Extrémne vyduté bruško v 16tt

sejbipi
26. nov 2020

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti. Som v 16tt prvorodička. Dnes ráno sa mi v lehu veľmi vydulo bruško, oobrovsky kopček, veľmi sme sa z toho s priateľom tešili, len som následne premýšľala či to nie je na prvorodičku veľmi priskoro. Kopček bol naozaj veľký presne sme cítili kde sa nachádza bábo, tak mi napadlo či sa lekár nemohol pomýliť pri výpočte termínu, pretože na zodpovedajúcu veľkosť bábätka v 16tt bolo moje o dosť väčšie. Viem, že sme každá iná, iná stavba tela ....
Stretli ste sa s niečim podobným takto skoro?

jeliz59
26. nov 2020

Áno ja som Sa stretla osobne s touto situáciou....presne na deň 16 tt si robilo moje dieťa vlnovky kopačky tiež ako prvorodička som nechápala...zwtak skoro...a bolo to aj krásne viditeľné ....čo sa týkalo bruška tiež bolo omnoho väčšie než ostatné bruška iných mamičiek.....a malý bol veľký o veľa viac od začiatku na sonách za každym sa im nezdal daný tt podľa veľkosti bábätka

emuska72
26. nov 2020

@sejbipi ja som momentálne 20tt, prvorodicka, placenta v predu a pohyby cítim od 16+1 😊 od vtedy stále presne viem, kde malý je. Mám kopu fotiek (prvú presne z 16tt) čo mám kopček na pravej strane lebo tam sa najviac zdržiaval. Teraz keď už je väčší tak kade tade kope 💙

sejbipi
autor
26. nov 2020

@emuska72 jeej tak to som si nemyslela, ja som komunikovala aj s kamarátkami s dulami a obe sa vraj s takýmto ešte nestretli tak skoro, ale samozrejme to nevylúčili. Tak teda moja prvá je na ľavej strane z dnešného rána 😊

sejbipi
autor
26. nov 2020

@jeliz59 teším sa, že nie som jediná, je veľa ľudí čo by pokrútilo očami a povedalo že som naivná, že tak skoro nie je možné nič cítiť. Mne absolútne ešte nič nie je vidieť na brušku, možno to čoskoro príde. Joj, dúfam že to moje malinké nebude veľké, snáď by sa do mňa ani nezmestilo 😀 ja som veľmi malinká útlučká tenučká 😀 aj keď som sa narodila som bola veľmi malinká, takisto všetci v rodine aj u mňa aj u priateľa

emuska72
26. nov 2020

@sejbipi záleží zrejme aj od toho, akú postavu máš 😊 Ja mám 172cm a 55kg a brucho mám (teda, mala som 😃) ploché, takže zrejme kvôli tomu som cítila už tak skoro 🙏💙 a teraz čítam, že aj ty si tenučká 😊 Takže bude to isto tým. Máme šťastie 😊😍 Ja som sa nevedela dočkať kedy začnem cítiť pohyby. Začalo to ako bublinky a o týždeň na to v 17 týždni už cítil kopančeky aj môj snúbenec a mama 😊 teraz v 20tt už mi bruško tancuje hore dole.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sejbipi
autor
26. nov 2020

@emuska72 uvidíme kedy zacítime kopančeky my 😊 ja som dve bublinky cítila už 11+1tt odvtedy nič, až minulý týždeň som cítila tlaky a vydúvanie bába, no a dnes dáno to bol riadny extrém 🥰

leeshka
26. nov 2020

@sejbipi
@emuska72 ja som mala aj mam 174 a 52, a kopec v lahu som mala velmi skoro, presne som si vedela nahmatat celu maternicu 🤷‍♀️a pohyby som citila od 17teho tyzdna

jeliz59
26. nov 2020

@sejbipi nie niesi naivná ani mne nikto neveril lebo však prvorodičky cítia pohyby až 20tt minimálne atď...nieje to pravda kľudne aj skôr....čo sa týka veľkosti dieťatka tak je to genetikou dané ja nie som tiež nejaká extra veľká žena....158 CM 55 kg...ale môj manžel 2 metre má a bol tiež velke dieťa teda keď sa narodil...takže genetika....tebe prajem pekné zdravé tehu a zdravé bábo....🤗

sejbipi
autor
26. nov 2020

@jeliz59 takisto som výškovo na tom aj ja, len chudšia 😃 ďakujem krásne

tamvtme
26. nov 2020

Mne sa takto mala vyduvala tiez velmi skoro a aj kamosky co uz maju deti nechapali, ze im sa take nedialo...🤷‍♀️

whatever1
26. nov 2020

@sejbipi Ten kopček co sa ti vydul môže byt mocovy mechúr. Občas sa môže stat keď je naplneny tak tlači na zvacsenu maternicu a takto "vyhupne" von. Tiež som tak občas mala, velka tvrdá hrca viac na strane ako v strede, tlak a prvý krát tiež
cca 16tt....

elementissa
26. nov 2020

Jasne, môže byt, ja som tiež stihla a pocas tehotenstva som bola v prvých mesiacoch ako "z koncentraku", nakoľko som nemohla jest, nič vo mne neostalo... Aj keď som potom pribrala riadne (hlavne veľa vody... Na pôrodnej sále keď mi ju praskli, tak tá sestra iba zhikla, že "joj, toľko vody som ešte nevidela" 🤣) ja som cítila pohyby napriek tomu, že mne sa dá nahmatat chrbtica cez brucho až niekedy v 21tom týždni.. Už si to ani nepamätám veľmi, ale viem, že to bolo neskôr ako to mali iné ženy. No, môj syn je celkovo taky pohodlný 😁 všetko začne robiť, až keď to všetci jeho rovesníci už robia minimálne 3-4 mesiace... Takže on už bol taky v bruchu ... Ale v skupine bolo kopec žien, ktoré cítili výrazne pohyby už od 16teho týždňa. Aj jedna kamoška to tak mala. Takže je to asi bežné a individuálne od človeka k človeku 🙂

sejbipi
autor
27. nov 2020

@whatever1 nie nie toto bolo iné toto nebolo nič v tvare guľky skôr ako niečo dlhé pozdĺžne a hýbalo sa to,moje brucho menilo tvar čiže to viem 100% že to bolo bábätko

sejbipi
autor
29. nov 2020

@jeliz59
@tamvtme
@emuska72
Žienky ja som si to samozrejme aj odfotila z rôznych uhlov. Ja osobne viem 1000% že to bolo bábinko, myslím, že maminka to vycíti, len som sa chcela spýtať na názor lekára a predložiť mu fotografie. Čo si o tom myslíte? Myslíte, že ma rovno odpíše, že to nie je možné? .. 😏

jeliz59
29. nov 2020

Nemôže tá odpísať pretože možné to je ja sama som To prežívala kľudne mi to spomen.....že cítiš pohyby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre