Tehotná a malovanie bytu

zuzans258
14. jan 2019

Ahojte, potrebovala by som sa s niekým poradiť,som cca v 10tt a už čoskorosa sťahujeme. Viem že tehotenstvo nie je choroba,ale potrebujeme maľovať a nechcem v tom manžela nechať samého. Nehovorím že chcem omalovať celý dom,ale aspoň rohy,kde sa valčekom nedostane a vrch stropu, tiež len kraj kde mu valček nezajde?? Ide o to že maľujem rada ale zas nechcem robiť nič čo by bábätku ublizilo.. bojím salebi raz som mala anembryomolu a rok a pol trvalo kým sme otehotneli

mala_bodka
14. jan 2019

@zuzans258 no my sme malovali teda muz pred mesiacom drzala som sa dalej od neho raz som si to sla skusit na chvilku a najvacsia sranda bola ze ta farba bola uplne ale naozaj uplne bez zapachu .. ale ak ma zapach nedrzala by som sa pri nom je to nebezpecne radsej kasli na to 🙂

romiada
14. jan 2019

@zuzans258 kedze chces malovať rohy a strop a predpokladam ze nemas 3 metre aby si tam dosiahla, tak budeš musieť vyliezť na rebrik. Ked Ste sa rok a pol snažili tak tieto "výškove prace" nechaj na muža a,radšej mu dobre navar alebo upeč koláč. Aj ja som akčna a upratovala som, umyvala okna, vešala zaclony s brušiskom jak hrom, ale maĺovať ma moj muž nenechal (ani moj otec).

hennyinnsbruck
14. jan 2019

Urcite mozes malovat.. Ako pises tehotenstvo neni choroba... Treba davat pozor a hotovo.. Sanca zw sa akurat teraz zrubes z rebrika je minimalna. 😉

3petka
14. jan 2019

@zuzans258 ahoj ja som bola na stavbe od prvého dňa tehotenstva až do pôrodu. Každý mi vravel že nemôžem to a to ale aj tak som si robila pomaly a opatrne, akurát keď som tiež malovala tak strop som nie ja ale steny v pohode. Keď som sa cítila unavená dala som si pauzu poprípade schrupla na stoličke 😃 ale inak v pohode. Ak si zdravá a nemáš nejakú diagnózu mala by si to zvladnut

zuzans258
autor
14. jan 2019

@romiada ide o to že má toho moc a nechcem ho v tom nechať samého,od ránaje v robote hneď potom chodí makať na dom...v podstatne aj na tom strope to len z kraja pásik natrieť..neni toho veľa...a sámma o to poprosil..keby to tak nesuri ani bysom nad tým nerozmýšľala

zuzans258
autor
14. jan 2019

@3petka si ma teraz riadne potešila🙂 veď ani ja nejdem natierať stropy len kraje kde nezajde valček...🙂

m_mirus
14. jan 2019

@zuzans258 myslím si, že môžeš kľudne pomáhať, ale samozrejme svojím tempom a veľký pozor na rebríku a keby si sa náhodou cítila zle tak to radšej nepokusaj a nerob to

lucyluv
14. jan 2019

Tak ja som si myslela tiež že som ok, keď som okopavala v zahrade a vtedy ma prvýkrát v živote seklo, že som skončila na infúziách, ale to som bola v 2.trimestri. Radšej naozaj zvoľniť tempo 🙂

3petka
14. jan 2019

@zuzans258 jasne je to v pohode hlavne dbaj na tie oddychové prestávky a v pohode. Ja som sa dokonca lepšie cítila nakoľko my už koncom strašne puchli nohy a na stavbe som to rozchodila

ivca88
14. jan 2019

On mato toho dost, takze pripadne problemy ze by si skoncila v nemocnici alebo nedajboze... vies co.. ti za toto nestoja.
A myslim ze ani muz ti to nedovoli robit.
Prvy trimester je rizikovy. Vlastne aj tehotenstvo ako take.

nerya
14. jan 2019

Môžme radiť koľko chceme, ale je to v konečnom dôsledku na tebe 😉 ja som tiež maľovala v siedmom mesiaci a tu sme obaja, ale človek nikdy nevie 😉 každopádne môžeš vyskúšať a keby sa ti niečo nepozdávalo alebo si sa začala cítiť zle, tak môžeš kedykoľvek prestať. Nie sú to nútené práce 😉

slniecko35
14. jan 2019

@zuzans258 ak sa citis dobre a nemas ziadne problemy tak preco nie. Ja som malovala detsku v 6. mesiaci a v pohode, mojho muza by som k tomu nedokopala, je strasne lavy na taketo veci. Islo mi to samozrejme pomaly, nikam som sa neponahlala a najtazsie bolo prave zohynanie a malovanie pri krajoch, na rebriku opatrne a hotovo 🙂

tilinka26
14. jan 2019

@zuzans258 záleží od tvojho stavu. Ak je všetko ok, tak môžeš, len pozor na rebríku. Teraz môžeš spadnúť všade...

zuzans258
autor
16. jan 2019

Baby ďakujem veľmi ste mi pomohli😉

whatever1
16. jan 2019

@zuzans258 Tiez sme sa stahovali a muselo sa narychlo malovat, moj chlap si zavolal na pomoc kamaratov. O tom ze by som pomohla sme ani neuvazovali. Ci budes malovat kraje alebo valcekom je jedno. Ide hlavne o to ze tu farbu budes inhalovat. Nemusi sa nic stat ale ja by som neriskovala...

michaella94
16. jan 2019

ja som polozila 100m2 plavajucej podlahy a to som momentalne v 31tt 😀 ak sa citis dobre nemas sa preco obmedzovat len pozor na bezpecnost...radsej maluj dole ako na rebriku a pri strope nech maluje manzel 🙂

annieduky235
4. dec 2022

@3petka súhlasím mi už dva dni maľujeme izby a malujem s prijatelom bez problemov a najlepšie je že ťa farba nemá žiadny zapach po chvilkach si oddýchnem napapam sa a všetko poriadku 😊😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre