Málo aktívne bábo v brušku

krisstina_em
19. nov 2022

Ahojte, tie čo ste mali málo aktívne bábätko v brušku (som prvorodička, koniec 6 mesiaca). Po pôrode bolo bábätko v poriadku?Žiadne problémy?Ja len či zas zbytočne stresujem, že s ňou niečo je 😀

svokrinjazykmonika
19. nov 2022

@krisstina_em moja nezvykla veľmi kopať ani sa točiť ani nič. Tiež som sa bála či je to normálne, lebo internet je plný videí brušiek ako sa tam dieťa hýbe, extrémne vystrkuje ruky, nohy, hlavy... To som nikdy nezažila. Tak tuto mi odpovedali že práveže tie videá sú taká rarita a nie každá to tak má. Záleží aj ako je bábo uložené, koľko je plodovej vody a kde je placenta a tak...

kabba
19. nov 2022

@krisstina_em tak to si este pockaj, ked podrastie. Este ma vela priestoru, takze necitis tak pohyby este. Ono sa to rozbehne koncom 8meho mesiaca a v deviatom budes este nostalgicky spominat na tie casy, kedy kazdy kopanec nebolel 😂

miadi
19. nov 2022

@svokrinjazykmonika Ja mam take videa so synom este viac vytlacal nozicky ako dcera ta zvykla vytlacat hore ritku a steklila mà prstami dole a najviac kopali v noci . Mozno aj vase len spite ako drevo 😃( tie co sa na to nezobudite) babatka zvyknu soat cez den ked mama kraca ich to koliše uspava. A v noci je party 🎉 time .

wwwww123
19. nov 2022

@krisstina_em môj syn bol strašný leňoch. Koľkokrát som ho musela až provokovať,aby sa aspoň chvíľu hýbal. Posledný mesiac mi robili pásy dvakrát,lebo buď spal alebo sa ani nepohol. A odkedy sa narodil je to živé striebro skoro sa nezastaví.
Myslím si, že ak máš všetko vyšetrenia a odbery v poriadku nemusíš sa báť.

sense
19. nov 2022

Moja bola totálny lenoch.... Až taky ze som skončila par krát v nemocnici na pasoch lebo som necítila praktické žiadne pohyby. Keď chceli na ultrazvuku niečo pomerať tak nie vždy sa to podarilo lebo mala jednoducho v paži a nechcela sa otočiť a nepomáhalo ani čokoláda, ani po triasť ani zaklopať na brucho ani po skákať. Ze je všetko ôk som vedela len podľa stikutky kt mala prakticky denne alebo keď si strčila končatinu niekde pri rebrá....

hilda08
19. nov 2022

Kamarátka mala takeho lenocha v bruchu, a veru ze je taky lenoch do teraz a ma tri roky 😁 ale to nie je pravidlo, len priklad

thoughtfulweirdo
19. nov 2022

Moja dcéra bola taký leňoch, kopance som za celé tehotenstvo spočítala na jednej ruke 🤭 akurát sa 1-2 krát za deň trochu pootočila a to bolo všetko. No po pôrode nám to spočítala, zrejme si všetko odspala v bruchu a od narodenia robila rodeo 😜 ale áno, zdravotne bolo všetko úplne v poriadku.

siska53
19. nov 2022

@krisstina_em moje v brusku malo aktivne dieta ( mala som placentu vpredu, takze preto - som si tym ista) bolo a je stale hyperaktivne dieta. Ano, ma to aj diagnostikovane, ze mierna hyperaktivita, nespavec od narodenia inak 🙂. Vecne v pohybe, kopec energie, aj ked vekom uz vyhladava spolocnost pc a mobilu, cize je, ale len relativne, kludnejsi ( ma uz 12).
Zato az moc v brusku aktivne druhe dieta je bezne aktivne dieta, ktore si lubilo a lubi pospinkat.
Cize by som sa toho urcite neobavala 🙂. Ja som si myslela, ze budem mat kludasa 🙂.

beata_k
19. nov 2022

@krisstina_em Dve deti. Neviem co su kopence do rebier ani nic podobne. A ani v noci ma nebudili.Obe su uplne ok.

nikitta17
19. nov 2022

Moja druha dcerka bola taka total lenivá na kopanie 🙈 este tesne pred porodom mi museli proste ju budit tym,ze mi tlacili na brucho aby sa pohla 😅 dokonca sa mi podarilo raz padnut, ale nastastie nie nejako zle neudrela som sa moc a ani brusko, len proste ani vtedy nemala zaujem, cize total na salame spala a uplne v pohode je kludne dievcatko☺️ no tedaaa uz teraz, skor akcne🤣 ale ako babatko aj vela si oddychla,pospinkala, potom kludne bez plaču sa zobudila nebolo potrebne hned k nej utekat, cize ja take dieta hodnotim,ze super 🤣 ked porovnam,ze prva dcera bola total akcna v bruchu a doteraz je tomu tak, ked treba spat ke to strasiak 😀 takze urcite sa nemas cobo obavat chodisk lekarovi, robi ti ultrazvuk ak je inak vsetko ok tak mensej aktivity sa vobec neobavaj pokial citis kazdy den pohyb 🙂

ivangeline
19. nov 2022

Moje boli kludne vsetky. 🙂 Ziadne ma nebuchalo a nekopalo o sto sest. V pokoji som obcas pocitila babo,thats it.

4stanka4
19. nov 2022

Moja bola leňochod, pohla sa len ráno, na obed a večer aj to som sa stále prihovárala nech sa trosku pohne nech viem ze je ok. Do roka zlatucke spokojne bábätko , ako začala chodiť neriadena neposedna strela 😀

krisstina_em
autor
21. nov 2022

Ďakujem baby 🙂 ako prvorodička stresujem so všetkým 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre