Nervozita v tehotenstve

lussy211
16. okt 2011

čaute žienky, mám taký problémik...ale dosť mi komplikuje život. Som strašne nervózna, navonok sa to snažím nedávať moc na javo ale vo vnútri ma ide rozorvať, najradšej by som sa niekedy rozplakala od zúfalstva, máte s tým niekto skúsenosti?Ako to riešite?Je pravda ž s viacerými vecami som nespokojná ale žeby sa to až takto prejavovalo?:(Bojím sa aby potom aj bábo nebolo také:/

cigaretka5
16. okt 2011

@lussy211 neries a vyplac sa ked to tak citis, ja som teraz tiez tehu a hystersckejsia a nervznejsia ako pri prvom. SKratka hormony

lussy211
autor
16. okt 2011

@cigaretka5 Dúfam že to čo najskôr prejde lebo skončím na psychiatrii. 😠

cigaretka5
16. okt 2011

@lussy211 toho sa nemusis bat 😀 mne pomaha nejaka aktivita ked to na mna ide, upracem, zahram sa s malou ................

katy1979
16. okt 2011

hormony robia svoje. vykric sa vyplac sa aj tak ostatní mavnu nad tym len rukou ze tehotenske hormony. plac pomaha tak preco nie. ci velke baby neplacu? ja ked nevladzem ci som v koncoch tak si poplacem

lussy211
autor
16. okt 2011

@katy1979 No ja som si aj poplakala ale keď už ani tie slzy mi nepomáhajú. Skúšala som aj pohyb. Najviac mi asi pomáha ked som v spoločnosti, zájdem za mamkou alebo kamarátkou ale to má len krátkodobý efekt ☹

dualcore
16. okt 2011

no presne viem ako sa obavas toho aby aj babo nebolo take nervozne.ja toto tehotenstvo mam stale nejaky stres,nervy a trapenie...a veru naplakala som sa uz tiez viac ako byva zvykom koli manzelovi.naposledy vcera som uz dosla k zaveru ze takto ma dozenie k predcasnemu porodu.skoda ze chlap si to neuvedomi aj ked sa na hlavu postavim ☹ Ostava mi len dufat ze ten anjelik co ho mam pod srdcom bude pravym opakom mojich stresov... 😨

rora
16. okt 2011

Ja som mala tiez v tehotenstve stres a nervozitu, bolo to na dennom poriadku, aj ked som sa velakrat snazila tomu nepodlahnut, predsalen sa clovek vsetkemu neubrani a bala som sa ze budem mat placlive a zle babatko... no chvalabohu mam hotoveho anjelika 🙂

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me

tina7729
17. okt 2011

toto iste prežívam aj aj.samý stres a nervozita. aj ja sa toho bojim ake bude babo po tomto vsetkom co sa deje. a aby bolo v poriadku

ingulik
17. okt 2011

ahojte...no aj ja mam pocit ze som neroznejsia a najhorsie je ze si vybijam svoje nervy na malej :( a teraz vidim ze nie som sama....

irriss
17. okt 2011

Tezke posoudit, zda to vliv ma nebo nema...nekdo ma zkusenost pozitivni nekdo negativni..
Asi jde o miru stresu; hnevu; nervozitu::ale jak zmerit problem? Copak se da zmerit nebo zvazit stres a nervozita? Kez by se dala zvazit treba "na kila" a umet se podle toho zaridit a ridit a neprehanet ...ale jak? Jak kdyz nase bolest je uvnitr a chce jit ven? Jak kdyz je s bolesti uvnitr i nase miminko? Jak se zbavit bolesti a zaroven od ni uchranit maleho? ..Mne se to nepovedlo..nedokazala jsem "zvazit" spravne situaci...Ted po 20ti letech bych uz vedela, jak na to....myslet jen a jen na miminko, vzdat se vseho a nebrat si nic k srdci...Mit tak v 18ti ve 20ti trpelivost a rovnovahu jako ma zena ve 40ti...urcite by vek nad hormony vyhral....Ja jsem tenkrat prohrala...a se mnou i muj syn...Neco podobneho jako se preci rika: "Na nespravnem miste v ten nespravny cas..."
Miminko nas vnima, vnima nas hlas, nas plac, nasi bolest i radost, pozna nasi oblibenou pisnicku..pozna, kdyz se bojime, pozna, kdyz se trapime...a i kdyz toto vsechno vime....bolelsti i hormonum jen tezko se ubranime!! ☹

lussy211
autor
20. okt 2011

@irriss To si napísala veľmi emotívne a výstižne:(

katka159
20. okt 2011

ja viem že je to tažké ale všetko hod za hlavu najdôležitejšie je teraz aby si bola v pohode ti a potom bude aj babenko....ja ked som bola tehu tak sme stavali dom a z manželom sme sa stale hadali a bola som dosť nervozna myslela som si že aj malý bude taký ale nie aspon do 1,5 roka bol v kludný anielik ale potom sa to otočilo teraz má 3,5 a je s neho strašný nervák.... :( trochu si to davam za vinu či to nieje aj s toho...:(ale najsmutnejšie je že asi budeme musieť vyhladať psychológa, tak len dufam že nám pomôže...

maca8
21. nov 2011

Ahoj- som v 6týždni a tiež som veľmi nervózna-až vo mne cuká- všetko ma strašne vytáča- a ž sa toho bojím.Pri prvom tehotenstve som to nezažila.Neskutočne ma vytáča moja dcéra -chudák ma len 2 roky-neviem ako to vydržím .

meusicka
21. nov 2011

@maca8 to poznam, ja som na tom bola podobne, to je tymi hormonmy a ze si nemozes dopriat oddych tak ako by si potrebovala, lebo sa musis starat este o malu dcerku. ja som si naordinovala magnezko.... nehovorim ze som sa skludnila uplne, ale pomohlo uvolnit troska to nervove napatia. teraz sa blizim ku koncu a som nervozna asi z bliziaceho sa porodu a z toho ze uz nevladzem tak a samozrejem ani zivot u svokrovcom mi neprospieva ale uz bresem len na manzela 😀 a ten vie ze to po porode prejde a budem taka ako predtym 🙂 alebo aspon takmer 😉

ewka0012
21. nov 2011

so mnou to tiez sem tam lomcuje,tak si zakricim,poplacem,muz to chape,potom sa mi ulavi,su to hormony myslim ze sa s tym neda nic robit,to prejde samo,raz mam z nicoho nic nervy ze zurim,potom zase fnukam a placem....najlepsie su nervy na cely svet a na to ze nevladzem,som skareda,tucna,nikto ma nechape 😀 a uz to chcem mat za sebou

briana
21. nov 2011

aj ja som stale nervozna 😒 takato nervozna byvam pred MS ale teraz som taka stale. raz sa mi chce plakat druhy raz niekoho rozkopat, kricat, neviem co mam od nervov robit. lezu mi na nervy vsetci, hlavne v robote, tam nie som schopna ani sa usmiat na nikoho. neviem co mam s tym robit 😠 a najviac sa vytacam ja sama, moje vlasy ma vytacaju, plet, vsetko citim sa skareda tucna a nepritazliva. neviem uz co mam urobit fakt

jarabica123
21. nov 2011

@briana Ahoj, keď to čítam, tak mám pocit, akoby som písala o sebe🙂) Tiež som bývala nervozna, keď mala prísť MS, ale teraz je to akosi na každodennom poriadku. A to sa hádam za hocičo:( Už sama seba nemôžem niekedy vystáť. Vykričím sa, potom sa upokojím sa nadávam si, že prečo toľko hnevu pre nič za nič. A chudák priateľ je vždy poruke🙂 No snáď to so mnou vydrží. A najhoršie je to, že ešte nemáme zariadený byt, čiže bývam stále doma s našimi a z toho mi teda riadne preskakuje. Ty píšeš, že máš nervy v robote, ja zase naopak, by som radšej pracovala, len som musela ísť na PN, pretože pracujem v zdravotníctve a je to riziko. Tak stále nad všetkým moc rozmýšľam, lebo mám na to kopec času. Ale myslím, že prejde isté obdobie, a snáď budeme tie isté usmiate dobré žienky🙂)

briana
21. nov 2011

@jarabica123 aj ja si myslim ze kebyze som doma je to este horsie ale zaroven sa mi ani do roboty nechce, nenavidim tu kazdeho a vsetko 😠 moj priatel nechape ze mi tak preskakuje. ale aspon ze sa snazi vyhoviet mojim divnym chutiam a ked som ja v robote (robim az do deviatej) mi nakupi na co mam chut. a chute mam teda divne. vcera fazula v plechovke, predtym perkelt som urychlene musela uvarit ale vyjedla som z neho naposedenie iba celu stavu ako polievku som si to naberala asi 5 tanierov. potom som sa zas nenavidela za to co som "pozrala" vsetko 😖 zacarovany kruh toto

maca8
21. nov 2011

@meusicka to dúfam že to prejde,lebo mám pocit že si privolám nejaké žalúdočné vredy.Asi budem chodiť do lesa sa vykričať. 😉

jarabica123
21. nov 2011

@briana No mne este prve dva mesiace malo co chutilo, este som aj kilo schudla a teraz mam pocit, ze zacina u mna obdobie zravosti🙂)Sa tesim aka vykrmena budem do konca🙂) Ale ked tie chute sa zastavit jednoducho nedaju🙂) A aspon si dozicme, ved sa mame na co vyhovorit, a ked to chuti aj babatku🙂) Aj na mna niekedy priatel kuka, ze ci mi to uz celkom preskakuje, ale co by robili oni na nasom mieste?? By nezvladli polku veci co my zeny🙂 Ale zase bez nich by nam bolo smutno. Kto by nas rozculoval?🙂) 😉

briana
21. nov 2011

@jarabica123 mne byvalo strasne zle ale ja som to zajedala stale som mala pocit ze-toto ked zjem bude mi dobre! a potom mi bolo este horsie 😅 hej chlapi su makki moj len ked ma chripku uz umiera a teraz ked sa stazuje ze ho hlava boli alebo co ma vytaca este viac chudak 🙂 len tym ze ho hlava boli 🙂 nevadi uz to snad len lepsie bude ale dufam ze nepriberem 100 kil 😀

mona1981
22. feb 2012

Boze aká som rada ze som neni jedina ktora je v tehotenstve strasne nervozna. Nikdy som nevedela ze viem byt taka hysterka a ze viem tak nadavat ako teraz v tehotenstve. Som 8 tyzdni a skoro kazdy druhy den sa hadam s priatelom ale tak ze ma ide roztrhnut ...Bojim sa aby sa nieco malinkemu nestalo . Prosim utiste ma a napiste ze sa nemoze nic stat babatku ako napr. ze by som prisla o babatko alebo ze by malo nejake postihnutie lebo u nas v rodine ma vsetci strasia ze bude ine ako ostatne.

ingulik
22. feb 2012

@mona1981 v prvom rade nech ta prestanu strasit rpibuzny lebo to urcite neprispieva tvojej pohode...ja som cele tehu nervoznejsia a velmi lahko ma nastvali aj uplne banality...teraz je to uz lepsie ku koncu ale aj tak este nie som vo svojej kozi...tak hlavne pozitivnu mysel, tes sa na babo a najdi si nejake hoby...ja som sa dala na rucne prace a tak ma to chytilo...je to super relax pre mna

matkamatko33
2. máj 2012

stres :D no zatial som celkom v pohode...ale o mesiac mam statnice...tak az potom uvidiiime....snazim sa ovladat, ale ako tu uz bolo spomínané navonok som kudna, ale citim niekde vo vnutri napätie..lekár mi povedal ze musim byt v klude, som len v cca3týzni aby som neprisla o babätko..tak uz len z toho mam stres a nie to este statnice....uz aby bolo 20.6 a ja mala uplny klud..lebo az potom si asi naplno zacnem uzivat toho maleho drobca co sonim pod srdieckom 🙂

ingulik
20. máj 2012

ahojte...no u mna nervozita pokracuje aj po porode, ale uz menej....a mam pocit ze coraz menej a menej, nasli sme si system s detmi a je to v pohode..no a mozem povedat, ze na maleho moja nervozita v tehu vplyv nemala, je kludnucky a ked je prebaleny a napapany ani neviem ze ho mam 🙂 ....pripomina mi to len vtedy ked ho musim nosit kvoli miernemu refluxu

nastis
11. júl 2012

Nervozita v tehotenstve je otrasná vec. Hormóny sú sviňa. Mne sa chce buď kričať, alebo plakať, takže nič moc. A to už je moje tretie tehotenstvo, takže by sa predpokladalo, že by som to mala zvládať, ale žiaľ to všetko ide mimo mňa ☹
Nevadí, ostáva mi len dúfať, že sa to bude zlepšovať, držme si palčeky 😉

jennifer0013
10. sep 2012

Ahojte, ja som stále nervozná som v 16tt. no je to katastrofa pracujem s ľudmi, no ide ma urvať až by som trhlala, kričala, revala, keď ich vidím. 😒

moon1979
10. sep 2012

@lussy211
hormony 🙂 to je normálne 🙂 prejdeš kadejakými fázami neboj, rozplače ťa aj rozprávka neberte nám princeznú 😀

domculiatko
18. sep 2012

Ahojte baby ja cakam moje prve dietatko a tiez som dost nervozna niekedy by som sa zbalila nikomu nic nepovedala a odysla niekam kde mi nikto nebude robyt nervy.Jedna otazocka ako vy vychadzate so svojimi svokrami?

zuzulamimi
21. sep 2012

@domculiatko Ahoj 🙂 Zaujala ma tvoja otazka, ze ako vychadzameso svokrami..no v mojom pripade to bola velmi dlha cesta, aby som ju bola schopna zniest, zatial to vyzera celkom fajn, som zvedava do kedy, ale stavim sa, ze nejaka nemistna poznamka z jej strany to velmi rychlo vrati tam,kde to bolo...najlepsie s nou vychadzam, ked je daleko 😀 a ty ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre