Meranie cukru v tehotenstve

dettilv
26. okt 2021

Ahojte baby. Zajtra ráno mi idú pozerať cukor na gynde. Pamätam že dr mi hovorila odkedy nemám jesť a pit sladké už dnes ale ja som zabudla. Navecerat sa môžem ešte v pohode? A piť napr čaj s cukrom?

loginexistuje
26. okt 2021

daj si dietnejsiu veceru ani mastne neni dobre a nedavaj si vecer ovocie

hederamonstera
26. okt 2021

@dettilv ja som nemohla nic jest ani pit od polnoci. To bolo vsetko

didi2102
26. okt 2021

@hederamonstera tiež od polnoci ani jesť ani piť , ráno ani čistú vodu

marianna_peskova
26. okt 2021

Mne nepovedali, že sa nemôžem večer najesť. Len že mám prísť nalačno. A cukor som mala vpohode.

ki_ki2
26. okt 2021

Ahoj , dnes som bola . 8 hodín pred odberom by si nemala jesť a piť len čistú vodu alebo nesladeny čaj .

ki_ki2
26. okt 2021

@didi2102 piť sa môže , len po vypití glukózy sa nemôže už piť tie 2 hodiny , veď nepiť toľko hodín si neviem predstaviť a ešte v tehotenstve

hederamonstera
26. okt 2021

@ki_ki2 ja som nemohla ani vodu od polnoci. To bolo horsie ako nejest😁

didi2102
26. okt 2021

@ki_ki2 bohužiaľ ja som bola na meranie glukózy u diabetologicky,ona mala také pravidlá že ani piť Max 1glg ráno a ani počas tých 2h nič,vtedy sme riešili v skupine tak čo gynekológ a diabetológ to iné pravidlá,niektorí mohli pit inú nie,dokonca niektorym dovolili piť aj počas tych2h merania

ki_ki2
26. okt 2021

@didi2102 ja som na tom bola v nemocnici teda a nemohla som len jesť 8 hodín pred odberom , ráno ešte v pohode som si mohla dať vodu alebo čaj nesladený a potom 2 hodiny po vypití nepiť ani nečúrat ( mne brali aj moc 2x) .. tak asi ma každý iné pravidlá ako to je so všetkým 😁 ale teda ja by som nevydržala sa nenapit pred spaním alebo po zobudení :-/ to musí byť hrôza

didi2102
26. okt 2021

@ki_ki2 ja mám teda už dve tehu za sebou a vždy som odpadla 😄👍 možno keby som mohla piť by sa to nestalo

amelie2017
26. okt 2021

Ja 8 hod nic. A ked som bola na opakovanych odberoch, mala som zatazovu dietu pred tym.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre