Pohlavie dieťatka

naty_10
3. apr 2024

Dobrý večer,
mám len jednu otázočku, som prvýkrát tehotná a dávali sme si robiť test z krvi (Babygen) na pohlavie dieťatka, pretože môj gynekológ mi nechce povedať, čo to bude, vraj “čo by to malo byt?! No bábätko!” Chcem sa len opýtať tých, ktorí absolvovali tento test, či je to teda dôveryhodné a či nemáte skúsenosť, že bábätko bolo napriek výsledku krvi iného pohlavia ? Len aby sme nenakúpili modré vecičky a nakoniec bude dievčatko 😂

blondinka95
3. apr 2024

Výsledky z krvi sa nemýlia. Ale osobnú skúsenosť nemám.
A si si istá ze lekar to už videl na Sone pohlavie? Ktorý si TT? Ja som dnes začala 16., o necelé dva týždne idem na poradňu tak dúfam ze mi povie 🙂

colsami
3. apr 2024

Tvoj Dr predpokladam pohlavie naisto nevidel, co sa moze kludne stat, ak je skoro, ak je babo zle otocene, ak sa jedna o dievcatko, a pod 🙂
A krvne testy sa nebudu mylit.

naty_10
autor
3. apr 2024

Zajtra začínam 19tt, a viem že to myslite dobre, ale on povedal, že mi to pohlavie nepovie a ešte bol nahnevaný, že sa na to pýtam 🤷‍♀️
Tak ostáva spoliehať sa na krvný test 👍😂

blondinka95
3. apr 2024

@naty_10 tak to je zvláštne :D samozrejme neboli sme tam tak ti musíme veriť :D

doris11
3. apr 2024

@naty_10 môj gynekolog bol taký istý 😃 vždy má zhucal že či by som ešte farbu oci nechcela vedieť.

blondinka95
3. apr 2024

@doris11 kokso baby to co je za lekarov? :D

doris11
3. apr 2024

@blondinka95 on bol super 😃 trocha stará škola 😃 len to pohlavie ho vedelo “nasrat”😃

angeli121212
3. apr 2024

@naty_10 ahoj ja som si dala spraviť tento test z krvi a áno bol presný vyšiel nám chlapček a máme chlapčeka 🙂 k lekárovi len toľko, že je to dosť smutné tento prístup. Nám bolo napr. jedno či bude chlapec či dievča ale jednoducho som chcela veci nakúpiť aj podľa pohlavia nevidím na tom nič zlé

blondinka95
3. apr 2024

@doris11 akože ja to asi rozumiem, trochu. Ale aj tak, taká tvrdá reakcia

naty_10
autor
4. apr 2024

Ja som s ním vo veľa názoroch neni stotožnená a viem ma nahnevať, no ako odborník je výborný preto nechcem zatiaľ meniť gynekológa 🤷‍♀️ ale je pravda, že často odtiaľ odchádzam nahnevaná, za nejaké sprosté reči alebo poznámky.. a tiež nevidím nič zle na tom, že som chcela vedieť pohlavie, aby som vedela aké veci kúpiť, nie všetko sa dá kúpiť v neutrálnych farbách🤷‍♀️

cookie29
4. apr 2024

@naty_10 moze byt este zavcasu. Kamoska takto kupila vsetko ruzove a na velkom USG jej povedali, nakoniec chlapcek... moja gygy tiez nechcela oznamovat skor ako v okolo 20-22tt... a babygen je isty, lebo ide z fragmentovanej DNA v krvi, je tam len par vynimiek, ako napriklad syndrom zanikajuceho dvojcata a pod, ale teda mne to za tych 120€ nestalo 🙂

cali2016
4. apr 2024

@naty_10 pán gynekológ má asi plné zuby svojej práce, možno by mal zmeniť profesiu.

naty_10
autor
4. apr 2024

@cookie29 ja to chápem ani mu to neberiem, viem že nie je jasnovidec a na tom ultrazvuku je to možné vidieť len od určitého obdobia a za vhodných podmienok, no keď som sa ho opýtala, či mi to povie najbližšie na poradni tak sa rozčúlil, že či som len na to tehotná a on si rozmyslí, kedy mi povie pohlavie 🤷‍♀️ proste tá neochota a ja sa nebudem spoliehať na to, že sa dobre vyspí a rozhodne sa mi to povedať možno raz 🤷‍♀️ my sme našťastie platili “len” 84€ ale aspoň mám pokoj a nemusím sa s ním doťahovať 🤦‍♀️ Stále si myslím, že chlap, ktorý chce pracovať so ženami, či už ako lekar, poradca alebo čokoľvek iné, by mal byť trochu empatický, nie chodiaca hrča nervov.. aj my ženy sme len ľudské bytosti, a v obdobi tehotenstva ešte viac citlivejšie..

@cali2016 áno vyzerá to tak niekedy, neberiem mu to každý môže mat aj zlý deň aj ho môže niečo bolieť, ale nebudem nasraty na všetkých a na celý svet.. jeho žena robí na ORL oddelení, možno by sa mohli vymeniť 😂

angeli121212
4. apr 2024

@naty_10 gynekológ sa má naučiť správať a nech si láskavo rozmyslí ako sa chová ku tebe. Odborník neodborník takéto chovanie je neprípustné máš právo vedieť čo čakáš ak to je možné vidieť a má sa dotyčný naučiť komunikovať na úrovni nie ako taký krčmový úbožiak. Byť tebou po pôrode sa poobzerám po inom lekárovi, aj to je dôležité aby si odchádzala stade spokojná.

cookie29
4. apr 2024

@naty_10 tak to je urcite neprofesionalny pristup, je mi luto...

bejbs123
4. apr 2024

@naty_10 tento test je spolahlivy ☺️

naty_10
autor
4. apr 2024

@angeli121212 určite si myslím to isté, je to moje dieťa a on má za mňa ako za pacientku zaplatené, tak by sa mal podľa toho správať.. je pravda, že odborníka nerobia len vedomosti a skúsenosti, ale aj ľudský prístup.. no a po pôrode mám v pláne ho zmeniť, presne preto že nikdy odtiaľ nejdem spokojná, no zhodli sme sa s manželom, že teraz by to bola zbytočná starosť navyše..

nikiki29
4. apr 2024

@naty_10 zvláštny doktor 🙄 každopádne krvné testy sa nemýlia, tiež sme si dali robiť pri prvom.

naty_10
autor
4. apr 2024

@nikiki29 vďaka za Tvoju skúsenosť ☺️ ostáva tomu len veriť 🙂

henikap123
4. apr 2024

@naty_10 ja som si dávala robiť trisomy test, v ňom bolo napísané že vramci toho je urobený ten babygen test. Vyšlo mi dievčatko, a ja normálne čakám na morfologicky ultrazvuk lebo ja to musím mat ešte potvrdené 😀aj keď vravia že je to na 99,9 % iste, ja si hovorím čo ak som v tom 0,01 % že mi vyjde inak 😀 takze sú aj take prípady ako ja😀😀

naty_10
autor
4. apr 2024

@henikap123 tiež na to čakám 😂😂 aj keď to beriem tak, že je to na 99% ale predsa, človek nikdy nevie 😂

mqkm
5. apr 2024

@naty_10 vraj krvné testy sú dosť spoľahlivé a hlavne keď sa krv odobrala u nich a podotýkam a nie doma lebo tam už je ten error. Vieš že keď si zaplatíš trisomy tak aj tam ti vedeli povedať hneď pohlavie? A tiež ten druhý baby scan čo sa robí medzi 18-22 týždňom ti vie určiť pohlavie.

Potom máš takéto 50/50 možnosti - nub theory / na etsy s prvého baby scanu, ako vyzerá lebka bábätka (napr. keď je peknučká okrúhla - dievčatko, keď hranatá pravdepodobne chlapček viac na google) a potom ešte Dr Jonas Method kalkulačka.

V zahraničných normálnych štandardných nemocniciach ti nechcú povedať pohlavie z dôvodu ze keď sa v minulosti sekli tak rodičia dali doktorov na súd. Ale keď ideš privátne tak platíš za túto službu a očakávaš istú priamu odpoveď.

pbra40
5. apr 2024

Pri 3 detoch 3x trisomy test, v ramci ktorych vysli pohlavia vzdy spravne

henikap123
5. apr 2024

@naty_10 u mna je ten problém, mám dvoch chlapčekov doma, všade kde sa pozriem, ak má niekto tri deti tak má buď troch chlapcov alebo trie dievcatka. A všetci mi hovorili že, na čo chcem tretie bude to zase chlapec( a mám živých dvoch chlapcov a som z nich unavená) a manzel od začiatku nechcel tretie dieťa, že už nechce chlapca, že nám to staci ale nejak sme sa rozhodli pre tretie a zrazu mi doktor povie že čakám dievčatko, a ja tomu akokeby nemôžem uveriť 😀🤭
Kebyže čakám 1. Bábätko, tak tomu verím hneď 🙂 alebo keby mi povedali že čakám tretieho chlapca, tak tiež tomu verím 😀

Takze
@naty_10 neviem ktoré bábätko čakáš, ale môžeš tomu veriť 🙂

mima1608
5. apr 2024

Ahoj, neviem ako funguje ten test, ale ja som napríklad v 21tt bola u iného gyn na 4D morfologický ultrazvuk a tam mi aj povedali pohlavie, lebo moja dr dovtedy nevidela (neskôr ho potvrdila), takže aj keď nie vyslovene kvôli pohlaviu, ale odporúčam sa na nejaké takéto vyšetrenie objednať. Dr poriadne skontroluje bábo, uvidíš ho trošku lepšie vďaka 3d ultrazvuku a dozvieš sa pohlavie bez nejakých pochýb 😊

bejbs123
5. apr 2024

Baby babygen test sa urcuje z dna,robi sa to v labaku,nie je to nieco co si robi clovek doma,je to spolahlive,ja som na tom teste bola v 10tt

naty_10
autor
5. apr 2024

Ďakujem naozaj každej z Vás za Vaše rady a skúsenosti ☺️👍 pýtala som sa kedy môžem ísť na 3D ultrazvuk a to až ževraj 21tt-22tt a ja som momentálne 19tt takže ešte chvíľku musíme počkať, ale určite chcem ísť, viem že je to oveľa krajšie a presne ako píšete, tam doktor všetko zisti aj skontroluje 🙂 a podľa krvných testov čakáme chlapčeka ale môj manžel a môj tatino stále trvdia, že to je dievčatko, že oni to cítia 🤦‍♀️😂 Ja sa ale spolieham na tie testy, aj keď podľa čínskeho či akého kalendára keď som to pozerala by sme mali mať dievčatko, ale určite sa toho nebudem držať, viem že to je hop alebo trop 🙂
Ďakujem ešte raz všetkým za Váš čas a rady ☺️

angeli121212
5. apr 2024

@naty_10 ak ti vyšli krvné testy na chlapca ťažko z toho bude dievčatko, mne zhodou okolností tiež vyšiel chlapček a aj máme chlapčeka 😊

betulinka1
5. apr 2024

@naty_10 inak tvoj doktor velky srandista ako moj pôrodník. Dohadovala som porod s prednostom, stary panko ale velky odborník, mala som brucho ako slon s piatimi detmi v bruchu a bola vo 8. mesiaci. A prva otazka aky mate vek. Hovorim mam 34 rokov. Kuka na mna, tak to uz ste stara na prvy porod. Hovorim mu, ze to uz je teraz asi jedno ked tak ci tak musime dostat to babatko von 🤣🤣🤣 a on na to, Ved prave a ja si s tym mam teraz poradit.

naty_10
autor
5. apr 2024

@angeli121212 veď ja im stále hovorím, že krvné testy nepustia, ale veď nech si myslia, potom môžu v pôrodnici pipíka obzerať v perinke 😂☺️ hlavne aby bol maly zdravý a aj ja 🍀

@betulinka1 Tak to sú potom premnožení celkom 🤦‍♀️ niekedy ako tehotná žena ani neverím, čo dokážu niektorí lekári zo seba vypustiť 🤦‍♀️😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre