Nakupovali ste oblečenie, keď ste nevedeli pohlavie?

zahrah
20. okt 2014

Ahojte

Vacsina ludi v dnesnes dobe vie pohlavie pred narodenim. Manzel velmi nechce vediet, som v 13tt a davali sme si robit geneticke testy, kde okrem ineho nam povedia aj pohlavie, rozmyslame ten list neotvorit.
Ale zda sa mi to dost neprakticke.

Tie co ste nevedeli pohlavie, nakupovali ste vascinu veci az potom ked sa babo narodilo? Mne sa zda ze nejaky velky vyber neutralnych veciciek nie je, biele a sede som videla.
Co a ako ste nakupili?

esterba
20. okt 2014

@zahrah nakupovala som minimum, to v bielom. Vacsinu veci z toho, co sme potrebovali do pol roka, sme mali od svagrinej po jej chlapcoch. My mame nakoniec dievcatko 🙂 ja som po porode akurat dokupila par satociek na paradu 🙂 napr. vrchne nohavicky na plienky sme mali biele a cierne. Do pol roka tak rychlo rastie, ze tie veci mi kolkokrat nosila 3 tyzdne, to sa ani neoplati nad tym nejak rozmyslat.

vebinka
20. okt 2014

@zahrah ahoj my sme zatial v 17tt a mozno sa zda niekomu skoro ale nakupujem vecicky ktore nemusia byt farebne podla pohlavia napr. latkove plienky noznicky a pod. Oblecenie a vybavicku do postielky budeme kupovat neskor ked nam povedia pohlavie. My to chceme vediet 🙂

sabina1975
20. okt 2014

@zahrah mam 21 a 18 rocnych synov ked som ich cakala siceUTZ bolo ale velmi pohlavie nehovorili nakupovala som biele bezove jemne zlte zelenkave broskynove teraz mam 11,5 mesacnu dcerku a sice od 12 tyzdna sme vedeli pohlavie nekupovala som cisto ruzove veci ved by bola ako cukrik ma aj modre zelene fialove veci a dokonca ma teplaky mikinu a podobne s autickami a naposledy som jej kupilaauticko pretoze ju fascinuju kolieska

barcelona94901
20. okt 2014

normálne,my sme si nedali zistiť pri synovi pohlavie ,nákupy boli v pohode,máš kopec neutrálnych farieb a nenakupuješ na desať rokov

monique82
20. okt 2014

Ahoj, ja som chcela veľmi vedieť pohlavie nášho dieťatka, ale bolo tajné, nechcelo sa správne ukázať. Od 8. mesiaca som nakupovala výbavičku, žltú, bielu, béžovú a zelený kočík. Pri pôrode to bolo super, keď som čakala, čo povie doktor. Dnes má Martinko 2 roky a ja som vecičky mohla použiť aj pri Ivetke, ktorá má 3 mesiace a dokupovala som už iba ružové.

dollynkaa
20. okt 2014

@zahrah boze ved este mas kopec casu nakupovat ked ti povedia pohlavie. Nie som niak moc poverciva ale na nakupovanie som si pockala po cca 25tt dovtedy sa moze hocico stat.

sissy27
20. okt 2014

@zahrah no, čo potrebuješ na začiatok nakupovať? veľa toho nie je a neutrálnych farieb máš plno - v podstate len ružová je vyslovene dievčenská, ale prisahám, keď sa ti syn komplet ogrcká, tak ti bude úplne jedno, akej farby dupačky to boli 😅

sue
20. okt 2014

Modrá, zelená, biela, žltá, béžová...panebože, farieb je toľko 🙂 no najmä sa neunáhli a nenakupuj zbytočne veľa, nebudeš s tým mať potom čo robiť 😉

ichbinich
20. okt 2014

Ja som sice pohlavie vedela, ale snazila som sa kupovat neutralne, kedze sme vzdy chceli dve deti...
Da sa povyberat dost veci, co nie su prisne rozdelene uz od narodenia... Genderovanie mi v tomto dost lezie na nervy, ale skor ci neskor sa uz tomu neda vyhnut (syn chce najma auta na trickach, tak mu ich kupujem. Dcere je to zatial jedno, ale uvidime 😉 Ruzova ako prasiatko od hlavy po paty este nikdy oblecena nebola 😝 ).
Vela neutralnych veci ma napriklad, Tesco, aj kvalita je super, H&M sa tiez da povyberat, aj C&A.
Nakupovat vsetko naraz az po narodeni neodporucam, budes mat iba stres, bohvia, ako ti po porode bude, a budes kupovat v zhone, co ti pride pod ruku... Radsej teraz postupne v klude, spytaj sa, kto si co moze pozicat, co kupis z druhej ruky a hotovo. Lebo farba vanicky alebo prebalovacej podlozky je fakt to posledne, cim sa treba zaoberat 😉
Vsetko dobre!

masinka
20. okt 2014

my sme sa pri prvom tehu v 22 TT na 3D dozvedeli, ze cakame dievcatko. -Odtial sme isli kupovat postelne pradlo ... kupili sme bledomodre, manzel ma ukecal - ved co ak druhy bude chlapcek 😀
Najstarsia celkovo chodila oblecena tak neutralne - a doteraz ma skor taky chlapcensky vkus - ak oblecenie s obrazkom, tak chce Spongeboba, Angrybirds alebo Simpsonovcov .
Ked sme cakali druhu babu, tak som si to konecne uzila a nakupila som kopec ruzoveho. Teraz mame uz baby tri 😀

pribinak
20. okt 2014

Nechcela som vediet pohlavie, kupila som biele, fialove, sive a zlte oblecko, velkost len 0-3 a potom som kupovala vacsie az ked bol krpec na svete
Postelne bolo farebne s macikmi, kocik neutralny hnedy

Miminu je to aj tak jedno akej farby ma oblecko

kikina84
20. okt 2014

@zahrah ja som kupovala vsetko neutralne..teda napr.zelena,žltá,oranzová,cervena pripadne..tiez sme nevedeli co to bude..myslim ze takemu malinkemu babatku je to aj tak srdecne jedno ake farby ma na sebe,,hlavne ze je ciste a napapane 🙂 ...Kupili sme len tie najzakladnejsie veci a ostatne sme zacali vo vacsom nakupovat az ked sa narodila dcéra ..prajem všetko dobré 😉

milotaa
20. okt 2014

@zahrah ahoj, mam dcerku a vela veci sme zdedili. Nieco sme aj nakupili. Mne sa ale nepaci, ked su dievcatka cele ruzove, tak sa snazim nakupovat neutralne stale. Veci v obchodoch su, len ich treba hladat. Tak napr v Brendone - obrovsky obchod so vsetkym pre babatka, som nasla len modre, ruzove a biele veci (a tie biele teda nic moc). Ale napr v Trnave a La Strade maju aj sekacove veci aj nove outletove a velmi siroka farebna skala a krasne veci. Velmi sa mi pacia aj vecicky, co mava Tesco F&F, teraz mali taku chutnu oranzovu zirafovu kolekciu - bodycka, podbradniky.
Staci sa len poobzerat po viacerych obchodoch. A tiez skus pohladat, zvyknu sa organizovat burzy detskych veciciek, lebo to sa za tych par tyzdnov neznici a kopu krasnych veci mame po inych detoch.
Jo a vsetkym znamym som vzdy rozpravala, ako nechcem mat taku ruzovu pipenku doma, ale normalne farebne oblecene dieta, tak kazdy, kto ma aspon trochu pocuval vie, ze ruzove darceky nam nema nosit. Par kuskom sa nevyhnes, ale par kuskov mi zase neublizi 🙂

sjuzan77
20. okt 2014

@zahrah ahoj, som asi jedna z mala, ktorej vobec nezalezalo na pohlavi, proste sme tuzili po zdravom babatku a bolo jedno, co to bude. Zakladnu vybavicku sme nakupili v bielej, bezovej, zltej a zelenej farbe, ale fakt len par kuskov, drobec po narodeni rychlo vyrastie, niektore vecicky bude mat oblecene len 1-2x. Ked sa ti babo narodi a bude ho chodit pozerat rodina, priatelia, tak ci tak dostanes vsetko oblecenie v dievcenskych, ci chlapcenskych farbach.
Popravde, nikdy som nechapala, naco chcu ludia vediet dopredu pohlavie, mne to neskutocne liezlo na nervy, ked som niekoho stretla a kazdy chcel len vediet "co to bude", miesto toho, aby sa opytali, ako sa ja a babo mame, ci je vsetko v poriadku 🙄

sense
20. okt 2014

my sme tuzili po dievcatku ale ...nikdy sa nechcela ukazat, tkak som kupovala farby kt. by mohli byt aj ja, hlavne biele, kremove, bezove, bledozlte, aj fialkove dupacky sme mali....a ked sme uz vedeli ze dievcatko tak ruzove...dodnes prevazuje u nas ruzova, ale ma aj hnede, fialove, zelene, aj modre ....

asocial
20. okt 2014

@zahrah ja som nechcela vediet, co to bolo...teda, najprv hej, ale neukazal sa, a potom som to nechcela vediet..a pri druhom to vobec nechcem vediet, lebo to prekvapenie je uplne super..ako kindervajce...;D

ale k teme, viac menej vsetko biele, kremove, bielomodre, da sa..pre babatka su aj tak viac menej neutralne veci..kocik sme kupili hnedy, lebo sme vedeli, ze ak budeme mat druhe, aby sme ho vyuzili (aj ked neznasam hnedu farbu)

emily76
20. okt 2014

@zahrah ja som vediet chcela, ale ukazala sa len polovica z dvojiciek.. druha uspesne tajila... a tak sa nakupovali neutralne.. a vybrala som si saticky, co sa mi strasne pacili a muzovi som nakazala, ze ak by tam predsa len bolo aj dievcatko, tak toto nech kupi na cestu z porodnice... a bolo.. kupil, svokra oprala a ozehlila.. a slecna isla v ruzovom 😵 😵 Ved na zacietku aj tak vela nenakupujes.. nevies, ake velke babo bude, navyse rastu taak strasne rychlo, ze nejake velke zasoby oblecenia v jednom cisle su uplne zbytocne.. nemali sme nejak prehnane vela a aj tak bolo par veci, co mali max 2x na sebe.. 😉 Pri starsom synovi som bola na amniocenteze a tam sme vedeli isto, ze bude fesak... tak sme mohli kupovat modre, autickove... ale tiez s rozumom.. 😉

ada1313
20. okt 2014

prepac, ale naco ste si davali robit geneticke testy, ked ta vysledky nezaujimaju? ved tam snad nie je len vysledok testu na pohlavie

mami.sk
20. okt 2014

my sme ani pri jednom dieťati nechceli vedieť pohlavie 😉 výbavičku som kupovala neutrálnu pri prvej dcérke a 90% vecí sme využili aj teraz pri synovi - min. do pol roka 😉 ja nemusím veľmi ružovú, takže aj keby sme vedeli pohlavie tak by som postupovala podobne. a na potvoru dcérka teraz chce všetko len ružové 😀

siska53
20. okt 2014

@zahrah ja som sice citila,ze to bude chlapec,ale ukazal sa az mesiac pred porodom. Veci som kupovala neutralne-biele,kremove,zlte..kocik som si vybrala cerveny,aby sme boli vyraznejsi aj na ceste.
Ale aj ked sa maly narodil,tak som kupovala aj neutralne veci,lebo som dufala,zedruhe babo bude dievcatko. (a bolo 🙂) )
Vela veci som mala od kamosky,teraz si veci striedame,lebo ona ma zas opacne-prve dievca a druheho chlapca.
Koniec koncov do takeho roka a pol to je uplne jedno. Kamodka nspr.na doma davala chlapcovi ruzove,lebo ona mala vsetko oblecko po pribuznej,ktora mala dievca.

A aj teraz,ked ma 2,5r.nasa mala,nosi daktore veci aj po bracekovi..tenisky,tricka,pancuchy a daktore nohavice.

klincek
20. okt 2014

@zahrah ja som jednu dcerku nevedela do porodu, druhu doktor "prekecol" v 32 tyzdni 😖 (dvojicky). kocik som mala od 20 tyzdna - zeleny. vecicky biele, nieco bezove, maslove a sive. tie veci nosili do dvoch mesiacov, potom sa museli kupit dalsie. co su dva mesiace..a babatka su aj tak najkrasie v bielom🙂.
ja by som vydrzala, ten list odlozila (ak ste ho nedavali robit aj z inych dovodov ako len zistenie pohlavia dietata) a otvorila, az ked sa babo narodi..ci sa nesekli 😅 (zrejme nie, ale fakt je take dolezite vediet, co to bude? 😉 🙂)

zahrah
autor
20. okt 2014

@ada131
Vysledky nas zaujimaju, toto zistenie pohlavia bola len extra moznost ktoru ponukli k tomu. Ja som povedala ze chcem vediet, manzel ze nie, povedali ze to nevadi. Geneticke vysledky nam povedia ked budeme spolu, pohlavie potom len mne samej.

Lenze neskor sme sa rozhodli ze to je blbost takyto plan.

Ja som chcela vediet lebo v tom case ked mi robili ten test v 10tt som bola vo velkej neistote, ci je to naozaj pravda, zmizli mi tehotenske priznaky, bolo tam plno neznamych, tak som nechcela mat dalsiu.
Teraz uz som sa ukludnila odvtedy, robili mi ako sucast aj scan, takze som videla ze je to naozaj.

simca06022011
20. okt 2014

Ja by som kupovala veci v cca 30tt, skor nie.. aj to iba tie najzakladnejsie, postielka/kocik atd sa u nas kupovali az cca v 34tt (prisli nam postou, alebo isiel prevziat ocko a poskladal/nachystal ked sme boli v nemocke :P) Nevedela som aj tak, ake bude pohlavie.. kupovala som neutralne veci.. skor som mala nakupene pre "chalana" a tie som komplet predala, kedze u nas sa lekr pomylil ;) ale do porodu sme si nemohli byt isti 🙂))

p_etrisha
20. okt 2014

@masinka akoze nic v zlom, ale strasne nechapem tej vasej farebnej logike...Dozviete sa, ze cakate dievcatko,ale kupite modre postelne pradlo,ak by druhe bol chlapec???? Akoze ak druhe HYPOTETICKY bude chlapec,tak uz vopred ma modre, ale uz existujuce dievcatko nebude mat ruzove? To je divne...

p_etrisha
20. okt 2014

@zahrah K tvojej otazke....Ak chces ladit farebne-dievcatku skor ruzove, chlapcovi modre, tak si pred porodom kup len par záchranných kuskov v neutralnej a potom dokupis 🙂 Aj ked, ja som si dala povedat a veelmi som sa vyzivala v nakupoch uz v konkretnom oddeleni 🙂 Nedala by som sa o to okratit ani pri druhom 🙂

siska53
20. okt 2014

@p_etrisha no a? Moja zdedila po bracekovi tiez modru plachtu...a nosila i daktore modre dupacky ci nohavice,ked mi vratila nase oblecko kamoska,lebo jej synovi uz bolo male...a mala ma i zelenu plachtu..co je na tom..ved kupi jedno take,druhe take..a keby aj nie,takemu babatku je to uplne jedno.

happyfrog80
20. okt 2014

@zahrah hnede biele zlte oranzove bezove

siska53
20. okt 2014

@mami.sk ja neznasam hello kitty,no nasej malej sa uz zacina i take pacit..tak mame zatial siltovku,uvidim,dokedy sa ubranim. 🙂 nastastie ma zatial rada macicky vseobecne.🙂 a mojej ruzova az tak nepristane,idu jej skor sytejsie farby,takze hoc mame i ruzove,viac vyberam take skir cyklamenove,cervene,daktire i fialove a tmavomodre..

zahrah
autor
20. okt 2014

@p_etrisha

Praveze nechcem modre/ruzove velmi.
Vzdy som chcela zlte/zelene.

V izbicke mam modry koberec ktory sa asi nebude dat zmenit. Takze co sa tyka dekoru-modra/ zlta to asi bude musiet byt. Temu do izbicky rozmyslam zirafky, vzdy sa mi to pacilo viac ako disney princess alebo auta.

p_etrisha
20. okt 2014

@siska53 Je ine zdedit a je ine ked kupujem veci pre druhe, ktore este je len otazkou buducnosti...Asi si nepochopila,co pisem