Ako rozoznám štikútku v brušku?

16. sep 2022

Dievčatá prosím , ako rozpoznať stikutku v brušku bábätka ? Som v 28 tt a už dobrých 10 minuz take pravidelne ťukanie dole na právo skoro až pri slabinách , môže to byt štikútka ? Som prvorodička takze nemám absolútne žiadnu skúsenosť , aj pohyby som zacala citit neskoro . Ďakujem za pripadne odpovede . ☺️

mamutka
16. sep 2022

Ja som mala pocit ze sa mi narodí budík. Stikutku mal pravidelne, až som mala obavy, ale už si nepamätám, kde presne som to cítila najviac

ada12345
16. sep 2022

Tak stikutku poznas velmi dobre, to sa ti natriasa cele brucho, Moja prvorodena mavala pravidelne v bruchu stikutku.

petricka22
16. sep 2022

Ked su to pravidelne pohyby, tak je to zrejme stikutka. Moja prva dcerka sa skoro vobec nehybala, ale pravidelne ckala, tak som vedela, ze je ok, aj ked sa nehybe 😀

autor
16. sep 2022

@petricka22 ďakujem len ako píše pani vyššie mne sa teda brucho celé vôbec nenatriasalo , len som cítila take pravidelne klopkanie v slabinách . Tak dúfam že to bolo všetko v poriadku

petricka22
16. sep 2022

Babatko uz mas otocene hlavou dole. Ani ja som nemala budik. Proste pravidelne zatrasenie. Kazda to moze vnimat inak.

jasminka22
16. sep 2022

@petricka22 ja som to mala presne tak isto 😁

jasminka22
16. sep 2022

Tiez som mala take klopkanie pravidelne

marticka85po
16. sep 2022

Aj ja som mala to klopkanie,niekedy aj 10krat denne a tato casta stikutka jej ostala este 2mesiace po tom co sa narodila 🤣🤣🤣🤣

beata_k
16. sep 2022

Nie, stikutka kopkanie nie je. Skor kopka nohou, rokou. Stikutku poznas, az bude mat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre