Placenta vpredu nízko a pohyby

katika1811
30. jún 2020

Ahojte je to moje druhé tehotenstvo a placentu mam vpredu a nizko a dieťa uložené KP... Chcem sa opýtať čo ste boli natom podobne ako ste pociťovali pohyby?? Ja ich odkedy cítim stále sú také slabe.. Nie ako. Pri. Prvej dcérke ta kopala riadne... Bude to tým ze to tlmí placenta a aj uloženie dietata??

kiki68
30. jún 2020

@katika1811 ja tak mam, do 26tt praevia Marginalis a dole vpredu. Vyhodou je, ze nikdy som necitila stuchance do rebier. Iba take o pecen a zaludok. Pohyby su take tlmene a skor o brusnu stenu. Ako nie ze by sa nehybal a nebol aktivny, ale nemam to, ze v noci sa budim na jeho pohyb. Niekedy som z toho mala az stresy, lebo to bolo velmi slabe .

katika1811
autor
30. jún 2020

@kiki68 áno presne tak tiez mam. Pocit ako. Keby ma len dovnútra skôr kopal a po bokoch ručičky a. Nôžky 🙂 a zatlaci veľakrát do. Krizov m. O placenta ešte neviem ci je praevia alebo co vravel ze je nizko a vpredu ulozena v auguste mam v 30tt veľký ultrazvuk tak snáď sa to dovtedy vyzdvihli... Mozem sa opytat už ste rodila alebo ešte len sa blíži termín? 🙂

etelkatelka
30. jún 2020

@katika1811 aj ja to tak mám.. Je to moje tretie tehotenstvo.
Obaja chlapci kopali presne ako píše
@katika1811 aj v noci.
Toto vôbec, kope pokojne, placentu v predu.
Tlmené kopančeky, niekedy si ľahnem aby som vôbec pohyby cítila 😊
Som 27 týždeň 😊

katika1811
autor
30. jún 2020

@etelkatelka a mate ju tiež nizko ulozenu?? Mne na morfologickom. O. Placenta lekár nič nevravel len ze je vpredu a nizko tak dufam ze sa trosku aspon zdvihla :/

kiki68
30. jún 2020

@katika1811 po zajtra mam termin, cize kazdu chvilu idem rodit. Vo stvrtok ctg a kontrola a uvidime. Tie pohyby citim stale tak tlmene, iba niekedy sa mu podari s nohami nejaky vacsi kusok

heln
30. jún 2020

Ahojte, myslim ze je to individualne od dietata. Ja mam placentu v predu a nizko a teda maly kope riadne, vrti sa, stucha, ide mi bok vyvalit... pri dcere som mala normalne v zadu a citila som ovela menej pohybov, maly je aj cez den ovela aktivnejsi.

veronika1234512345
4. júl 2020

Od začiatku som mala placentu nízko a v predu.
Pohyby som začala cítiť cca v 22tt.
Placenta sa našťastie vyzdvihla hore a dieťatko z polohy kp sa prekročilo dole hlavičkou. 🙂 Aktuálne som v 8 mesiaci a všetko je ukážkové (klop klop)

katika1811
autor
5. júl 2020

@veronika1234512345 super tak vam drzim palce😊aj ja dufam ze sa mi. Placenta zdvihne a aj drobec otoci 🙂

veronika1234512345
5. júl 2020

@katika1811 určite sa drobček otočí a placenta dvihne 🙂 málokedy sa tak nestane ✊🏼

lukasko12
19. apr 2023

@katika 1811 aj ja mám placentu vpredu a vravia mi stále že mám placentu nízko a to je moje 3tehotenstvo dúfam že bude všetko dobré a prežijeme aj ja aj malá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre