze prave spat.Moj sa napriklad budil pravidelne uz v tychto tyzdnoch az okolo 11 vecer,zapla som mu hudbu (zistila skm.podla tukania na co reaguje) a zacal mi doslova tukat akoby prstekom do bruska.Zalezi aj kde mas placentu.Ak vpredu,tak pohyby mozu prist neskor,ak vzadu,budes citit skor.Ale najlepsia poloha je naozaj ked lezis s vystretymi nohami na chrbte.Len cakaj 😉

lucinika
18. jan 2020

@deti95060810 presne ako píšeš. Pri tehotenstve sa mení poloha orgánov, čreva ustupujú dozadu, preto je aj častá zápcha u rodiciek. Teda ten pohyb alebo akoby pohyb vzduchu v čreve je pohyb bábätka.

evitka83
19. jan 2020

Bud rada, ja citim kickboxera v sebe od 14tt. Pecen ma ako boxovaci pytel a mocak ako tramposku. Dcera bola taka ista. Mozno mas vpred placentu, cez ktoru to necitis. Pokial gyn vidi pohyb na usg, neriesila by som to

maminka1986
19. jan 2020

@hrasocek12 no v 13tt tazko keďže to nemá silu aby si citila duplom ak máš nadváhu....

ericka_123
19. jan 2020

Pokiaľ bolo na ultrazvuku aktívne tak nerieš, tým že máš placentu vpredu budeš to cítiť menej hlavne teraz keď ešte nemá takú silu.

hrasocek12
19. jan 2020

@maminka1986
bolo to bublinkovanie a mozne to je.. Ja viem co som citila..to ze ty si necitila neznamena ze druha nemoze.. Druhe zeny citia kopance uz aj v 14tt a nemusia byt extremne stihle..

maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobricek1979
19. jan 2020

Kľud moja ja som cítila pohyby niečo po 22tt placenta vzadu vyckaj za chvíľku krásny zbytok tehu a rýchly pôrod bez problémov

hrasocek12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrasocek12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. jan 2020

Baby, ďakujem všetkým za odpovede 🙂 Ste fakt veľmi milé a upokojili ste ma. Nikdy som takáto ustrachaná nebola, pokým som si neprešla potratmi, dlhoročným snažením atď.
Ešte raz vďaka, ste super 🙂
@hrasocek12 a @maminka1986, nehádajte sa, nestojí to zato 😉😘

hrasocek12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrasocek12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andula2020
26. jan 2020

Ahoj, no čo, už si zacítila prvé pohyby?

autor
26. jan 2020

@andula2020 Ahoj 🙂 Síce nie často a nie také intenzivne ako to popisujú iné ženy, no sem-tam ťukanec zacítim 🙂 Veľmi ma to ukľudnilo 😌

andula2020
27. jan 2020

Ja som na tom rovnako 🙂

18makulka18
27. jan 2020

Myslim,ze to este len pride a uz coskoro, neboj 🙂 placenta vpredu ti to dost tlmi, mala som ju tak pri oboch detoch a tiez som pohyby citila az neskor ;)

juliet86
27. jan 2020

ja som zajtra 20tt. a citievam vecer a rano nie pravidelne ked lezim na chrbte v posteli. pocotovo je to akoby uhor v bruchu alebo vetry. ibaze vetry nemam tak je to asi ten iny vietor 🤣 strasne mi je luto ze manzel to nemoze citit uz teraz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre