Kedy ste ako druhorodičky cítili pohyby?

21. okt 2022

Som 21+1tt, druhorodička, nemám žiadne brucho, len keď si ľahnem cítim na brusku, že sa maternica zväčšuje. O velkost bruska by mi nešlo, mala som ho malicke aj pri prvom. Skôr má trápia pohyby. Nič necítim, ani keď sa sústredím. S prvým som ich cítila v 18tt, mám otázku. Myslite keby bábätku nebilo srdiečko začnem krvácať? Nechcem myslieť na blbosti, ale kontrolu mám až budúci týždne a nechcem robiť histerku u gynekologicky, že necitim pohyby.

maminkadeticiek
21. okt 2022

1.Nie,nezacnes krvacat ak by nebilo srdiecko.
2.To keby zacnes citit sediecko ovplyvnuje umiestnenie placenty.
3.ak mas obavy kup si tu na bazariku od nejakej kocky angel sound,pri takto vysokom tyzdni uz budes krasne pocit srdiecko a nebudes sa stresovat.
Aj pri prvom aj druhom dietati som citila az takto neskor.

autor
21. okt 2022

@maminkadeticiek ďakujem krasne, ale čo to je to angel sound, nikdy som o tom nepočula. Idem študovať 😁

maminkadeticiek
21. okt 2022

Pristroj pre domace pocuvanie srdiecka babatka.Maminky to predavaju aj tu na bazariku.

autor
21. okt 2022

@maminkadeticiek wau, to mi ušiel vlak minule tehotenstvo, vôbec som to nepoznala 😊 ďakujem

dixitka
21. okt 2022

Povedal ti gyn, kde máš placentu? Ak je vpredu, tak sú pohyby cítiť neskôr - takže si možno v 1. tehotenstve mala placentu vzadu a teraz máš vpredu a preto ten rozdiel. Alebo je toto bábo kľudnejšie 🙂

alexandramb
21. okt 2022

Ja som tiež druhýkrát tehotna a prvý pohyb som cítila v nejakom 16tt. Nie ze extrémne kopance, ale cítila som ze čosi sa vo mne pohlo. Odtedy ich cítim, v 20tt mi povedali na sone ze mam dole placentu, tak ze môžem niekedy slabšie cítiť. Ja som taka istá 🤣 tiež keď necítim niekedy poriadne nič tak už panikarim ci je všetko ok, teraz som 31tt a slečna ma tak niekedy dokope, že až aukam 🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre