Môžem odhlásiť starých majiteľov bytu z trvalého pobytu?

luki12
6. sep 2023

Ahojte, prosím vás potrebujem poradiť
S manželom sme kúpili nehnuteľnosť.
Stary majitelia si neprehlasili trvalý pobyt a majú stále u nás. Uz prešlo viac ako pol roka od kúpy.
Manžel sa však nerád hada a chce predísť hocijakých konfliktom. Moja otázka preto znie, viem ich odhlásiť aj sama? Alebo pomôžem si nejako keď máme dom v podiele 50/50?
Ďakujem

cocolino234
6. sep 2023

@luki12 samozrejme, zájdi na príslušný mestský úrad a jednoducho ich odhlás. Tiež sme to riešili po kúpe. Ale takto dlho by sme nečakali.

luki12
autor
6. sep 2023

@cocolino234 nepotrebujem na to aj manželov súhlas ?
Totižto všade kde som doteraz čítala som chápala že na to potrebujem všetkých spoluvlastníkov

syslik81
6. sep 2023

mne ked mama rusila musela domiest papier ze je jediny vlastniuk bytu..takze ak je aj manzel musi i on podla mna ak sa nic nemenilo..manzel sa nemusi hadat len podpisete papier a je to ...

luki12
autor
6. sep 2023

@syslik81 no toto som si aj myslela, len ho do toho neviem dotlacit. Pretože bývalí majitelia sú jeho rodinný príslušníci

cocolino234
6. sep 2023

@luki12 počkať, on nesúhlasí s tým, aby ste to zrušili sami? Myslela som si, že nesúhlasí s tým, aby ste ich ohľadom tejto veci kontaktovali. Prepáč, ale za manžela máš ehm.., toto nie je nekonfliktný typ ale ľahostajná pasivita. Tak v tom prípade s tým nepohneš. :(

tanyan
6. sep 2023

Vyskúšaj a zistíš či potrebujú aj manželov súhlas... 😉
Niekedy treba len ísť a dať to "na blondínku:" Vážne? To som netušila... A ja som myslela, že mi pomôžete a bude to rýchlo vybavené...

cocolino234
6. sep 2023

@luki12 tiež by som to aspoň vyskúšala. Ak žijete v menšom meste alebo dedinke, tak máš vyššiu pravdepodobnosť na úspech. Na takýchto malomestských úradoch sa často prehliadajú takéto veci.

luki12
autor
6. sep 2023

@cocolino234 áno je úplne ľahostajný voči takýmto veciam, vytáča ma to strasnee😡😆 vybehnem tam a skúsim to

peter0123
6. sep 2023

@luki12 existuje na to tlačivo, treba súhlas všetkých spoluvlastníkov

luki12
autor
6. sep 2023

@peter0123 ďakujem, toto som nasla.
Ale dúfala som že to vyriešim aj sama keď on kašle na to 🤭

peter0123
6. sep 2023

@luki12 robím na úrade, je to moja práca, preto som písala že treba všetkých vlastníkov, doma to vyplň, nech tam muž napíše že súhlasí s návrhom

lucka_ke
6. sep 2023

ak ste obaja vlastníci tak musíte podpísať obaja, tiež sme to riešili a na evidencii obyvateľstva mi vrátili papier, že aj muž musí podpísať

basska_b
6. sep 2023

My sme nahodou (na volbach) zistili, ze byvali vlastnici su tam stale pisani, aj 2 roky od kupy (klamali, ze sa odhlasili). Napisali sme im SMS, ze sme to zistili a ze nech sa odhlasia, inak ze o mesiac ideme na urad a odhlasime ich my. Neodpovedali, no ked sme prisli na urad, ukazalo sa, ze uz je to vyriesene

nana8989
6. sep 2023

@luki12 opýtaj sa manžela ci mieni za nich platiť ročne poplatky za smeti, keďže majú u vás trvalý pobyt... Ale nie zo spoločného rozpočtu, ale on sám.. To už je aký tlk, idem na úrad, podpíšem jeden papier a mam pokoj a oni nech si dajú pobyt tam kde reálne bývajú.. Aký má na to dôvod ich neodhlasit?